Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 16:36, 24 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dzisiaj chciałem Wam zaprezentować moje zdobycze zakupione w centrach ogrodniczych Jest to początkowy zbiór nasion już wypróbowanych z których jestem zadowolony od lat a parę nowości po które sięgnąłem po wizycie w angielskich ogrodach Myślę że kolekcja ta się do wiosny jeszcze trochę poszerzy bo sami wiecie jak to jest z tymi niezaplanowanymi zakupami




Na początek może kwiaty jednoroczne moje ulubione aksamitki i póżno kwitnące żeniszki meksykańskie



Wieloletnie ostróżki mikołajek i maki kolorowe



Wieloletnia naparstnica i malwy oraz jednoroczny onętek



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:46, 24 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
A tutaj malutki zalążek nasion do warzywnika Moje wypróbowane pomidory koktajlowe typu cherry



Rodzina dyniowatych kabaczek i dynie olbrzymie wobec których mam na jesień duże plany dekoracyjne



Poraz pierwszy będę eksperymentował z pasternakiem a w podgrzewanym inspekcie wysieję pora szczypiorek i selera Ciekawą też znalazłem pietruszkę o ozdobnej natce i buraka liściowego





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asica 17:27, 24 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Bardzo lubię wiejskie ogrody , ja też wakacje spędzałam na wsi i taka wieśniarka ze mnie się zrobiła, kiedy inni jadą do Chorwacji mi wystarcza mój ogród i tygodniowy wypad na wieś. Nigdzie tak nie odpoczywam jak tam. Zasługa to też moich wiejskich przyjaciół. Bo bardzo fajne to towarzystwo
Strasznie zazdroszczę, że masz gdzie te nasiona wysiać.Bo u mnie powoli miejsca brakuje.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Dorota123 17:48, 24 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Witaj, masz piękny ogród, a to zdjecie mnie urzekło - pozdrawiam i byle do wiosny
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardener27 18:24, 24 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Asiu masz rację Ogród jest bardzo dobrym miejscem do odpoczynku Często spotykamy się ze znajomymi w naszych prywatnych ogrodach robiąc sobie biesiadne wieczorki kontemplując z naturą
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 20:06, 24 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Pasternak jest pyszny, szczerze polecam!
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Gardener27 20:47, 24 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Tak też słyszałem że to niezły przysmak ale muszę jeszcze trochę poczekać żeby się o tym osobiście przekonać
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 20:50, 24 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Mam jeszcze swoje zapasy w piwnicy, podesłać?
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
kaisog1 20:51, 24 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Ten biały płotek z kwiatami tez mnie urzekł

...ale zaciekawiły mnie te prymule in vitro.... gdzie kupowałeś tego typu rosliny?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardener27 21:32, 24 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alisonek napisał(a)
Mam jeszcze swoje zapasy w piwnicy, podesłać?


Bardzo poproszę podeślij bo chcę spróbować Moje piwniczkowe zapasy topnieją Zostały jeszcze jakieś marchewki i resztki pietruszki Chyba za mało posadziłem albo za dużo żremy tej zimy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies