Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Gardener27 00:04, 24 maj 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nallar napisał(a)


No to już wiesz czym zasilać swojego (zawilca) Napisz proszę czy Twój zawilec też się rozłazi ? mam na myśli jego rozłogi. Mój tak się panoszy że jest już na całej rabacie.


U mnie tak samo Jak plewię wokół niego zawsze dziabnę motyką po tych rozłogach ukrytych pod ziemią a do tego rozsiewa się wszędzie Jaki masz kolor ? ja mam różowo fioletowy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 00:14, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)


U mnie tak samo Jak plewię wokół niego zawsze dziabnę motyką po tych rozłogach ukrytych pod ziemią a do tego rozsiewa się wszędzie Jaki masz kolor ? ja mam różowo fioletowy


Mój wszędobylski
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 00:17, 24 maj 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Skąd ty o tej porze wzięłaś zdjęcie zawilca ? Ja mam taki sam kolor
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 00:24, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Skąd ty o tej porze wzięłaś zdjęcie zawilca ? Ja mam taki sam kolor


Oj.. zdjęcie jest z ubiegłego roku.
Przyznam że innego kloru nie widziałam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 00:33, 24 maj 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Są jeszcze białe, limonkowe i ciemny róż

Ja dzisiaj wreszcie dopadłem w ogrodniczym szałwię omszoną niebieską do towarzystwa dla moich róż okrywowych Bonica Jutro wybieram się na targ po bakopę do donic z lawendą francuską którą zakupiłem w Lidlu Była przeceniona z 10 zł na 7 Miałem nosa zwlekając z zakupem Zwróciłem pani na kasie uwagę by podlali te sadzonki bo miały taką suszę że ledwo żyły a pani mi na to że nie mają czasu na podlewanie roślin
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 01:07, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Są jeszcze białe, limonkowe i ciemny róż

Ja dzisiaj wreszcie dopadłem w ogrodniczym szałwię omszoną niebieską do towarzystwa dla moich róż okrywowych Bonica Jutro wybieram się na targ po bakopę do donic z lawendą francuską którą zakupiłem w Lidlu Była przeceniona z 10 zł na 7 Miałem nosa zwlekając z zakupem Zwróciłem pani na kasie uwagę by podlali te sadzonki bo miały taką suszę że ledwo żyły a pani mi na to że nie mają czasu na podlewanie roślin


Gdybyś widział jak wyglądały sadonki w Obi to litości.... Duże sklepy nie płacą za towar przyjęty tylko za sprzedany, więc im zwisa i powiewa ile wyschnie na pieprz. Patrzeć się nie da na te odsłonięte bryły korzeniowe krzewów wystawione na słońce. Może gdyby więcej klientów reagowało?
Szałwię mam jedną marniutką sadzoneczkę właśnie niebieskiej ale róż do towarzystwa nie mam.
Tak się zastanawiam Przemku jak Ty znajdujesz czas na ogarnięcie tego wszystkiego, ogród, donice, skrzyneczki, warzywnik... jestem pod wrażeniem.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 08:43, 24 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gardener27 napisał(a)
Są jeszcze białe, limonkowe i ciemny róż

Ja dzisiaj wreszcie dopadłem w ogrodniczym szałwię omszoną niebieską do towarzystwa dla moich róż okrywowych Bonica Jutro wybieram się na targ po bakopę do donic z lawendą francuską którą zakupiłem w Lidlu Była przeceniona z 10 zł na 7 Miałem nosa zwlekając z zakupem Zwróciłem pani na kasie uwagę by podlali te sadzonki bo miały taką suszę że ledwo żyły a pani mi na to że nie mają czasu na podlewanie roślin

Ja kiedyś kupiłam w Lidlu dwie roślinki - pnącza podobno, przecenione na 3.90 za szt. Wtedy były to łyse patyczki. Teraz pięknie się zazieleniły, ale na pnącza to mi one nie wyglądają. Jedna do złudzenia przypomina ciemiernika, a druga nie wiem co. Zobaczymy co z nich będzie Na pewno jakaś niespodzianka
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 10:14, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)

Ja kiedyś kupiłam w Lidlu dwie roślinki - pnącza podobno, przecenione na 3.90 za szt. Wtedy były to łyse patyczki. Teraz pięknie się zazieleniły, ale na pnącza to mi one nie wyglądają. Jedna do złudzenia przypomina ciemiernika, a druga nie wiem co. Zobaczymy co z nich będzie Na pewno jakaś niespodzianka


Bardzo lubię takie surprise.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 12:37, 24 maj 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nallar napisał(a)


Gdybyś widział jak wyglądały sadonki w Obi to litości.... Duże sklepy nie płacą za towar przyjęty tylko za sprzedany, więc im zwisa i powiewa ile wyschnie na pieprz. Patrzeć się nie da na te odsłonięte bryły korzeniowe krzewów wystawione na słońce. Może gdyby więcej klientów reagowało?
Szałwię mam jedną marniutką sadzoneczkę właśnie niebieskiej ale róż do towarzystwa nie mam.
Tak się zastanawiam Przemku jak Ty znajdujesz czas na ogarnięcie tego wszystkiego, ogród, donice, skrzyneczki, warzywnik... jestem pod wrażeniem.


Obi nie należy do tanich sklepów ale jak zrobią na coś promocję to i wdepnę bo się opłaca Mnie najbardziej denerwuje w tym sklepie personel który nie ma zielonego pojęcia o asortymencie jaki sprzedaje Już nawet nie mówię o jakiś poradach w rozmowie z klientem ale czasem nawet nie potrafią właściwie pokierować do półki

Wiele osób mnie pyta jak daję sobie radę z ogarnięciem takiego terenu Odpowiedź jest prosta Pracowitość Mam opracowany plan działania który doskonale się sprawdza

Najwięcej czasu zajmuje mi podlewanie bo trzeba to robić praktycznie codziennie
Wieczorem latam jak opętany po ogrodzie z konewkami i wiadrami bo nie przepadam za wężami Rośliny w gruncie nie są podlewane w ogóle no chyba że świeżo posadzone lub panuje taka susza ze schnie wszystko na pniu Najważniejsze są jednoroczne w pojemnikach i pomidorki pod folią

Koszenie trawników raz w tygodniu Całą sobotę przeznaczam na tą przyjemność

Plewienie zazwyczaj po deszczach jak pobudzą się chwasty do życia Rośliny są coraz większe i coraz mniej przestrzeni między nimi więc dla mnie super

Niedziela jest dla mnie całkowicie wolnym dniem od prac w ogrodzie ( poza podlewaniem ) gdzie odpoczywam i cieszę się wszystkim Dodam że wielu moich znajomych ma podobny plan działania

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 13:03, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przemku jesteś naprawdę pracowity, ja poszłam na łatwiznę między roślinami mam rozciągnięty wąż ogrodowy baardzo stary podziurawiony gwoździem na końcu szybko złącze, woda pompowana ze studni i mam nawadnianie tanim kosztem. Tą samą metodę stosowałam w ogródku warzywnym(kiedy jeszcze go miałam) Dziś nie dałabym rady biegać z konewkami, a plątające i zaginające się węże doprowadzały mnie do szewskiej ....
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies