Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

martaibartek 11:06, 13 lut 2017


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Już wysiałyście? w takim razie i ja zaczynam wysiewać
____________________
oliwka 18:48, 13 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
jankosia napisał(a)
Też mam już stipę ponad powierzchnią Naliczyłam póki co 190 siewek ale jeszcze trochę wyjdzie tylko się osiąga. Mało. To trzy kuwetki. Wysieję jeszcze dwie

Oliwka, zaraz powinna ci się zacząć dzielić. Spojrzałam do swoich notatek i robiła to za każdym razem po trzech tygodniach od wysiewu. Czyli u ciebie lada chwila


Ok to poczekam, dzięki Jankosiu za info. A czy mogę ją pikowac np po 5 szt do kuleczka plastikowego na wodę? Czy za mało będą miały miejsca?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
jankosia 19:33, 13 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
oliwka napisał(a)


Ok to poczekam, dzięki Jankosiu za info. A czy mogę ją pikowac np po 5 szt do kuleczka plastikowego na wodę? Czy za mało będą miały miejsca?


Iwonka parę postów wcześniej pisała że można. Dziewczyny tak robią. Też na próbę zrobiłam tak kilka sztuk w poprzednim sezonie, ale ja zostanę przy jedna siewka na jedną sadzonkę Nic złego się nie działo jak było kilka sztuk, ale nie były większe niż te z pojedynczej siewki więc dla mnie nie ma to sensu- czyt. nie opyla się No chyba że się sieweczki korzonkami zaplączą to tak, ale żeby specjalnie je razem pakować to ja uważam że nie

Dzisiaj posiałam ostatnią paletkę. Koniec. Nie sieję więcej
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
carolina01 12:08, 18 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Wysiałam 14 lutego Stipę z kupnych nasion Legutko. Na opakowaniu jest napisane, że wschody są po 3,4 tygodniach, a tu czytam, że wam kiełkuje już po kilku dniach. Ciekawa jestem czy cokolwiek w ogóle wyjdzie. Nie wiem jak podlewać, ,a byś stale wilgotne podłoże?
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Mirka 13:06, 18 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Moja Stipa siana 12 luty .Dzisiejsza fotka
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
frezja 13:46, 18 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Moja ubiegłoroczna też tak szybko wykiełkowała.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mirka 13:54, 18 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
frezja napisał(a)
Moja ubiegłoroczna też tak szybko wykiełkowała.
Ewo Ja siałam nasionka z 2015r bo w zeszłym mi nie zakwitły. Mam wrażenie że te starsze nasiona lepiej kiełkuja
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
frezja 14:26, 18 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mirka napisał(a)
Ewo Ja siałam nasionka z 2015r bo w zeszłym mi nie zakwitły. Mam wrażenie że te starsze nasiona lepiej kiełkuja


Może to być jakaś zależność. Akurat moje dostałam i nie wiem,jakie były.
Najważniejsze, że masz i możesz się cieszyć nimi
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mirka 14:45, 18 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Najważniejsze, że masz i możesz się cieszyć nimi .
__________________________________________________

Dokładnie tak☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jankosia 17:34, 18 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Pozwolę sobie zdementować informację o sile kiełkowania starych nasion. Ostatnią paletkę wysiałam już tak dla świętego spokoju (czyt. pewności że nie zabraknie i 18 krateczek zajęły nasiona z 2015 roku. Resztę normalnie wysiałam zeszłorocznych. Chciałam tylko sprawdzić czy nie tracą siły kiełkowania. No i okazuje się że kiełkują tak samo dobrze, nie lepiej lub gorzej, tak samo. Na razie ledwo wyszły z ziemi bo to druga partia siana tydzień temu to mają dopiero ok 1 cm. Zanim zaczną się dzielić to policzę procent wschodów jednych i drugich i napiszę dokładnie Niemniej jednak już widać że jest ok

I do Karoliny: ja wysiewy robię w pralni a tam mam istną parówkę, saunę czy jak zwał tak zwał i wszystko co w cieple dobrze kiełkuje tam wychodzi mi z ziemi błyskawicznie
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies