Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

HANNYA33 11:07, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Moje zdjęcia,wyciągu z kompostu ANHK szejść kamieni napowietrzających, beczka na deszczówke 200l samego wyciągu około 150 l
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 11:07, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 11:12, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Zdjęcia są zrobione trochę za późno dlatego widać tak mało tej herbatki było jej więcej ok.150l
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 11:16, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Zdjęcia moich ciosów opryskanych i podlanych herbatką są w wątku o cisach. Cis - Taxus
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
waldek727 13:48, 07 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ja swój kompost wrzucam do wody z melasą luzem i dopiero po napowietrzeniu przelewam go przez gęste sito. Pomimo tego mam powyjmowane w opryskiwaczu wszystkie sitka zabezpieczające i zmienioną dyszę. Czy Ty Piotr stosując woreczki również usunąłeś w swoim opryskiwaczu filtry?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
HANNYA33 23:36, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Woreczki mam uszyte z agrowłókniny, a filtry w opryskiwaczu mi się jeszcze nie zapchały, więc nie wyjmowałem, ale następnym razem wyjmę i zobaczę jaka różnica, pewnie będzie szybciej. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
izka_kawinska 13:56, 18 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 7
Witam Wszystkich,
jestem całkiem nowiutka i na forum i w przygodzie z ogrodem, czytam czytam i w zachwyt wpadam niemały , nad waszą wiedzą na temat eko upraw , ogrodek jak wspomniałam niedawno raptem 1,5 miesiąca malutki jakies 120 m2, i tu jest problem bo obok rosna drzewa iglaste i sypią masakrycznie igliwiem przy wietrze a wieje tu bardzo czesto, wiecprac nie tylko na ugorze a i walka z igliwiem, wogóle nie mam pojecia jak te igliwie moze wpływać na glebe, mierzylam Ph i na całości wacha sie od 5,5 do6,5 Ph czy to żle czy dobrze, kompostownik juz jest ale gdzie tam do kopostu , nie mam ląki do koszenia trawy zeby dodac co nieco, niestety a resztek organicznych też niewiele wiec lata będzie trwało robienie kompostu,niby można kupic ale mieszkam w szwajcariii tu mimo ze eko jest na topie i szwajcarzy maja ,,fioła,, na punkcie ochrony przyrody co sie chwali, bardzo trudno coś ekologicznego kupić, wiec mam zamiar coś kupić w polsce , za tydzień jadę, ale z przewiezieniem znacznych ilości też problem bo raczej cło trzeba zapłacić a i wszystkiego nie wolno przewieżc, moze uda mi sie mączkę bazaltową kupić i uzdatnić ziemię , jest zwarta gliniasta , prosze Was o jakieś rady , i pozdrawiam serdecznie
izka
____________________
izka-kaw
aga55 12:26, 16 lip 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Waldku, czy do oprysku z ANHK można dodać chelat żelaza?
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
waldek727 04:16, 17 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ANHK jest płynną postacią kompostu pozbawioną substancji stałych, zawierającą w sobie poza pożytecznymi mikroorganizmami również mikro i makroelementy które w drodze napowietrzania zostały wypłukane do roztworu wodnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić biopreparat pozyskany z kompostu dodatkowo w kationy Fe+2.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
aga55 04:06, 19 lip 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Jaki wyczerpujący wykład bardzo dziękuję.
Widzę Waldku, że Ty też jesteś zwolennikiem nocnego życia
Chciałam się pochwalić moimi jukami, które jeszcze w kwietniu wyglądały jak siedem nieszczęść. Już je miałam wyrzucić bo cztery lata rosły same paskudne liście. W maju trochę ziemi wymieniłam na kompost i opryskiwałam ANHK na zmianę z HT i proszę, ta w środku ma 1,8m wysokości, pozostałe niewiele mniejsze A jaki zapach...
A to wszystko dzięki wiedzy jaką tu, na Ogrodowisku znalazłam.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies