Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 20:15, 23 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki za miłe słowa

czas wrócić do walki o trawnik
doszedł nowy pomocnik z nowymi grabkami - także trwa kolejne wybieranie kamyczków i innych śmieci...

dziś dojechały częściowo donice...


a za płotem czeka 15m3 czarnej ziemi polnej fajnej jakości gotowej na przerzucenie przez ogrodzenie - być może jutro zawita w tym celu koparka...

no i dalej to już ja, taczka, grabki i nowy nabytek czyli walec...

a tymczasem wracam po raz n-ty do lektury o zakładaniu trawnika z siewu Pani Danusi

trzymajcie kciuki!
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
safikey 21:32, 23 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
nooo widzę, że porządnie zabieracie się za trawnik
w pełni profesjonalnie!!!

super, będę podglądać i zazdraszczam mocno
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Michael 22:25, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
witam.
ja z zapytaniem pod Biały to w którym kierunku dokładniej ? często bywam u teściów w Białymstoku i tak z ciekawości pytam bo okolica jakoś mi znajoma ale mogę sie mylić....
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
kris_bialystok 14:31, 24 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
safikey - dzięki

Michael - to zaścianki / sobolewo

a ja tymczasem lecę po siatkę na krety i walczę dalej
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 20:56, 24 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
czary mary i ziemia jest już na mojej działce to co miałbym w 2 dni wozić na szczęście koparka przerzuciła przez ogrodzenie w godzinę



a ja miałem czas na drobne zakupy: trawę, siewnik i siatkę na krety... jutro ciąg dalszy!


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 12:53, 28 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
nawet sił brakuje żeby coś napisać.... walka trwa... może połowa drogi....

nie jest lekko...














dziś dojechały kolejne 2 wywrotki...
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
gruba_dynia 11:00, 29 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Witaj,
Również mieszkam pod Białymstokiem, ale na północ od granic miasta
Dobrze, że nawieźliście ziemię na trawnik, myśmy tego nie zrobili i rośnie kiepsko. Teraz i tak likwiduję go partiami tworząc rabaty więc przynajmniej żalu nie ma
Powodzenia.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
kris_bialystok 19:25, 04 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
gruba_dynia - dzięki - w sumie wiem już czemu wielu sobie daruję taką harówę zobaczymy jak z efektem....ale po kolei...

cała akcja trwała ponad tydzień - i niestety nie zakończyła się pełnym sukcesem - posiałem na 2/3 trawnika - reszta czeka na siły i czas


poziomowanie spadków





w wolnej chwili kolejne zakupy: 3 świerki serbskie, 5 choinek kanadyjskich oraz robinia akacjowa szczepiona odmiana tortuosa




no i poziomujemy dalej




walcowanie.... a tle to co nie zostało obsiane...




kolejne zagrabienie a potem już siewniczek ręczny i do dzieła podzieliłem na strefy i szło w miarę sprawnie,,,,przy krawędziach ręcznie gęściej




no i kolejne grabienie po posianiu







no i podlewanie....



a tego widoku najbardziej zazdroszczę sąsiadowi )) z jego sypialni na moją działeczkę...nie pytajcie co tam robiłem



widok na robinię z salonu - planuję ją wkopać za tarasem na trawniku



a tu chyba finalne ustawienie donic przed wejściem

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 22:45, 04 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
cześć!
dobrze kombinujesz, trawnik daje uczucie porządku, potem można kroić rabaty. Pierwsze i najważniejsze to zacznij od roślin które będą tłem. Jak tego nie zrobisz, później będzie ciężko... Nie sadź też robini w trawniku bo będzie problem z koszeniem, lepiej wyznacz rabatę posadź robinie i daj jej w nogi jakąś niską trawkę.
Ogród nowoczesny ale romantyczny to trawy... nie wiem czy wrzośce to dobry wybór, one mogą u Ciebie przeżyć do pierwszej zimy....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kris_bialystok 08:52, 05 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ana_art - dzięki za porady

tak jak piszesz - robinie posadzę na wyciętym kwadraciku obok tarasu - czy trawy będą tam pasować? może jakieś bardzo niskie bo drzewko jest niezbyt wysokie (ma super wymiar w tej donicy ale pójdzie sporo w dół po wkopaniu )

teraz powoli będę obsadzał róg działki - mam już 3 serby - 5 kanadyjskich - na bank dokupię z 20 szmaragdów (na górę planu) i teraz nie mam pomysłu co przed tym tłem - chciałbym jakieś azalie/Rh, może tawuły, funkie, miskanty .... ale nie wiem jak to wszystko poukładać - może wpleść gdzieś tam śliwę wiśniową dla kontrastu - czy jakieś pojedyncze żółtawe tuje lub cisy? pomoże ktoś to poskładać do kupy?
w tej górnej części chciałbym stworzyć taki zimnozielony kącik z czymś fajnie kwitnącym np w kolorze czerwonym.... mam też do dyspozycji 3 sztuki szczepionych małych iglaczków (zdjęcia później wrzucę) - to zakupy z przed roku i niestety pojedyncze sztuki...

wrzucam aktualny plan

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies