Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak sadzić róże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak sadzić róże?

Kondzio 14:19, 31 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
madzielena napisał(a)


Tak zrobię zatem Dzięki
i nie zapomnij zakopczykowalc nowo posadzone roze ta tez co przesadzasz
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
madzielena 14:26, 31 mar 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kondzio napisał(a)
i nie zapomnij zakopczykowalc nowo posadzone roze ta tez co przesadzasz


O tym żeby kopczykować nie słyszałam - przez ile mają być w kopczyku od momentu posadzenia? Dodam, że tylko je przesadzam, nie mam nowych róż.
Przesadziłam je sugerując się głębokością na jakiej rosły poprzednio, posadzone przez kogoś innego. Dopiero po lekturze tego wątku uzmysłowiłam sobie, że jest to zbyt płytkie sadzenie
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kondzio 14:43, 31 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Nic sie nie dzieje roza przesadzona czy nowa z bardzo wrażliwe i tyle mylę ze az bedzie bardzo ciepło i wdzien i w nocyb
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
nina 20:38, 12 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
zapisuję wątek,bo Danusia kochana zaraziła mnie różami.Zaczynam różane lektury
____________________
Napia 22:56, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Instrukcja sadzenia róż - super. Dla początkujących jak znalazł. W życiu sama nie odważyłabym się przyciąć korzeni, a teraz mam to już za sobą, a róże moczą się w wiaderku przed jutrzejszym sadzeniem. Dziękuję Danusiu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatan24 14:05, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
A jak długo moczyć korzenie przed wsadzeniem coś mi się obiło o uszy że ok. 10 godz.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 19:49, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można 10 godzin, ale można krócej. A niektórzy jak nie mają czasu, to wcale nie moczą a dobrze zalewają dołek do połowy zapełniony. Potem podlewają po dosypaniu ziemi.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/47-uprawa-roz-czyli-jak-zapewnic-obfite-kwitnienie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 09:16, 16 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Sadziłam wczoraj róże i posadziłam je za płytko, to znaczy tak jak rosły wcześniej, bo widac granice gdzie były zasypane ziemią. Czy muszę je posadzić głębiej żeby rosły? Szczerze mówiąc nie chce mi się. Przeczytałam ze miejsce szczepienia ma być pod ziemią. Nie wiem czy to co widzę na moich rózach to miejsce szczpienia, czy tylko miejsce cięcia... Nie wiem jakie to róże, były z gołym korzeniem i maja rosnąć w formie tradycyjnego krzaka
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 16:05, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli Ci się nie chce, to róża nie będzie dobrze rosła.
Ani dobrze zimowała, Nie ukorzeni się tak jak powinna, a miejsce szczepienia będzie za płytko, wobec czego w pierwszą zimę może wymarznąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 08:56, 22 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
No dobra, chyba je przesadzę, a czy nie ma niebezpieczeństwa ze posadzę je za głęboko?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies