Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwitnące skarpy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące skarpy

Gardener27 21:37, 05 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
To czekamy na deszcz bo to najlepsza forma zachęcenia trawy do wzrostu No chyba że masz zraszacze U mnie tak dawno nie padało że schnie wszystko na pniu a przecież ma się budzić do życia Podobno ten rok będzie skromny jeśli chodzi o opady deszczu Obsadzenia wokół tarasu jak najbardziej mi się podobają Ciekawa ta trawa której użyłeś Będę wpadał i podglądał
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 18:26, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
W Bydgoszczy padało ostatni raz jakieś 2 tygodnie temu więc już by mogło popadać ponownie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 19:39, 08 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Wykrakałem deszcz dzisiaj mieliśmy oberwanie chmury jest ciepło wręcz parno więc będzie wszystko szybko rosło
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 19:57, 08 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zazdroszczę tej ulewy U mnie bardzo sucho bo dawno nie padało Szaleję z wężem ogrodowym ale powoli zaczyna mi się to nie podobać Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magdalenka 08:53, 09 kwi 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
U mnie wieczorem i w nocy pięknie popadało. Teraz świeci śliczne słonko Roślinki będą pięknie rosły.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
Magda Na Francuskiej
pawel_snopek 20:03, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Dzisiaj znowu pada wręcz leje ale to bardzo dobrze wszystko będzie dobrze rosło dla moich bambusów pogoda idealne
A z nowych nabytków to dzisiaj pozwoliłem sobie kupić sosnę syberyjską ma fajne igiełki i ogólnie mi się zawsze podobała
Magdalenka zostawiłaś u mnie post o numerze 666 czy mam się bać
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 20:36, 10 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Nowe foteczki









____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 20:46, 10 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509



____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 21:36, 10 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Paweł piękne zdjęcia ogrodu Deszcz pobudził wszystkie rośliny do życia
Widzę że w paru miejscach masz posadzony bambus Powiedź mi jak długo jest u Ciebie i jak znosi naszą zimę w gruncie I co to za odmiana ? Bardzo dużo o nim czytałem bo kiedyś chciałem go u siebie posadzić ale się zraziłem opiniami
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 22:00, 10 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
W naszym klimacie najlepiej się sprawują fargesie obojętnie jakie odmiany ( murielae, dracocephala, nitida, denudata, albo-cerea itd.) wszystkie są bambusami kępowymi czyli nie wymagają barier korzeniowych w przeciwieństwie do phyllostachysów większość odmian lubi rosnąc w słońcu rozproszonym ale tolerują też pełne słońce ale wtedy musimy im zapewnić większą wilgotność w glebie
Wszystkie zimują w ogrodzie część odmian fargesi zwija na zimę liście w taki rulonik oraz zrzuca też część liści by ograniczyć parowanie wody zimą Na zimę jest dobrze je podlać by miały większą wilgotność oraz dobrze jest przesypać korą lub czymś innym by korzenie miały zabezpieczenie
Ja osobiście mam 2 odmiany murielae oraz nitida nitida jest jeszcze małe ale widzę że w tym sezonie sporo urośnie, murielae mam 2 wielkości ta duża jest już u mnie 4 lata ta mniejsza jest nowym nabytkiem zakupiona w tym roku
Oprócz fargesi mam jeszcze phylostachysy czyli bambusy drzewiaste, posiadam tylko bisettiego oraz vivaxa aureoscaulisa malutką sadzonkę
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies