Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 18:11, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Marta, mam werbenę patagońską i prześlę Ci jej nasiona po przymrozkach Danusia pisała w Magnolii, że trzeba je najpierw przemrozić. Biorąc pod uwagę prognozę pogody na nadchodzące dni, to już niedługo


no ja już w poniedziałek te dalie musowo wykopuję, wczoraj w nocy u nas -2
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 18:16, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)


Ach .... jaka dopieszczona rabata Myślałem że praca całkowicie Cię pochłonęła a tu taka miła ogrodowa niespodzianka. 50 sztuk czosnków wiosną będzie powodował zawrót głowy Miskantów się nie bój bo rosną powoli w zwartej kępie a co do kopiowania no cóż jak coś jest dobrym pomysłem to dlaczego tego nie przenieść do siebie Patagońską też mam u siebie po raz pierwszy i jestem z niej bardzo zadowolony bo kwitnie do dzisiaj Mam tylko kłopot z zebraniem z niej nasion Bo za diabła nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić Wiem że brzmi to niewiarygodnie bo doświadczenie mam duże ale w ogóle ja tam nie widzę żadnych nasion tylko same przekwitnięte opadające mini płatki Już nie pamiętam jak wyglądały jej nasiona jak siałem wiosną Muszę poprosić kogoś o instrukcję O przemrażaniu pierwsze słyszę ? Muszę się doszkolić

Pozdrawiam


wiesz zawsze sobotę całą staram się poświęcić na ogród, bo w tygodniu faktycznie tego czasu mam niewiele. Z tymi nasionkami werbeny podobnie jak z szałwią białą, którą dostałam od Jagody - zbierała z kwiatostanami bo te nasionka takie maciupkie jak ziarenka piasku
też czekam na efekty sadzenia cebulowych wiosną, bo naprawdę sporo samych tulipanów posadziłam, ale znając życie, jak zobaczę to poczuję niedosyt i na jesień znowu będę domawiała kolejne cebule
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 18:17, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
MagdalenaK8 napisał(a)
Martuś ostatnie zakupy piękne, ten powojniczek cud malinka. A gdzie moja buźka kochana, z tym zjawiskowym uśmiechem. Nie żeby teraz nie było pięknie...


ciekawe, czy rzeczywiście będzie taki spektakularny jak na zdjęciu
buźka uśmiechnięta jest, ale z innej perspektywy - pewnie za jakiś czas znowu zmienię
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 20:44, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ehhh mam w końcu chwilę i przedstawiam kolejną rabatę, którą w końcu zamierzam zmienić, mam nadzieję nie do poznania właśnie staram się coś nabazgrać i pomysł przelać na zdjęcie




chodzi mi o to, aby cała rabata była spójna, róży na wiosnę nie będzie i tej kratki też, chciałabym natomiast zostawić rh, które sadziłam tej wiosny, tuje Danica, rajską jabłoń. Ciągle zastanawiam się nad żywotnikiem wschodnim Aurea Nana, który rośnie przy tej "pięknej" kratce... Cień który pada na rh i jabłoń wiosną i latem nie jest tak głęboki i po południu obejmuje tylko rh.
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 21:12, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Bardzo lubię floksy, rosną u mnie w pełnym słońcu oraz półcieniu, i niestety stanowisko w pełni słoneczne nie do końca im służy. Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie lepiej radzą sobie w półcieniu, kwitną dłużej i kwiaty tak szybko nie płowieją.
Na razie przychodzi mi to głowy to.. :/
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 21:37, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
nie mam weny - opuściła mnie niespodziewanie, może jutro coś spłodzę ... tracę cierpliwość ... obawiam się, że jak się mocno zdenerwuję na ten pizdowaty ogród to nic w nim nie ruszę... mam nadzieję, że to chwilowa deprecha...
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Kasik 21:44, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
marta_d napisał(a)
nie mam weny - opuściła mnie niespodziewanie, może jutro coś spłodzę ... tracę cierpliwość ... obawiam się, że jak się mocno zdenerwuję na ten pizdowaty ogród to nic w nim nie ruszę... mam nadzieję, że to chwilowa deprecha...


Marta nie tup nóżkami Przed Tobą zima i czasu od groma. Znajdziesz rośliny i ich połączenie. Ja w swoim ogrodzie wsadzam niezliczone ilości hortensji bukietowych i tam gdzie te floksy widziałabym szpaler na tle tej zieleni. No i z czasem zdobiłyby bardzo i z zewnątrz.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
lojalna_ 21:46, 25 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Martus to przejdzie ... Nic na siłe teraz jest najlepszy czas zeby oddetchnac i pomyslec

To nie na stałe to tylko dzis wieczorem
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
marta_d 21:49, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Kasik napisał(a)


Marta nie tup nóżkami Przed Tobą zima i czasu od groma. Znajdziesz rośliny i ich połączenie. Ja w swoim ogrodzie wsadzam niezliczone ilości hortensji bukietowych i tam gdzie te floksy widziałabym szpaler na tle tej zieleni. No i z czasem zdobiłyby bardzo i z zewnątrz.

Pozdrawiam


ahh bo już naprawdę mam dosyć .. Ty masz to wyczucie co z czym łączyć - ja wiem co mi się podoba, ale nie potrafię się zdecydować, a wszystkiego nie wsadzę, bo co za dużo to nie zdrowo dam sobie jeszcze szansę, może masz racje - zima przed nami sporo czasu na planowanie i zdecydowanie się.. dziękuję za sprowadzenie na ziemię
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 22:05, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
lojalna_ napisał(a)
Martus to przejdzie ... Nic na siłe teraz jest najlepszy czas zeby oddetchnac i pomyslec

To nie na stałe to tylko dzis wieczorem


mam taką nadzieję, że tylko na dziś - taki nastrój do mnie nie podobny.. samej ze sobą mi źle! najlepiej będzie jak po prostu prześpię tę chandrę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies