Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Selly 08:45, 09 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dominika11 napisał(a)
w moim ogrodniczym nie ma takiej trawy , ale zamówiłam przez internet zobaczymy co to będzie

a skąd jesteś ???


Kostrzewa się świetnie udaje z nasion. Ja zasiałam sobie w zeszłym roku i teraz z paczki za 2 zł mam ich chyba 50 sztuk. Poza tym szybko rośnie i potem łatwo się rozmnaża prze podział.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 08:50, 09 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dominika11 napisał(a)
a oto moje ostatnie zmiany

t
a teraz wygląda tak



mam pytanko co można wsadzić pomiędzy te okrągłe tuje ??? bo ja myślałam o wrzosach, albo o roślince która nazywa się "starzec" - co wy na to ???

i jak tam, coś już dosadziłaś ? Przydałyby się jakieś kwitnące całe lato lub o kolorowych liściach, żeby rozweselić tę rabatkę.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dominika11 08:53, 09 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dzięki za info Selly też tak zrobię, choć ze mnie początkujący dopiero ogrodnik, ale może się uda, jakby co zwróce sie po pomoc
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 09:09, 09 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mam tam problem co dosadzić, bo to bardzo nasłonecznione miejsce w lecie "patelnia", ale dosadziłam trawki, takie z kwiatuszkami białymi - ktore nie wiem jak się nazywają, ale bardzo mi się spodobały i obsypałam korą, postaram się później wkleić fotkę

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MamaMagda 10:59, 09 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
mam tam problem co dosadzić, bo to bardzo nasłonecznione miejsce w lecie "patelnia", ale dosadziłam trawki, takie z kwiatuszkami białymi - ktore nie wiem jak się nazywają, ale bardzo mi się spodobały i obsypałam korą, postaram się później wkleić fotkę



zurawki o ciemnych listkach możesz, Miskanty też - trawy ogolnie wszystkie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
dajana 14:29, 09 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Dominiko ! Kiedy widzę jak za wszelka cenę chcesz już sadzić, siać kupować to az mi żal twoich pieniędzy i pracy Znam ten zapał, wyrzucone rośliny ,zniszczone niemal wszystko przez budowlańców i rozczarowanie Jak dobrze zrozumiałam jesteś dopiero na początku budowy? .Zauważyłam tez tymczasowe ogrodzenie z palików .Przecież to co teraz zrobisz bez względu na to czy ładne, czy nie zostanie zniszczone .Czy nie lepiej wykorzystać ten czas na naukę o roślinach, poczytać jak radzi Agania dokształcić się w tej dziedzinie ,zwiedzić ogrody, poczytać jak robią to inni zanim cokolwiek zrobisz ?.Powtarzasz moje błędy za które do dzisiaj płacę ale ja nie znałam wtedy Ogrodowiska i chciałam mieć już, wydałam sporo pieniędzy i nie mam z tego nic .Wiesz co ja bym zrobiła na twoim miejscu? Zaczęłabym od podmurówki i docelowego ogrodzenia Potem obsadziłabym( czym to kwestia wyboru późniejszego) zrobiony już płot wybranymi roslinami Ten teren dla roślin byłby już bezpieczny .Wydzieliłabym sobie miejsce na szkółkę i rozmnażała rośliny przed ich docelowym miejscem uczyła tym samym, poznawała ich potrzeby dojrzewała powoli do wyborów . .Najpierw jednak określiłabym styl swego ogrodu Znasz przecież projekt swego domu, to co widzisz za płotem, To wszystko o czym pisze ma wpływ na styl ogrodu Spokojnie podejść do tematu i czytaj z uwagą rady mądrzejszych (nie mnie, bo ja jestem tą która się właśnie uczy ) Cokolwiek nie posadzisz dzisiaj, trzeba o to dbać, podlewać ,plewić zasilać itd. Nie da się wsadzić roślin na folie i już ma sobie rosnąc bo nie będę wyrywała żadnych chwastów W ogrodzie zawsze się będzie je wyrywać, a na folii rośliny rosną krótko i chwasty również, tyle ze im nic nie szkodzi .Cierpliwość i nauka zawsze popłaca .Na twoje pytania jest niezliczona ilość odpowiedzi, należy je tylko czytać w miejscu gdzie one się znajdują Poznaj te miejsca w zakładce Forum a pytaj wtedy kiedy nie znajdziesz tam odpowiedzi Poznaj ogrody, artykuły szefowej i bliżej ludzi ,nie oczekuj gotowca. Drobne rady a wielkie oczekiwania wobec innych to ogromna różnica .Czytaj z uwagą bo ktoś poświecił dla ciebie swój czas grzecznościowo, a ty dalej swoje ,.jakbyś w ogóle nie czytała tego co wcześniej koleżanki napisały Mam nadzieję że się na mnie nie obrazisz bo ja szczerze pisze i dobrze ci życzę, bez złośliwości To nie krytyka lecz pomoc i dobre intencje .Kiedy poznasz bliżej to miejsce, poczytasz ,pozwiedzasz sama dojdziesz do podobnych wniosków .Zycze ci powodzenia i dużo cierpliwości .Pozdrawiam serdecznie .Dajana.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
MamaMagda 15:13, 09 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Zgadzam się z poprzedniczką - też miałąm Ci napisać o rozsadniku.
Zrob sobie koniecznie! Zanim skończysz budowę będziesz miałą gotowe roślinki do nasadzeń.
Teraz na forum można się wymieniać albo dostać
Sama oddawałam trzmielinę po cięciu - za rok miałabyś z takiej trzmieliny piekne rośliny do nasadzeń.
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Selly 15:15, 09 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Tak, tak, Dajana ma rację. Szczególnie w kwestii założenia sobie szkółki. Będziesz mogła za darmo rozmnażać sobie roślinki. Trzeba będzie je też trochę pielęgnować, zatem dasz upust swoim chęciom i zapałom, a w między czasie opracujesz sobie docelowy projekt.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 15:16, 09 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
No masz ! Razem z MamąMagdą równocześnie napisałyśmy to samo ! Widzisz , ile w tym mądrości
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dominika11 19:21, 09 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
co do szkółki to już mam zrobione takie miejsce na działce i co nieco posadzone

ale cóż niektórzy uważają, że marnuję Wasz czas - przykre, ja tego tak nie odbieram, a wręcz przeciwnie staram się stosować do Waszych porad - za co wielkie dzięki

a tak apropo płot akurat u mnie z tuji jest już częściowo wsadzony, za ogrodzenie jak na razie się nie bieżemy, a plac budowy i ogródek to różne rzeczy - nie będzie tam żadnych robotników i zadnego sprzętu


____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies