Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 17:56, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
dominika_rew napisał(a)
Wpadłam drugi raz, więc już wypada się przywitać naprawdę super zastartowałaś, widać, że wiesz co robisz i od razu są efekty nic tylko czekać jak to wszystko się zagęści w tym roku zaznaczam i będę odwiedzać


Dominika, witaj w moim wątłym (na razie ) wątku. Z tą wiedzą to nie do końca tak, na samym początku było łatwiej teraz mam jedynie mglistą wizję żywopłotów, ale z czego one będą... - się waham, bo i chojna mi się podoba, i cis, i grab, i buk... a tu mus ograniczać gatunki. Twoje odwiedziny zawsze będą miłe, zapraszam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:02, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aha! miałam coś różowego wkleić. Wybór najłatwiejszy na świecie - choć jeden - różowe mam w tej chwili tylko hortensje:

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
monitka 19:06, 22 sty 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Jagódko jak miło Cię widzieć w dobrej formie Cieszę się że wróciłaś gotowa do nowych wyzwań.
Ogródek fantastyczny i już się wiosny doczekać nie mogę żeby zobaczyć jak wydoroślał
No i zgapię od Ciebie połączenie lawendy i żurawki, dzięki za pomysła
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Jagodaa 19:20, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Cześć Monika! Cieszę się, że Ci się podoba. No i do tego jesteś pierwszą osobą, która ode mnie coś zgapia - proszę Cię bardzo, fajnie .

Muszę dobrze się przygotować do nawożenia hortensji, bo to mój pierwszy rok ich uprawy i stresuję się trochę, że nie będę miała tak ładnych kwiatów, jak te, któe przyjechały ze szkółki..... Chyba o nie najbardziej się boję.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:31, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przygotowuję się powoli, do przedstawienia moich plnów na wiosnę. Nie spieszę się z tym, bo niestety nieciekawie ta moja działka wygląda. No ale co zrobić. Wierzę, że po jakimś czasie będzie mogła wystartować w wątku Metamorfozy. Liczę na Waszą pomoc, bo poważne decyzje przede mną i to ze skutkiem długoterminowym.

To na czym najbardziej zależy mi w nadchodzącym sezonie, to posadzenie żywopłotów i dużych drzew, precyzując: drzew, które kiedyś będą duże.

Na początek to, co zdziałałam jesienią. Ja i moje serby




____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:27, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A to jest szersze ujęcie miejsca, które zmieniam:



Betonowy płot sąsiada stoi w południowej granicy, serby posadziłam przy granicy zachodniej. Płot betonowy ma długości prawie 15m, natomiast od rogu do pierwszego serba (jest ich w sumie 8) jest 6m.

Wzdłuż betonowego płotu chciałabym mieć na pewno strzyżony żywopłot, tak wysoki, aby sięgał lekko za daszek drewutni sąsiada. W ten sposób, po usunięciu kiedyś jabłonki, wpadałoby do ogrodu trochę południowego słońca. Myślałam o grabie, ale tu bardziej przydałby się jednak zimozielony żywopłot. Cis lub chojna kanadyjska, lub żywopłot mieszany, ale nie mam pomysłu konkretnego, jak i co ładnie połączyć.

w narożu mam zamiar posadzić 5 brzóz doorenbos, mieszany lasek sąsiada przechodziłby na moją działkę. Moja brzoza zostaje, bo obecnie daje mi dużo zieleni (i śmieci ).

Czy ktoś z Was ma jakąś wizję? dodam, że pod żywopłotem strzyżonym, na obecną chwilę , planuję Anabelki i rododendrony podsadzone trawami/hostami/żurawkami, czymś jasnym, bo tu będzie jednak dość ciemno.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:33, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Za serby nie dostanę pewnie pochwały, bo zdaję sobie sprawę, że rośliny mogłyby być lepszej jakości... Miałam jednak dobrą cenę, transport gratis i świerki były już przycinane w szkółce, mają ponad 2m wysokości. Mam nadzieję, że wszystkie rusza wiosną, mam jeszcze dwa w zapasie, bo kupiłam 10szt.



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Enya73 20:55, 22 sty 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj Jagoda Twarz z awatarka kojarzę, ale poprzedniego wątku nie potrafię sobie przypomnieć. Początek nowego wątku zapowiada się ciekawie, więc zaznaczam wątek, aby móc tu wrócić i podejrzeć dalszą metamorfozę.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Jagodaa 21:17, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Anitko Awatarek był inny poprzednio, a poza tym nie byłam zbyt aktywna.

Będzie mi bardzo miło mieć takiego Gościa, zapraszam, tym bardziej, że podzielam Twoje zamiłowanie do włoskich podróży
Pozdrawiam Cie również bardzo serdecznie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gabrysia_ 21:37, 22 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Przyleciałam zobaczyć ten szpaler wiśni
Widze,że masz spore wyzwanie,z tym betonowym płotem,ale wierzę że dasz radę
A może pomyśl o choinie kanadyjskiej?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies