Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 21:49, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Szpaleru jeszcze nie mogę pokazać, bo częściowo nie jest jeszcze odpowiednio przeorganizowany (nasadzenia podszpalerowe mam na myśli), wzdłuż ulicy mam właśnie cztery.

Skłaniam się powoli ku chojnie, fakt. Szybciej rośnie. Tylko nie wiem, czy ona będzie dobrze wyglądać bezpośrednio przy serbach...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gabrysia_ 21:53, 22 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
No to mogę sobie szukać
A może przy serbach tuje tak jak Danusia sadzi?
Nie wiem czy Syla nie ma choiny przy serbach...
____________________
Gabrysia_ 21:54, 22 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=517

Syla ma mieszany żywopłot dobrze kojarzyłam
____________________
Jagodaa 22:02, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ooo... dzięki Gabi! a ja Sylę zagadywałam o chojnę, tak się w nią wgapialam, że już nic poza nią nie widziałam A tu serby obok... no i fajnie wygląda. Chojna może będzie lepsza, bo nie przyciemni tego kąta tak bardzo. Te zwiewne gałażki mi się bardzo podobają. Może Syla fotkę kiedyś mi pstryknie z szerszym widokiem.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 22:03, 22 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
A mi się podoba żywopłot z tui, który masz gratis od sąsiada - wypieszczony . Ja też mam taki gratisik, całkiem spory, ale mój sąsiad o swój żywopłot nie dbał i teraz kiepsko się prezentuje.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gabrysia_ 22:04, 22 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Jagodaa napisał(a)
ooo... dzięki Gabi! a ja Sylę zagadywałam o chojnę, tak się w nią wgapialam, że już nic poza nią nie widziałam A tu serby obok... no i fajnie wygląda. Chojna może będzie lepsza, bo nie przyciemni tego kąta tak bardzo. Te zwiewne gałażki mi się bardzo podobają. Może Syla fotkę kiedyś mi pstryknie z szerszym widokiem.


Zapytaj Sylwii ona pewnie takie fotki ma
____________________
Jagodaa 22:08, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)
A mi się podoba żywopłot z tui, który masz gratis od sąsiada - wypieszczony . Ja też mam taki gratisik, całkiem spory, ale mój sąsiad o swój żywopłot nie dbał i teraz kiepsko się prezentuje.


Zwróć uwagę, że tam są dwa gatunki, szmaragd i nie wiem, taka szybkorosnąca thuja, zapomniałam nazwy. Szmaragdy za serbami moimi są fatalne, nie rosną i trochę się martwę, że to moja wierzba tak je męczy i świerki nie będą sobie radzić, a wierzba musi zostać, przynajmniej czasowo, bo byłabym w przeciwnym razie widoczna, jak na patelni.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:09, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gabrysia_ napisał(a)


Zapytaj Sylwii ona pewnie takie fotki ma


tak zrobię
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 22:17, 22 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Szmaragdów nawet nie zauważyłam, pochłonięta tym co przed ogrodzeniem a nie za. Ale masz fajne pole do zagospodarowania. Fajnie tak od podstaw tworzyć, Zresztą sama się przekonałaś, że co innego próbować coś poprawiać, a co innego czyste pole. Mi zostają tylko poprawki . W tym roku mam w planie zrobić porządek pod wielkimi świerkami.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 22:26, 22 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
To pole wcale nie było czyste. Największy mój błąd to brak fotek przedrabatowych... Przy tym żywopłocie było pełno różności posadzonych w trawniku, lilaki, perukowiec, dereń, koreanka, bukszpan, tamaryszek, forsycja, a od ulicy ogromny jalowiec płożący oj było tego, korzeni masa! Dowiozłam ziemi, zrobiłam murek pod siatką, żeby móc zniwelować trochę spadek, cała darń była zerwana. Dlatego całą wiosnę i lato zajmowałam się tą rabatą. Oczywiście tych najgorszych prac nie byłam w stanie wykonaś całkiem sama, ale wszystkie rośliny posadziłam A za domem też były rabaty bylinowe, grządki warzywne, owocowe drzewka. Częśc zostało tych owocowych, część przesadziłam. Takie tam porządki, przygotowanie terenu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies