Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Benia 13:44, 24 sty 2015


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Podobają mi się te wszystkie kompozycje u Ciebie, szczególnie te wiosenne tulipany w doniczkach, bratki w skrzynkach ale nie tylko. ładnie to wszystko do siebie dobrane

Jeśli to nie tajemnica, to co później z takimi tulipanami w donicach robisz?
Czekają następnego sezonu, czy są wykopywane?
A bratki, dokąd rosną w tych skrzyneczkach? wymieniasz kompozycje z wiosennych na letnie w całości ze skrzyneczkami?
____________________
Ewik 20:52, 24 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow, trafiłam na urodzinki i mowę mi odjęło patrząc na Twoje cudeńka a warzywnik wymiata
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardener27 12:04, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Witam wszystkich w niedzielne południe

Wszystko wskazuje na to że zima jednak sobie o moim ogrodzie nie zapomniała Już w powietrzu pachniało wiosną a od wczoraj zaczął prószyć śnieg i na dzisiaj wszystko ładnie pokryło się białym puchem Zima bez śniegu nie ma uroku tylko Mrówka jakaś niezadowolona

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 12:27, 25 sty 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Mrówka piękna psinkapodobna troszkę do mojego szafranka vel biszkopta
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 12:32, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Paweł Mrówka jest z nami od dwóch lat Nikt jej nie chciał przygarnąć więc się nią zaopiekowaliśmy Urocza suczka a zarazem największy szkodnik w ogrodzie

Pszczółko masz rację warzywnik o tej powierzchni daje niesamowite możliwości ale i tak pod koniec sezonu wydaje się za ciasny U mnie przeważają warzywa ale też bardzo dużo jest kwitów zwłaszcza tych jednorocznych W tym roku królowały aksamitki wszelkiej maści w kolorze żółtym przełamane fioletową werbeną patagońską

Ewo bardzo dziękuję za miłe słowa Rok na forum zaowocował pojawieniem się wielu ciekawych roślin w moim ogrodzie Większą uwagę przywiązuję również do łączenia ze sobą roślin i kolorystyki

Beniu Tulipany w donicach pojawiły się u mnie po raz pierwszy w tamtym sezonie a to wszystko zasługa Karol Clein W tym roku nie będzie aż tak spektakularnie ale myślę że również ciekawie

Tulipany po przekwitnięciu są przenoszone w inne miejsce Z upływem czasu powoli zasychają im liście Wszystkie soki spływają do cebul a one same cały czas jeszcze rośną W lipcu wykopuję i suszę by były przygotowane do jesiennego sadzenia

Bratki w skrzynkach na płocie dają radę do czerwca, później robią się brzydkie i zastępuję je letnimi kompozycjami które już sobie rosną w innych skrzynkach Taką podmiankę robię by cały czas coś kwitło i cieszyło oczy




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Karol99 12:41, 25 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
jakie tulipany!!! nie moge sie napatrzec, przepiekne
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Juzia 12:48, 25 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Piękne te tulipki!!! Ach...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
makkasia 13:03, 25 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Przepraszam spóźniłam się a tutaj takie święto
To już roczek wow!!!
Wszystkie miejsca piękne som to juz pisałam ale warzywnik wymiata !!!
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Gardener27 13:11, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Karolu, Juzia Bardzo dziękuję To odmiana Purple Prince

Hmm ... zapachniało wiosną

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 13:19, 25 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Już wiem, że za mało cebul nasadziłam.... będzie rzadko i brzydko.

Przyjdę wiosną do Ciebie! Popatrzeć. Ok?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies