Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chatka Baby Jagi

Pokaż wątki Pokaż posty

Chatka Baby Jagi

waska 20:13, 29 sty 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ale fajnie . Czekam co dalej
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
renatamama3 22:19, 29 sty 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Fanie ,że moje włości ci się podobają zapraszam częściej ,też mam drogę prywatną z sąsiadem ok 180 metrów ,wiem jakie to koszta ,ale jaki spokój ,dzieciaki się bawią i nie muszą na nic patrzeć .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Marlenaa 23:27, 29 sty 2014


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Jak w bajce uwielbiam stare, duże drzewa, one zawsze nadają klimat. Pozdrawiam.
____________________
krowy, staw i my
Tarnina 11:07, 30 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Marlenaa : Ja oczywiście już u ciebie byłam... zaciekawił mnie jak chyba wszystkich twój tytuł... i muszę powiedzieć że bardzo ładnie się robi... zazdroszczę troszkę tego stawu...

No więc, droga drogą.... Ale dziś, pokażę wam okropną masakrę jaką rozegrała się na moim ogrodzie...

Poprawialiśmy poprzedni wykop pod drogę, robiliśmy drenaż, a przede wszystkim przy okazji pracy nad drogą, trzeba było w jej biegu zrobić wykop pod wodę, żeby potem nie rozkopywać już gotowej... Wykop wynosił prawie 200 m najpierw w drodze, a potem przez całą działeczkę, aż do domku...

( 30.10.2010 widok od domku w str pd. - rozkopane całe centrum )



Ja byłam w tym czasie w pracy, a gdy przyszłam, myślałam, że się rozpłaczę... Mój trawnik zrujnowany,



przez środek ślicznej łączki przeszła gigantyczna nornica....

( zdj.1 widok spod skarpki z wjazdem w str. pn., w str. domku,
zdj.2 widok w drugą stronę na skarpkę z wjazdem, zjeżdża się oczywiście nie tędy, tylko wzdłuż tej skarpki, u góry... po prawej przechylona lipa i ogrodzenie, po lewej te krzaczki to jałowce sabińskie, pigwowce i berberys
zdj.3 widok ze skarpki, ciemna kulka to cis, a a srebrzyste, to świerk kłujący i przeorana rabata )






Ale bardzo mi się spodobało, że pan koparkowy, nie był jakimś rzeźnikiem i gdy na jego drodze stanęła moja rabatka, która była między tym dużym cisem a świerkiem, wziął ją na łyżkę, woził cały dzień, a na koniec kulturalnie ją "wysadził" tak, że kwiatom praktycznie nic się nie stało, musiałam je tylko posadzić w innym miejscu....



I jeszcze parę zdjęć z prac przy drodze tu akurat, robione odwodnienie....

( zakręt przy foliaku... na zdjęciu foliak po lewej, a po prawej stary wjazd przez mostek na naszym potoczku )










( Piotruś z peszlem i kicia, która żadnego remontu nie przepuści, musi nadzorować...)




I jeszcze ostatnie spojrzenie na masakrę....

( widok jeszcze raz na skarpkę z wjazdem, wjazd jest za tymi brzózkami )



( widok od str. wsch., od str. stodółki na skarpkę z jabłonką i rabatami oraz działkę starszej znajomej )


____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Tarnina 13:06, 30 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
No a potem zaczęliśmy myśleć, żeby zrobić w końcu kibelek (ciężko w zimie do wychodka latać), ale do tego trzeba szamba, zresztą całą resztę typu prysznic, zlew itd też trzeba gdzieś odprowadzać... i się zaczęło... Zmobilizowaliśmy mojego szwagra Grześka, he he... do brudnej roboty....

( 06.11.2010 za domkiem )





Wykopali wieeeelką dziurę... a w naszej paskudnej ziemi, to nie lada wyczyn... możecie tam na zdjęciu zobaczyć.. nawet nie wiem co to jest taki szary, lepiący się, twardy ni to ił, ni to glina... Paskudztwo....





Na wierzchu (szkoda że nie zrobiłam zdjęcia ) zostały dwie pokrywy zielone... cały czas ( do tej pory ) zastanawiam się co z nimi zrobić... muszę jakoś przedłużyć rabatę tak by to zasłoniła, ale żeby było również dojście i możliwość "konserwacji"....



I znów następny kawałek trawnika rozorany... ale przynajmniej wyrównaliśmy teren i posialiśmy nową trawkę na wiosnę....
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
gaga 13:33, 30 sty 2014


Dołączył: 04 gru 2013
Posty: 396
Witam,jak w bajce...cierpliwości i siły do pracy , wiem jak to jest remontować stary dom bo 17 lat temu podobną historię przeżyliśmy.Wyremontowaliśmy ,dobudowaliśmy i jesteśmy teraz szczęśliwi a mówią że tylko stare wino jest dobre.
____________________
........mój ogród to moje życie. Witam i pozdrawiam - Grażyna.
WilczaGora 16:04, 30 sty 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
przeczytałam wszystko
obejrzałam wszystko
zachwyciło mnie wszystko
PIĘKNIE !!!
będę u Ciebie regularnie

macham z Wilczej
Wilczyca
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Tarnina 17:18, 30 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
No to jeszcze zdjęcie z tamtego okresu stodółki z dębami i daglezją....

( 14.11.2010 )



I naszej zmory....





I wprawianie nowych okien... fajnie w listopadzie.... dobrze że taka ładna była pogoda... Wtedy też, zamiast okienka wstawiliśmy drzwi tarasowe....

(20.11.2010)










Za Piotrusiem widać zasypany wykop pod wodę....









(23.11.2010)



( i domek w trakcie remontów, ocieplenie i te okna )




I troszkę ogrodu z tamtego czasu...

____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
beta 20:45, 30 sty 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
przywitać się chciałam...zaintrygował mnie tytuł wątku...cieplutko u Ciebie...zaznaczam cobyś mi "nie uciekła'

pozdr beata
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
alinak 23:02, 30 sty 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Tarnina ..witam . czytam z zapartym tchem . muszę przyznać że pracowitość twojego M. robi wrażenie.
zmykam na bloga bom bardzo ciekawa aktualnego wyglądu . bossskie klimaty . ...bajka
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies