Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

waldek727 19:13, 19 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Agnieszko.
W swoich postach staram się przekazywać wiedzę popartą swoim kilkuletnim doświadczeniem w stosowaniu wyciągu z kompostu ANHK. Jest to najprostsza i zarazem najskuteczniejsza metoda odżywiania roślin, oraz ich ochrony przed chorobami. W swojej pasji ogrodniczej mogę powiedzieć, że udało mi się osiągnąć taki poziom niekonwencjonalnej uprawy ogrodu o którym wcześniej nawet mi się nie marzyło.
Sama jesteś Agnieszko świadkiem jako początkująca adeptka tej sztuki, w jaki sposób biopreparatem sporządzonym na bazie kompostu można przywrócić rośliny do życia.
Ja życzę Ci tego, abyś swoim systematycznym działaniem odbudowała prawidłowe struktury roślin w całym swoim ogrodzie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gardney 22:26, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Chciałam się podzielić z Wami czymś co może mieć związek i myślę że ma znaczenie w opryskach ANHK.
Zacznę od krótkiego wstępu i podeślę link z wytłumaczeniem "jak to się robi"
Otóż od pewnego czasu interesuję się moją kręcona czupryną która ni stąd ni zowąd czasem wygląda dość nieźle a czasem wygląda jakby we mnie piorun strzelił. Taki stan totalnej katastrofy na głowie ma miejsce w naszych warunkach klimatycznych mniej więcej 300 dni w roku niestety... Niedawno zrozumiałam dlaczego tak jest i to bardzo się sprawdza! Włosy kręcone są bardzo suche i wrażliwe na wilgotność powietrza - nie lubią warunków ani suchych ani wilgotnych tak najlepiej żeby było pośrodku. A mikroorganizmy przeciwnie, uwielbiają wilgoć, jak najwięcej wilgoci w powietrzu!
A teraz do rzeczy.
Na forach poświęconych włosom kręconym wyczytałam jak analizować wilgotność powietrza i że punkt rosy jest dużym wyznacznikiem wilgotności, nawet dużo lepszym niż procentowa zawartość wilgoci w powietrzu. Podsyłam link, niekoniecznie musicie wiedzieć o co chodzi w kwestii samego włosia na głowie ale bardziej tabelka z punktem rosy i dalsze linki z meteo są bardzo przydatne
http://www.wiedzmabloguje.com/2012/07/rozkminiamy-pogode.html
Na meteo można taką temperaturę punktu rosy sprawdzić i gdy temperatura punktu rosy jest wysoka (minimum 16 lub więcej stopni) i dobrze jeśli wilgotność powietrza jest duża - wtedy najlepiej jest wykonywać ANHK. Jest wtedy klimat prawie tropikalny i mikroorganizmy mają szansą namnożyć się w najbardziej dogodnych warunkach (ciepło i wilgotno).
Ja mam prosto - nie muszę zaglądać na meteo, jak mam mietłę na glowie to zakładam czapkę i idę robić ANHK
Acha i sprawdzać można wpisać w wyszukiwarce swoje miasto i ważne żeby przed nastawieniem oprysku sprawdzić czy coś się nie zmieniło bo prognozy są uaktualniane. Wiadomo że czasem w ciągu doby prognozy się zmieniają, ale ten sposób może pomóc "podbić" efekty takich oprysków.
Mam nadzieję że napisałam zrozumiale ;D
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
waldek727 23:29, 26 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wręcz bym rzekł- obrazowo.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gardney 23:51, 26 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
niestety to nie jest wyolbrzymiony opis, no cóż, może to dar z nieba że mam wskaźnik na głowie, sama nie wiem, jak do tego podejść...
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
igor_kulik 21:59, 01 sie 2015

Dołączył: 01 sie 2015
Posty: 1
Witam, czy ANHK to odpowiednik domowej roboty bio emów?
waldek727 05:21, 02 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Napisz jakie mikroorganizmy wchodzą w skład bio emów i wtedy dopiero będzie można porównać oba biopreparaty.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Juzia 15:19, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38531
Waldku...a co sądzisz o bokashi?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
waldek727 18:09, 16 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Justynko.
Nigdy nie korzystałem z tej formy namnażania pożytecznych mikroorganizmów i pozyskiwania tą drogą składników odżywczych. Jest to bardzo podobny biopreparat do Compost tea jednakże pozyskany z nieco innych składników, które u mnie w kompoście również się znajdują.
Jak najbardziej polecam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Juzia 21:03, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38531
To super!
Chę zrobić wiaderko do domowego kompostu i używać bokashi
Jak już coś naprodukuję to będę miała ładny zaczątek do normalnego kompostownika.... i przy okazji trochę płynnego nawozu mam nadzieję

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i pozdrawiam!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
waldek727 00:40, 17 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wspaniały nawóz do kwiatów domowych i balkonowych.
Wyglądem i aromatem przypominający nieco orzeźwiający babciny ,,podpiwek".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies