Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik, ogród, a pies i kot

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik, ogród, a pies i kot

Gardenarium 08:31, 03 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dobry post. Popieraam. Konsekwencja!

Jeżeli właścicielowi się nie chce, to niech nie ma pretensji do psa, bo pies nie wie, trzeba go nauczyć. A jak się nie chce uczyć, no to nie masz ogrodu.

Inny sposób to brzęczyk o odgłosach niemiłych dla psa, leci kopać, brzęczyk, komenda "nie wolno" na smycz i do domu.

Prosta sprawa, trzeba tylko mieć czas dla psa. Pies sam się nie nauczy pożądanych zachowań.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:50, 26 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Część pytania z innego wątku. Dotyczy psa sąsiadów.

szwonderek napisał(a)


Ich pies (mieszaniec labradora) wbiegał do mojego ogrodu, polewał rośliny moczem, zostawiał gigantyczne odchody na trawniku i rabatach, wielokrotnie wyrywał krzewy z korzeniami i cebule z rabat. Gdy zgłaszałam , że mam szkody w ogrodzie - wyśmiewali mnie, ignorowali aż w końcu ona zasznurowała mi furtkę (by ich pies do nas nie wbiegał - nie mieli pełnego ogrodzenia) i urządziła potworną awanturę wyzywając mnie od chorych psychicznie i wyśmiewając przy tym chorobę moich niepełnosprawnych dzieci...
Wszystko dlatego, że nie zgadzałam się, by ich pies niszczył mój ogród.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:52, 26 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź I.

sylwia_slomczewska napisał(a)



.... w sprawie psa sąsiadów, kup gwizdek dla psów, taki , który jest słyszany przez zwierzęta , ale niesłyszalny dla ludzi i jak zobaczysz psa sąsiadki u siebie mocno gwizdnij....to nie będzie dla niego przyjemne, a sąsiadka nie usłyszy powinno go zniechęcić do przebywania na Twojej działce, ale za skuteczność 100 procentową nie gwarantuję, warto jednak w tej sytuacji spróbować.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:54, 26 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepszym rozwiązaniem jest szczelne ogrodzenie własnego terenu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_nowak 16:38, 19 lut 2017


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
Witam, jak zawsze jest problem to do Was pisze szczególnie cenne są rady pani Danki
Otoż od tygodnia mam szczeniaczka goldena, suczke. Wczesniej miałem psa ale na początku grudnia odszedł od Nas na zawsze. Pies był nauczony że nie można sikać na trawnik, obecnie naszego szczeniaka tez uczę ale nie zawsze zdąży i sika na trawnik. Wkońcu się nauczy ale to może potrwać. Znalazłem w internecie taki preparat URYNAL.



Co myślicie o tym? Czy ktoś to stosował?

Pozdrawiam
Gardenarium 18:39, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma nic lepszego niż mądry właściciel i mądre szkolenie psa. Takie coś działa. W żadne produkty nie wierzę, bo próbowałam na koty inne takie. Za nic nie działa. Nie da się wywinąć z pracy niestety

Opis produktu powinien być napisany własnymi słowami, nie skopiowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_nowak 18:47, 19 lut 2017


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
Nie wiedziałem że opis własnymi słowami, bardzo przepraszam nie chciałem robić żadnej reklamy. Tak wiem że tylko ciężka praca z psem da efekt. Pozdrawiam
Gardenarium 19:00, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozwolisz że usunę tekst, może się ktoś przyczepić. Każdy w razie czego może poczytać. Ja w każdym razie nie wierzę w to, że niby co ten produkt zawiera, że trawy nie wypala?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gorpaw 08:10, 01 mar 2017

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 15
Mam również pytanie co do tego ww. produktu który przedstawił: marcin_nowak który zabezpiecza trawę przed wypalaniem po kontakcie z sikami psa.
Mam 1.5 roczna sukę -owczarka niemieckiego i problem z wypaloną trawą.
czy ktoś stosował ten produkt ?
jakie efekty ?
Gardenarium 09:52, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żadne. Trzeba obserwować suczkę, gdy widzisz gdzie sikała, obficie polej wodą aby rozcieńczyć mocz. Wtedy nie wypali trawy, ale w tych miejscach będzie bardzo bujnie rosła i trawnik będzie w łaty.

Najlepiej wyprowadzać na spacer a ogród mieć ładny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies