Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Gardener27 21:00, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
U mnie też zimno i deszczowo a na jutro zapowiadają przymrozek Brr ... czy to już zima ?

Z prawdziwą przyjemnością oglądam zieleń bo u mnie szaro i buro

Na pierwszym zdjęciu to owoce śnieguliczki ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 21:13, 20 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
U mnie też zimno i deszczowo a na jutro zapowiadają przymrozek Brr ... czy to już zima ?

Z prawdziwą przyjemnością oglądam zieleń bo u mnie szaro i buro

Na pierwszym zdjęciu to owoce śnieguliczki ?

Bardzo nie lubię zimy że też nie mogę tak jak niedżwiadki, zasnąć, przespać i wstać wiosną
Masz rację Przemku to owoce śnieguliczki różowej (nadal zielonej)
Na skalniaczku mam jeszcze kwiatuszki (zdjęcie robione dzisiaj.)
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 21:25, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jejciu jak ja tęsknie za tymi kolorami na rabatach, soczystą zielenią trawnika , nawet to pieruńskie koszenie by mi nie przeszkadzało ... ech a gdzie tam do wiosny
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 21:31, 20 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Jejciu jak ja tęsknie za tymi kolorami na rabatach, soczystą zielenią trawnika , nawet to pieruńskie koszenie by mi nie przeszkadzało ... ech a gdzie tam do wiosny

Zwłaszcza tą nową kosiarką
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 21:35, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kosiarka jeszcze czeka na ostatnie koszenie ale przy takiej pogodzie chyba się już nie doczeka i trzeba będzie ją zakonserwować i wstawić do piwnicy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 21:41, 20 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Kosiarka jeszcze czeka na ostatnie koszenie ale przy takiej pogodzie chyba się już nie doczeka i trzeba będzie ją zakonserwować i wstawić do piwnicy

My kosiliśmy kilka dni temu ale jeszcze jej nie chowam bo to nie koniec, jeśli będzie sucho to w sobotę kolejne koszenie, u mnie bardzo szybko rośnie, szkoda że tylko trawa.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Dorota123 23:49, 21 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewo ile lat ma ten Twój zawilec ze zdjęcia? Ile miejsca potrzeba w drugim roku od posadzenia dla jednej sadzonki, jakie odstępy powinny być między nimi?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nallar 21:54, 22 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Dorota123 napisał(a)
Ewo ile lat ma ten Twój zawilec ze zdjęcia? Ile miejsca potrzeba w drugim roku od posadzenia dla jednej sadzonki, jakie odstępy powinny być między nimi?

Zadałaś mi bardzo trudne pytanie Ten który pokazałam to chyba sadzonka 4 lub 5 letnia. Wsadziłam w tym miejscu chyba trzy sadzonki, były maleńkie więc wsadziłam je bardzo blisko siebie w trójkącie(o bokach może 20 cm)
Z roku na rok ich przybywało, bo u mnie rozrastają się dość szybko, tworząc obficie kwitnące, gęste kępy. Wypuszczają także odrosty korzeniowe, łatwo zadarniając teren wokół pierwotnie posadzonej rośliny. Każdego roku zabieram z tego miejsca po sporo nowych, bo jak sama wiesz zrobiły się bardzo popularne. Mnie zależało na tym żeby rosły w takiej zwartej "kupie" więc nigdy nie pilnowałam odstępów. Z własnych obserwacji mogę napisać że taką dorosłą formę osiągają dopiero po 3 latach więc w pierwszym roku po posadzeniu nie będą ogromne.
Na zdjęciu które wstawiam zawilce wsadziłam wiosną tego roku. Ile ich było mogę jutro policzyć.


Szkoda że nie mogę Ci pomóc
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Napia 19:12, 23 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
U Ciebie jeszcze tak zielono zima się ociąga z nadejściem i oby jak najdłużej ja też wolałabym przespać zimę jak miś w swojej gawrze
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mirella 21:41, 23 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Zawilec śliczny
też chcę przespać zimę w gawrze razem z miśkami
Byle do wiosny...
U mnie nuda.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies