Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

asiach 23:43, 21 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jestem właścicielką 20 arowej działki, a ogród zaczął powstawać od 1998r. Na początku był ugór i za nami jest sporo pracy. Wszystko wykonywaliśmy sami. Centymetr po centymetrze, metr po metrze …
Cały czas coś się w nim zmienia, a to za sprawą ostrej zimy, a to nietrafionych roślin, moich nowych wizji …. Niektóre rośliny zmieniały swoje położenie kilka razy. Nawet żartowałam, mówiąc, że one „zwiedzają” nasz ogród. Jest on dobrze doświetlony, praktycznie promienie słoneczne operują w nim od wschodu do zachodu. Ale w miarę upływu czasu, z roku na rok mamy coraz więcej cienia, który daje małą ulgę w upalne lato. W ogrodzie przeważa roślinność zimozielona. Dla przełamania monotonii zieleni starałam się zagrać kolorem, tak aby nie trzeba było czekać na jesień, na porę roku, która to wprowadza nas w świat pełen barw. Począwszy od wiosny wśród iglaków i roślin zimozielonych liściastych, takich jak : ligustr, trzmielina o liściach żółtych i żółto-zielonych zaczynają kwitnąć krzewy oczaru, forsycji, leszczyny południowej, rośliny cebulowe (przebiśniegi, hiacynty, żonkile, tulipany), wrzośce, a później azalie, bergenie, różaneczniki, jabłonie, piwonie, róże, mieczyki, powoje, wrzosy, trawy i wspaniałe hortensje.
tak wyglądał początek
[img
[img
dajana 00:14, 22 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Taki piękny ogród i tak mało zdjęć? Osobiście lubię rośliny zimno zielone Pierwsze zdjęcie nie zapowiadało ogrodu lecz miejsce na niego ale to drugie otworzyło mi szczękę z zachwytu Jaka soczysta i piękna trawa.Dywan nie trawa masz zdolności dziewczyno bo ogród jet prześliczny .Patrzę na ten parasol na ostatnim zdjęciu, co to za drzewko ? wygląda bajecznie z tymi gąskami pod nim .i te polne kamienie które tak ogromnie lubię.Nie przepadam za jałowcami ale u ciebie pięknie się komponują i takie zadbane jak rzadko u kogo Jesteś w pełni ogrodowiskowa nawet masz kanciki .Poczekam na dalsze zdjęcia bo czuje że niespodziankę szykujesz następną serią zdjęć .Witam cię i pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
asiach 00:34, 22 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witam serdecznie. Cieszę się, że tu trafiłam i dziękuję za miłe słowa. Co do drzewa to modrzew - szczepiony na pniu. Zdjęć może nie dałam za dużo ale to mój początek i tak szczerze mówiąc nie wiem ile można zamieszczać. Pozdrawiam

lenka 00:42, 22 mar 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
asiach napisał(a)
[img



Piękny ogród stworzyłaś.... Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
AgnieszkaW 06:39, 22 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, pięknie i klimatycznie u Ciebie. Historia podobna nieco do naszej. Można wklejać po 4 zdjecia w jednym poście, ale można za to tych postow wklejać do woli jeden po drugim
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Betka 08:54, 22 mar 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj Piękny ogród a to porównanie mnie tak pozytywnie zaskoczyło aż się uśmiechnęłam
Będę odwiedzać jestem pod wrażeniem OGROMNYM !!!!
pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Magdalenka 09:15, 22 mar 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Bajecznie, nie wiem, co więcej napisać. Piękne, duże rośliny, trawnik mistrzowski, taki gęsty i soczyście zielony. Dużo pracy włożyliście w ten wspaniały ogród, ale widać tego efekty. Jest idealnie
Pozdrawiam i witam na Ogrodowisku.
____________________
Magda Na Francuskiej
asiach 12:47, 22 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Agnieszka W napisał(a)
Witaj, pięknie i klimatycznie u Ciebie. Historia podobna nieco do naszej. Można wklejać po 4 zdjecia w jednym poście, ale można za to tych postow wklejać do woli jeden po drugim

Dziękuję! Rzeczwywiście historia bardzo podobna . Tylko u nas zamiast zboża było gruzowisko Niestety kupiliśmy taką działkę. Ale efekty porównywalne. Gratujuję. Pozdrawiam
asiach 12:55, 22 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Betka napisał(a)
Witaj Piękny ogród a to porównanie mnie tak pozytywnie zaskoczyło aż się uśmiechnęłam
Będę odwiedzać jestem pod wrażeniem OGROMNYM !!!!
pozdrawiam [/quote Witam serdecznie! Super, ze mogłam zaskoczyć. Ale zdjęć z początku naszych zmagań mamy więcej z czasem umieszczę, po to aby wszyscy widzieli, że z każdego kawałka ziemi można coś wyczarować a taki strumień u Was to skarb. Widziałam, że kilka podpowiedzi dostaliście od Pani Daniusi Pozdrawiam
asiach 13:07, 22 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dziękuję! Wydaje mnie się, że odpowiedziałam ale... Jestem osobą początkującą, możliwe, że gdzieś nacisnęłam i źle wysłam. Ale moje podpowiedzi są zbędnę bo ogród już jest chyba zrobiony. A Pani Danusia fachowiec już jakieś wskazówki dodała. Nic dodać, nic ująć Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies