Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Marga 11:33, 24 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Przepiękny Palibin, podobnie jak i reszta roślinek Rośnie Ci wszystko jak na drożdżach
Ciachasz Palibina po przekwitnięciu? I czy tak samo jak bukszpany na okrągło?
Mam jeszcze pytanie odnośnie bukszpanowych kulek. Czy jedna kulka to jeden krzaczek, czy kilka razem posadzonych?
Pozdrawiam w ten upalny dzień. Mi juz jest za gorąco.
____________________
Ogród dla moich synków
Gocha 12:47, 24 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kindzia napisał(a)
Matko i córko!!! Jaki cudny, jaki gęsty, jaki wielki!!! Poproszę dokładne instrukcje jak i kiedy go tniesz. Muszę mieć taki piękny jak Twój!

Dziękuję za piękne zdjęcia Gosiu


Kasiu matką jestem ale córki nie posiadam chyba że suka się liczy. Ja tym bzem nigdy się za bardzo nie przejmowałam - ma rosnąć i koniec. Jedyne co z nim robię to ciacham go po kwitnieniu- tak jak np. kule bukszpanowe się tnie. I chyba jeden albo dwa razy przeprowadziłam takie cięcie odmładzające- wycięłam takie najstarsze gałązki, więc wtedy troszkę zbrzydł ale się ładnie odbudował. Niczym nie zasilam i nie cackam się z nim. Kwiatów ma mnóstwo i zapach naprawdę na cała działkę. Wczoraj późnym wieczorem właściwie po ciemku podlewałam ogród w najdalszej jego części i nawet tam zapach dochodził. Doczytałam u Ciebie że już sobie go zakupiłaś ale fotek nie widziałam. Buziaczki Kasiu
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 12:54, 24 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Marga napisał(a)
Przepiękny Palibin, podobnie jak i reszta roślinek Rośnie Ci wszystko jak na drożdżach
Ciachasz Palibina po przekwitnięciu? I czy tak samo jak bukszpany na okrągło?
Mam jeszcze pytanie odnośnie bukszpanowych kulek. Czy jedna kulka to jeden krzaczek, czy kilka razem posadzonych?
Pozdrawiam w ten upalny dzień. Mi juz jest za gorąco.


Moniko o Palibinie odpowiedziałam wyżej. Wszystko rośnie faktycznie jak na drożdżach a chwasty najbardziej- ale Tobie tego nie muszę uświadamiać chyba Na tych zdjęciach denerwują mnie kule bukszpanowe nie przycięte ale specjalnie nie ciacham bo chcę mieć sadzonki do rozmnożenia. Wszystkie kule bukszpanowe mam z pojedynczych roślin, część od malutkich roślinek wyhodowane a część dużych egzemplarzy zakupiłam 2 lata temu- wykopywane wiosną. Ja w pracy gorąca na razie nie odczuwam bo mam pokój od północnej strony ale jak pojadę do domu jeszcze po zebraniu w szkole to jak tak gorąco to nic w ogrodzie nie zrobię. Czekam aż trochę się ochłodzi a wtedy szybko się robi ciemno i wtedy to tylko mogę podlewać
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kindzia 13:13, 24 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Gocha napisał(a)


Kasiu matką jestem ale córki nie posiadam chyba że suka się liczy. Ja tym bzem nigdy się za bardzo nie przejmowałam - ma rosnąć i koniec. Jedyne co z nim robię to ciacham go po kwitnieniu- tak jak np. kule bukszpanowe się tnie. I chyba jeden albo dwa razy przeprowadziłam takie cięcie odmładzające- wycięłam takie najstarsze gałązki, więc wtedy troszkę zbrzydł ale się ładnie odbudował. Niczym nie zasilam i nie cackam się z nim. Kwiatów ma mnóstwo i zapach naprawdę na cała działkę. Wczoraj późnym wieczorem właściwie po ciemku podlewałam ogród w najdalszej jego części i nawet tam zapach dochodził. Doczytałam u Ciebie że już sobie go zakupiłaś ale fotek nie widziałam. Buziaczki Kasiu



Czyli tylko jedno cięcie w roku wystarczy. Dziękuję, piękny masz

Moje zdjęcia ze spotkania i reszta w aparacie, aparat w Pszczynie Jutro będzie zgrywanie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
katel 00:09, 25 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Gosiu jaka piękna ta biała piwonia i ja miałam mieć podobną ale oczywiście pomylona odmiana u mnie . Palibin zachwycający .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ewa777 00:43, 25 maj 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Gocha napisał(a)
Mój najwcześniej kwitnący powojnik- kupiony w tamtym roku na wiosnę.


To Twój powojnik szybciutki. Mam chyba takiego samego i na razie bez kwiatów, a i liści dużo mniej Twój cudowny

A chwastami się nie przejmuj Takie co sięgają kolan najlepiej się wyrywa
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 09:50, 25 maj 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Lilak przecudnej urody.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gocha 10:43, 25 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kindzia napisał(a)



Czyli tylko jedno cięcie w roku wystarczy. Dziękuję, piękny masz

Moje zdjęcia ze spotkania i reszta w aparacie, aparat w Pszczynie Jutro będzie zgrywanie


Kasiu czy jedno cięcie wystarczy w przypadku młodego to nie wiem. U mojego teraz tak. Wcześniej czasami było tak że jak nie przycięłam po kwitnieniu od razu to wypuszczał nowe przyrosty i one jakoś tak szybko rosły i były takie długie i wystające . Wtedy się wkurzałam i wtedy cięłam , ale to widać było zbyt późno na zawiązanie pąków kwiatowych i wtedy słabiej kwitł. A jak zostawiałam takie wystające to owszem kwitł na ich końcach ale brzydko to wyglądało. Odkąd ścinam zaraz po przekwitnięciu i robię to nożycami do żywopłotu i raczej solidnie to wydaje mi się że wtedy on chce zabudować całą koronę i nie wypuszcza tylko pojedynczych gałązek i wtedy jest to równomiernie na całej koronie. I ładnie kwitnie i dużo ma kwiatów. Obserwuję i robię tak od 3 lat na pewno i jestem zadowolona. A jak robiłam jak był młody to nie pamiętam. Najważniejsze żeby za późno go już nie przycinać. Kasiu czekam na zdjęcia Twojego
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:46, 25 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
katel napisał(a)
Gosiu jaka piękna ta biała piwonia i ja miałam mieć podobną ale oczywiście pomylona odmiana u mnie . Palibin zachwycający .


Kasiu też mi się ona podoba- pierwszy raz kwitnie, kupiona w tamtym roku. Nazwy oczywiście nie znam. Podziwiam te osoby na forum które mają wszystkie roslinki podpisane albo nawet pamiętaja ich nazwy. A ta piwonia nie jest biała- ma kolor podobny do tego lilaka Primrose- taki kremowo-żółtawy z mocno żółtym środkiem
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:50, 25 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa777 napisał(a)


To Twój powojnik szybciutki. Mam chyba takiego samego i na razie bez kwiatów, a i liści dużo mniej Twój cudowny

A chwastami się nie przejmuj Takie co sięgają kolan najlepiej się wyrywa


Ewuś ten powojnik kupowałam w kwietniu w tamtym roku ale długo stał nie posadzony i odchorowywał to i cierpiał w doniczce zanim go posadziłam i to dosyć długo. Ale sadzonka była bardzo ładna i taka rozrośnięta- warto kupować ładne już egzemplarze. A co do chwastów to j naprawdę nie nadążam z ich usuwaniem niestety i mam je wszędzie i małe i duże i nawet bardzo duże i wszelakiej maści. A skrzypu zatrzęsienie i jest go coraz więcej- niestety nie umiem się go pozbyć. Już niedługo robisz spotkanie ogrodowiskowe- ile osób Ci się zapowiedziało ? Buziaczki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies