Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Viola 22:29, 24 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I u mnie róże Red Leonardo zaatakowało kilka chorób jednocześnie (tak myślę) bo bardzo źle wyglądają. Krzaczki ładnie przyjęły się wiosną, szybko rosły (pierwszy sezon), pięknie kwitły; teraz po upałach zaczęły szybko mizernieć: wstrzymały wzrost, listki są dziurawe jak ser i żółkną, pączki opadaja przy dotknięciu. Proszę poradźcie. U mnie więcej zdjęć na stronie 279 oraz 281.

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mazan 11:23, 25 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Viola

Tka wygląda antraknoza róży letnią porą. Zwalczane trudne lecz możliwe. Stosuj Bravo/Gwarant oraz Sportak alpha lub Sarfun bądź Topsin. Topsin w trakcie rozkładu przechodzi w sarfun ale nie odwrotnie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Viola 12:24, 25 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mazan napisał(a)
Viola

Tka wygląda antraknoza róży letnią porą. Zwalczane trudne lecz możliwe. Stosuj Bravo/Gwarant oraz Sportak alpha lub Sarfun bądź Topsin. Topsin w trakcie rozkładu przechodzi w sarfun ale nie odwrotnie.


Pozdrawiam

Ojej, to straszne, ale będę walczyć. Naprzemiennie to stosować czy tego samego dnia można, no i ile czasu?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mazan 12:36, 25 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Viola

Naprzemiennie to znaczy z przerwą 7 - 10 dniową zależnie od pogody. Dobrze, że tylko tę jedną chorobę widać - nie, jak myślałaś, że więcej.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Viola 12:40, 25 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mazan napisał(a)
Viola

Naprzemiennie to znaczy z przerwą 7 - 10 dniową zależnie od pogody. Dobrze, że tylko tę jedną chorobę widać - nie, jak myślałaś, że więcej.


Pozdrawiam

No, jest to jakies pocieszenie. Już wszystko zapisałam, jeszcze dziś pojadę do ogrodniczego. Możesz jeszcze raz zerknąć do mnie?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
gierczusia 14:30, 26 sie 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Może i mnie jakaś dobra dusza pomoże zdiagnozować problem mojej róży .

Najpierw się muszę wyspowiadać
Rośnie w dużej donicy,wys 1m średnica 1/2 m. słońce róża ma non stop , deszcz na nią nie pada , bo jest częściowo pod dachem . Raz była magiczna siła dla róż,kwitła ślicznie . Problem jest z liśćmi .. których już w zasadzie nie posiada końcówki pędów młodych były czarne , ale poniżej przekrój zdrowy ...





____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Anda 20:34, 26 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Elu, czy ja dobrze przeczytałam, że dałaś jej tylko raz nawóz do róż? Donica jest jak najbardziej odpowiednia. Metr wysokości jest super.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 21:42, 26 sie 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tak , zgadza się tylko jeden raz w sezonie magiczna siła do róż.....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Anda 09:54, 27 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
To napisz mi proszę jeszcze, jak często ją podlewasz. Różom w donicy dajemy nawóz o wiele częściej niż różom w gruncie. Do róż w donicy najlepsze są nawozy w płynie, które lejemy przynajmniej raz na dwa tygodnie na wiosnę, a latem w okresie kwitnienia raz na tydzień. Magiczna Siła do róż ma bardzo wysoką zawartość azotu, więc pewnie wystarczyłoby podlewanie nią raz na dwa tygodnie. Róże kwitnące często mają większe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe.

Podejrzewam, że Twoja róża umiera z głodu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 18:54, 27 sie 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Podlewałam ją co 2 / 3 dni obficie do przelania donicy...od góry....
W szoku normalnie jestem tego się nie spodziewałam....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies