Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

frezja 17:39, 18 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Czyli zdementowałaś informację o braku siły kiełkowania
____________________
Ewa - Ogrodowy song
jankosia 18:01, 18 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Raczej o innej sile kiełkowania
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mirka 18:05, 18 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
jankosia napisał(a)
Raczej o innej sile kiełkowania
7Szkoda że nie masz swojego wątku mogła byś swoje tezy udokumentować wizualnie☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jankosia 18:18, 18 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A byłam jesienią już tak blisko założenia wątku ale potem mi przeszło Odczekam chwilę żeby było coś widać i wrzucę tutaj- od tego właśnie wątki tematyczne są

A skoro temat stipy to ja jeszcze zapytam. Siał ktoś stipę brachytricha? Posiałam ale siedzi w ziemi i nie wiem czy będzie co z tego. Jedną partię bez chłodzenia zrobiłam a reszta do lodówki poszła. Jeszcze obawiam się że może pani od której kupiłam nasionka mogła zebrać za wcześnie Może ktoś mi powie ile czasu potrzebuje do skiełkowania i czy stratyfikacja jest konieczna?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mirka 18:27, 18 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja siałam Brachytrychę 12 luty nasion nie stratyfikowałam i jeszcze nic nie wychodzi.Siałam z nasion od ogrodowiskowej ogrodniczki. Muszę ją zapytać ☺Wątek zakładaj bez zastanawiania☺
Ps.Ja stipy nie stratyfikowałam i wzeszły ładnie ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jankosia 18:36, 18 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dzięki. Pony Tails też nie chłodzę bo w ogrodzie wschodzi w tym samym sezonie to znaczy że nie potrzebuje. Ale brachytrichy nie mam posadzonej bo kupując nasionka pomyliłam się. Chciałam stipę calamagrostis a kupiłam stipę brachytricha bo synonim to calamagrostis brachytricha... Wrrr... Dopiero na facebooku mnie uświadomiono że tak sprawa z nazewnictwem wygląda, ale było już za późno. Mam posiane i musi wzejść bo mam za mało parapetów na niewschodzące nasiona
To piszcie dziewczyny tutaj o innych ostnicach też. Ja chętnie poczytam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
carolina01 10:33, 19 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Melduję, że wczoraj wieczorem zauważyłam, że nasionka wykiełkowały. Czyli 4 dni po zasianiu.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
MartaR 17:40, 19 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam.czy nasionka stopy przysypujecie ziemia podczas wysiewu?
mikina34 08:40, 20 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
jankosia napisał(a)
Dzięki. Pony Tails też nie chłodzę bo w ogrodzie wschodzi w tym samym sezonie to znaczy że nie potrzebuje. Ale brachytrichy nie mam posadzonej bo kupując nasionka pomyliłam się. Chciałam stipę calamagrostis a kupiłam stipę brachytricha bo synonim to calamagrostis brachytricha... Wrrr... Dopiero na facebooku mnie uświadomiono że tak sprawa z nazewnictwem wygląda, ale było już za późno. Mam posiane i musi wzejść bo mam za mało parapetów na niewschodzące nasiona
To piszcie dziewczyny tutaj o innych ostnicach też. Ja chętnie poczytam


Monia, a nie zostało Ci coś z tej calamagrostis, bo ładna Ci ona , a wszędzie widze tylko sadzonki, albo napisz na pv gdzie nasionka nabyłas
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
malgol 13:00, 20 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
MartaR napisał(a)
Witam.czy nasionka stopy przysypujecie ziemia podczas wysiewu?


Ja nie przysypałam tylko przycisnęłam dłonią i wzeszła
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies