Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

Gardenarium 21:18, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te zgrabne nożyce służą do cięcia bukszpanów. Bukszpan często wymaga dużej precyzji, którą można osiągnąć małymi narzędziami.

Nożyce szpalerowe doskonałe do żywopłotów czy cięcia krzewów w kulę. Marka angielska - Joseph Bentley kupiłam w Anglii, były też dostępne w naszym sklepie. Obecnie nie prowadzimy sprzedaży.



a te kupiłam w Niemczech



Tutaj nowe, jeszcze nie wypróbowane nożyczki specjalnie do cięcia bukszpanu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:28, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jako miłośniczka form strzyżonych mam dużo różnych narzędzi do tego celu.
Moje ulubione do tej pory były te poniżej, ale teraz kompletuję Bentleya, są bardzo stylowe






Też do bukszpanu











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:34, 13 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kwestia przyzwyczajenia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:35, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To już sprzęt bardziej zaawansowany, ale bardzo ułatwiający nam życie przy tylu wysokich żywopłotach.
Nożyce spalinowe marki Husquarna z możliwością zmiany kąta ustawienia noży, Cięcie w pionie i poziomie. W dodatku jest wysięgnik, który umożliwia cięcie wysokich żywopłotów.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:30, 20 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Super)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Asiaar 09:17, 11 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 14
Czym się różnią nożyce do bukszpanów? Są tylko mniejsze?
Czeka mnie w tym roku zakup nożyc, zastanawiam się jaki konkretnie model byłby odpowiedni (i był dobrym kompromisem pomiędzy sensowną jakością a ceną). Mam do cięcia niskie żywopłoty z bukszpanu i berberysu.
Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź.
Gardenarium 18:20, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te pierwsze są chyba najlepsze.
Będą nadawały się także do berberysu.


A to moje dawne narzędzia. Jest też antyk, te w środku



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kriss 19:53, 13 kwi 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Super dobre rady,dzieki
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Asiaar 11:05, 15 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 14
Dziękuję Danusiu, będę już wiedzieć czego szukać.
jaga 12:14, 28 cze 2011

Dołączył: 25 maj 2011
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich maniaków ! Już od jakiegoś czasu przeglądam forum szukając inspiracji dla siebie. Mój ogród będzie dopiero powstawał, bo budowa domku ma się ku końcowi. W związku z tym mam pytanko: jaki sprzęt polecacie do cięcia żywopłotu? Myślałam o czymś elektrycznym. Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies