Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

mooniasz 08:14, 22 maj 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 10
Katiaxx, Ewa, dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Wiedziałam, że na forumowiczów można liczyć Zrobię tak, jak mówi Ewa, poczekam do czerwca. Pozdrawiam Monika
____________________
Madzenka 23:15, 22 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Utnij jedna gałąź i zobacz czy nie wydziela soków, czy nie płacze . Jeśli nic się nie będzie działo tnij. Moje graby juz niemal sie nadaja do ponownego (drugiego w tym sezonie) ciecia, jeszcze 1-2 tygodnie i będe ciąć.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
katiaxx 23:13, 23 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
edit - powinno byc na chorobach grabów








____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
mooniasz 07:31, 25 maj 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 10
Madzenka napisał(a)
Utnij jedna gałąź i zobacz czy nie wydziela soków, czy nie płacze . Jeśli nic się nie będzie działo tnij. Moje graby juz niemal sie nadaja do ponownego (drugiego w tym sezonie) ciecia, jeszcze 1-2 tygodnie i będe ciąć.


też mądrze..dzięki za podpowiedź, pozdrawiam
____________________
07_Rene 14:25, 02 cze 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Posiadam kilkanaście metrów żywopłotu grabowego. Graby sadzone jesienią, dobrze się przyjęły. Dwa tygodnie temu, wyściółkowałam żywopłot skoszoną trawą. Wczoraj zauważyłam, że kilka grabów dziwnie wygląda (dotyczy to pojedynczych sztuk, obok siebie, w kilku miejscach), tzn. następuje brązowenie końcówek liści, które następnie usychają i opadają. Podejrzewam, że graby zostały podgryzione przez nornice, które zwabiło ciepło wytworzone przez ulegającą rozkładowi trawę. Chciałabym jednak wykluczyć chorobę grzybową. Pozostałe graby są w świetnej kondycji.

Wygląda to tak.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Fragaria 11:53, 26 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Witam,

jak ciac forme kolumnaowa grabu, zeby uzyskac takie efekt (stozek piramida)?

Zdiecie ze strony hillergarten de (to akurat jest Cis)

drugie zdiecie z baumschule-newgarden

Mam mozliwosc zakupu grabu kolumnowego ale jego galezie zaczynaja sie juz nad ziemia a ja chcialabym, zeby korona zaczynalao sie ok 80-100 cm na ziemia, czy mozna te dolne galezie poprostu odciac? Co zrobic, zeby nie odrastaly?

Nie wiem tez jak ciac reszte galezi, ktore rosna do gory pod kontem np 30 stopni, szczegolnie te dolne galezie sa przy tej formie drzewa bardzo dlugie, przy czym samo drzewo jest dosc waski, jak ciac je?

znalazlam taki rysunek pogladowy (zdiecie ze strony szkolkrastwo pl), jednakna tym rysunku galezie rosna raczej prostopadle do pnia drzewa

Moze ktos wie gdzie znajde jakis rysunke, gdzie jest pokazane jak ciac drzewa kolumnowe?
Fragaria 11:56, 26 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Wklejanie zdiec mi jeszcze dobrze nie wychodzi
(jesli wklejanie zdiec z podaniem zrodla jest zabronione to prosze o info)


Zdiecie ze strony hillergarten de (to akurat jest Cis)


drugie zdiecie z baumschule-newgarden de



Fragaria 12:39, 26 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
szkic formowania

http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=132&rok=2000&numer=05

Fragaria 17:59, 01 lip 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Madzenka napisał(a)
Możliwe jest uzyskanie takiego efektu. Moje graby po dwóch latch cięcia w prostopadłościany
P

Lato 2014

Jesień 2014


Czy mozesz wrzucic zdiecia z sezonu 2015?
Karol99 22:56, 01 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
07_Rene napisał(a)
Posiadam kilkanaście metrów żywopłotu grabowego. Graby sadzone jesienią, dobrze się przyjęły. Dwa tygodnie temu, wyściółkowałam żywopłot skoszoną trawą. Wczoraj zauważyłam, że kilka grabów dziwnie wygląda (dotyczy to pojedynczych sztuk, obok siebie, w kilku miejscach), tzn. następuje brązowenie końcówek liści, które następnie usychają i opadają. Podejrzewam, że graby zostały podgryzione przez nornice, które zwabiło ciepło wytworzone przez ulegającą rozkładowi trawę. Chciałabym jednak wykluczyć chorobę grzybową. Pozostałe graby są w świetnej kondycji.

Wygląda to tak.


Nie mają za dużo tej trawy? Graby nie lubią głębokiego sadzenia i przykrytej podstawy pnia.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies