Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

Monika1202 16:59, 19 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Z niecierpliwością czekam na kolejne zagospodarowane miejsce ... Będę zaglądać Pozdrawiam
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
marta_d 20:40, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
A mi się wydaje, że za bardzo w tył ustawiłaś bukszpany, a przed nimi wielka plama żurawek. Czy żywopłocik z bukszpanu nie zasłoni tych żurawek?

Polecił bym też dwie formy geometryczne z bukszpanu na dole, a jedną na pniu wyższą. Bo dosyć mało miejsca. I kompozycja nie będzie płaska.

właśnie z tym żywopłocikiem to myślałam, że wtedy bez żurawek , albo zamiast żywopłotu żurawki, przejrzę wasze ogródki i coś mi wleci do głowy
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 20:42, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
A jeszcze coś. Nie wiem, czy jest czysto biała odmiana liliowca. Może być dwubarwna czy coś. W artykule o liliowcach jest pełno zdjęć i nie widziałem tam takiego o białych kwiatach. Ale jest cytrynowy pastelowy, bardzo jasny.


Moja siostra ma co prawda nie jest śnieżnobiały, ale taki bardziej kremowy. Bardzo mi się podoba!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 20:48, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
wietrzyk napisał(a)

Marta,
A jakie są wymiary tej rabatki?

Asiu w najszerszym miejscu ma ok. 110 cm ,później kilka cm mniej, więc też nie upcham tam dużo roślin, dlatego chciałam się zdecydować na "szkielet" bukszpanowy i żurawki. W ogóle początkowo chciałam tam posadzić klon palmowy, ale to niezbyt dobry pomysł:/ na klon mam zarezerwowane inne miejsce, ale oczywiście zanim go wsadzę tam gdzie planuję to poproszę o radę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 20:49, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
A mi się wydaje, że za bardzo w tył ustawiłaś bukszpany, a przed nimi wielka plama żurawek. Czy żywopłocik z bukszpanu nie zasłoni tych żurawek?

Polecił bym też dwie formy geometryczne z bukszpanu na dole, a jedną na pniu wyższą. Bo dosyć mało miejsca. I kompozycja nie będzie płaska.

tak jakoś wyszedł mi ten rysunek, spieszyłam się do pracy
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 22:38, 19 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2185
Ja po południu też wygooglowałem liliowce, masz rację - są białe. Może nie czysto białe, ale bardzo jasne . A przy okazji przypomniała mi się pewna roślina cebulowa (właściwie to bulwiasta) - acidantera dwubarwna z rodziny irysowatych. Nazywana potocznie mieczykiem abisyńskim . Śliczna, ale rzadko uprawiana.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
aksamitka 16:49, 21 mar 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
marta_d napisał(a)
(...) Powiem Ci że nigdy nie sznurkowałam iglaków, zawsze chodzę i strzepuje śnieg, ale chyba zacznę to robić nie rozejda się pod ciężarem śniegu a poza tym może jak bede je wiązać to śniegu nie bedzie

Ja na przykład nic nie robię z i iglakami w razie śniegu. Czasem zdarza się, że po stopnieniu śniegu gałęzie brzydko są wygięte, ale po około 2 tygodniach zawsze wszystko wraca do normy.
____________________
Pozdrawiam :)
Napia 21:59, 21 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Cześć Marta, myślę, że bukszpany i żurawki to bardzo dobry pomysł. Ja wybrałabym jaśniejsze żurawki, by nieco rozjaśnić rabatę i zaznaczyć kontrast do kostki brukowej.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Marcin89 22:00, 21 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2185
Znowu ja .
Zacząłem rysować i z 3 kulek zrobiło się 5. Ale chyba by się zmieściły tam? .


Drzewko na pniu dowolne- byle ładne. Kulki lub stożki z bukszpanu. Koło murku bluszcz, który zarośnie troszkę murek i może by zwisał z niego. Wypełnienie to żurawki. Odmiany oczywiście do wyboru. Tylko nie wiem, czy żółta by się nadawała tutaj (za dużo słońca pali żółte liście). Ale to sama byś wybrała kolorystycznie dwie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 20:48, 22 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)
Cześć Marta, myślę, że bukszpany i żurawki to bardzo dobry pomysł. Ja wybrałabym jaśniejsze żurawki, by nieco rozjaśnić rabatę i zaznaczyć kontrast do kostki brukowej.


To moja pierwsza mysl i chyba przy niej zostane ewentualnie jak napisal Marcin dodam ze 2 bukszpany , bo tyle max sie zmiesci.Poszukam jeszcze jakis zurawek, moze cos innego wpadnie w oko
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies