Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

alinak 23:31, 27 lut 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Mira napisał(a)
Witam
W tym roku po raz pierwszy wysieję tę trawę i zastanawiam się jak już wzejdzie po ile roślinek potem mam sadzonkować do większych doniczek czy po jednej sztuce do każdej czy raczej po kilka żeby trawa była mocniejsza.Proszę o pomoc,niestety nigdzie nie znalazłam wątku na temat tej jednorocznej trawy.


Mira ależ ona niekoniecznie jest jednoroczna . u mnie regularnie przeżywa nawet dość ostre zimy bez okrywania .tylko nie ma co ścinać wczas na wiosnę ...trzeba poczekać co najmniej do połowy marca ..

poza tym wspaniale się rozsiewa i rośnie nawet w kostce brukowej ,można wtedy siewki przesadzać gdzie się żywnie chce ..po co się męczyć z wysiewaniem .....

żeby roślina była mocna zawsze pikuje się po jednej sadzonce na malutka doniczkę . jak juz się jej nabędziesz to jej nie wygonisz z ogrodu

tu dowód , że nie pisze głupot









____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Matka 23:33, 27 lut 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o Boziu, po jednej do doniczki?

o matko!
____________________
U Matki
MiraR 15:32, 28 lut 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Alinak ale też pięknie wygląda taka oszroniona
Dziś posiałam,nie wiedziałam,że ma takie lilipucie nasionka,próbowałam po trzy do każdej przegródki ale nie dało rady i potem pensetą musiałam przekładać,robota iście laboratoryjna
____________________
bogumila 18:29, 04 mar 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Pikowałam po jednym ździebełku....już się ładnie dzieli.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
MiraR 18:49, 04 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Z jednego źdźbełka i już tyle włosków? Moje posiane po kilka nasionek do jednej doniczki,posiałam pierwszy raz i bałam się,że mogą nie wzejść,na razie czekam
____________________
bogumila 18:59, 04 mar 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mira napisał(a)
Z jednego źdźbełka i już tyle włosków? Moje posiane po kilka nasionek do jednej doniczki,posiałam pierwszy raz i bałam się,że mogą nie wzejść,na razie czekam
Nasionka dostałam od Joanny i zgodnie z jej zaleceniem wypikowałam po 1 ździebełku.Też się dziwiłam...ale zastosowałam się do jej rad.To moja pierwsza wysiana trawka .Pomalutku zaczyna się dzielić.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
JoannA 19:18, 04 mar 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Stipę pikowałam po 1 ździebełku do doniczek, część pikowałam do takich dużych bo małe się skończyły. Po 6 tygodniach od pikowania stipa wyglądała tak.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
MiraR 19:21, 04 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Bogumiło Twoje widzę,że po pikowaniu dostały większe doniczki i więcej miejsca mają na rozrastanie.Ja posiałam do takiej szklarenki,doniczuszki mają 4x4 cm i pewnie zrobiłam błąd,że posiałam w szklarence.Czy też będę musiała je potem przesadzać do większych doniczek by miały miejsce na rozrastanie?
Jak to możliwe,że udało Ci się "złapać" 1 nasionko? mi nabierało się w palce po kilka i potem pensetą żmudnie wybierałam i zostawiałam i tak kilka bo reszta gdzieś się wepchnęła pod ziemię,ech żmudna praca,zobaczymy co wzejdzie


____________________
monteverde 19:26, 04 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
JoannA napisał(a)
Stipę pikowałam po 1 ździebełku do doniczek, część pikowałam do takich dużych bo małe się skończyły. Po 6 tygodniach od pikowania stipa wyglądała tak.

śliczna
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MiraR 19:27, 04 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Joanno to ja już nie wiem czy dobrze ją posiałam w takim razie W niektórych doniczusiach u mnie po...6,7 sztuk nasion...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies