Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

Gardenarium 19:56, 09 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niedługo czeka nas renowacja trawników

Najprostszym narzędziem ręcznym jest wertykulator. To taka odmiana grabi tylko zamiast zębów mają noże i są na kółkach.

Kiedyś pracowałam tym narzędziem. Przy dużych powierzchniach ciężko jest w krótkim czasie wykonać wertykulację. Potem kupiłam aerator elektryczny.
Z tego narzędzia byłam naprawdę zadowolona.
Teraz mam spalinowy. Moc 6 KM.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:59, 09 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz mam wertykulator spalinowy o dużej mocy, z silnikiem Hondy, aby sobie usprawnić pracę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 20:01, 09 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Popieram elektryczny. My korzystamy co roku i efekty są naprawdę bardzo dobre. Zawsze po zimie mamy zniszczony trawnik, bo pozwalamy dzieciom lepić zimą bałwany i robić w śniegu aniołki. Dlatego co roku musimy dużo czasu poświęcić na odnowę trawnika (często prawie całkowitą ) Wertykulator jest przy tym niezastąpiony!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Syla 20:39, 09 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ja mam wertykulator spalinowy alco , bardzo pomocny i nawet daje radę w moim ogrodzie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 20:42, 09 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Także po długich namowach kupiłem wertykulator latem i jestem bardzo z niego zadowolony. Mój nie jest na kółkach tylko taki najtańszy w formie grabi. Wygląda tak samo jak ten
http://www.plon.com.pl/images/products/big/Combisystem-wertykulator-do-trawy-dwustronny-03392-20.367.jpg
Latem często go używałem i trawnik już po pierwszy użyciu od razu wygląda lepiej. Dziś użyłem go na trawnikach z zakątkach ogrodu i efekt jest natychmiastowy. Do zadbanego trawnika jest niezbędnym urządzeniem i zapewniam, że nawet bardzo dokładne przegrabienie nigdy nie zastąpi wertykulacji.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
danuta_ 21:08, 09 mar 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Po moim trawniku jeszcze taki sprzęt nie jeździł - i dlatego wygląda, jak wygląda . Trzeba to koniecznie zmienić
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
alinak 21:19, 09 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
popieram - wertykulator niezbędny. jednak ja zawsze wypożyczam za 140 zt. na dobę sprzętu w garażu już tyle że nie ma gdzie tego trzymać a koszt wertykulatora . to ok. 2500. po przeliczeniu .- zwrot kosztu wypożyczeń po ok. 15 latach . no to koleżance padł już po 6 latach i naprawa 300 zt.
jednak zabieg ( zwłaszcza jak się dużo trawnik nawozi )jest wprost niezbędny
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
danuta_ 21:32, 09 mar 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
alinak napisał(a)
popieram - wertykulator niezbędny. jednak ja zawsze wypożyczam za 140 zt. na dobę sprzętu w garażu już tyle że nie ma gdzie tego trzymać a koszt wertykulatora . to ok. 2500. po przeliczeniu .- zwrot kosztu wypożyczeń po ok. 15 latach . no to koleżance padł już po 6 latach i naprawa 300 zt.
jednak zabieg ( zwłaszcza jak się dużo trawnik nawozi )jest wprost niezbędny


Tak, masz rację - to nie tani sprzęt, więc opcja wypożyczenia do rozważenia. Dziś robiąc rekonesans po sklepach zwróciłam uwagę, że są też wertykulatory z koszem , silnik 3,5 KM - cena ok 1 500 zł, ale marka taka jakaś nieznana...
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
monteverde 21:39, 09 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja wypatrzyłam wertykulator z aeratorem zasilanie : 230V
moc silnika: 1800W
obroty silnika: 4500obr/min
głębokość pracy: 3,4,8mm
pojemność kosza: 30l
szerokość robocza:340mm

WYPOSAŻENIE:

aerator
instrukcja pl
gwarancja 12 miesięcy
opakowanie

za 329,00 zł, Panowie jak się znacie to powiedzcie czy warto)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Niage 21:53, 09 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Robiliśmy zawsze ręcznie, ciężka robota W ubiegłym roku po raz pierwszy skorzystałam z usługi wertykulacji. Przyjechało 2 panów ze sprzętem i raz dwa przejechali 230 m2 i jeszcze ładnie wygrabili. Zapłaciłam 100 zł Teraz też ich poproszę Pewnie będzie drożej, bo paliwo poszło do góry, ale nie warto się męczyć przy większych powierzchniach.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies