Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

popcorn 15:20, 28 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Toszka 08:16, 29 sie 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Narzekasz na brak czasu, ale roboty idą do przodu
Wprawdzie nie mam basenu, ale nie wiem, czy kostka pod spodem to dobry pomysł... a moze lepiej na piachu by było... bezpieczniej dla dna.

Wrzosów faktycznie masz sporo i mozna by z nich zrobić spore wrzosowisko - bardzo sie rozrastają i widać je z daleka

Ten żółty jałowiec możesz sobie rozmnożyć - będziesz miała więcej na obwódkę np... wystarczy jedną gałązkę przytrzasnąć do ziemi (ja używam szpilek do namiotów - pręt metalowy wygięty) i na wiosnę odcinasz tę gałązkę, delikatnie wykopujesz i masz nową roślinę Powiem szczerze, że bardzo lubię ten jałowiec - zimą pomarańczowo-miedziany, a przez resztę roku słoneczny Bardzo ładnie wygląda w grupie posadzony. U mnie to pasek-obwódka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 16:54, 29 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witajcie,
Jestem wlasnie swiezo po zakupach- kupilam sporo tulipanow i narcyzow, piekne cebulki do posadzenia.
Ale problemem jest brak chwilowo pomyslu gdzie je posadzic.

Czy powrzucac je w rabaty, tak czesc tu, czesc na innej?

Czy obok domu zrobic nowa rabate i tam posadzic nowe wiosenne kwiaty w jakims milym towarzystwie?

Pomozecie podjac decyzje, bo ciezka mam decyzje, pare lat beda tam rosly????

Pomozcie, pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 23:04, 29 sie 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cebulowe sadź tak bys mogła wiosną oczy cieszyć, a nie szukać po rabatach
Sadź gęsto, "w kupie", nie pojedynczo... "kupy" z daleka widać i najbardziej cieszą oko
Nie sadź tulipków z narcyzami, nie lubią tego sąsiedztwa.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
popcorn 10:41, 30 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kup sobie koszyczki i sadź po 9-11 cebulek jednej odmiany w takim koszyku. Potem jak będziesz je chciała przenieść, to unikniesz szatkowania cebul przy ich wykopywaniu.. no i nornice będą miały utrudnione zadanie. Gdzie sadzić - tu już Ty wiesz najlepiej. Jak zdążysz z nową rabatą - to jak najbardziej. Ale cebulowe sadzi się już na koniec, pomiędzy krzewy i byliny.

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
safikey 09:37, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witam się po chwilowej nieobecności

koszyczki do posadzenia cebulek kwiatowych już kupione miejsca z grubsza wybrane - kupiłam sporo cebulek tulipanów, narcyzów, czosnków ozdobnych - chciałabym je posadzić i z przodu i boku na rabatach i przy tarasie aby całą wiosnę było kolorowo.
Nigdy nie miałam takich wiosennych kwiatów na rabatach - raz się zdarzyły tulipany w starych dzbanach, więc pomysł bardzo mnie cieszy

w wolnej chwili dokończyłam rabatę przy pęcherznicy, podzieliłam trawę, dołożyłam obrzeża i dołożyłam sporo kory, tak to wyglądało od początku:











ale radość
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:48, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
oczywiście obcięłam również do końca żywopłot z pęcherznic oddzielający ogród od warzywnika









duzo pracy ale efekt jest super,

pozdrawiam słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Iwcia 19:49, 10 wrz 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
O ja zakręcona! Rano wpadłam do Ciebie, coś tam skrobnęłam o pęcherzycach i dopiero teraz się kapnęłam, że wpisałam się w innej częśći.
____________________
Mój przyszły ogród
safikey 14:04, 11 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
posadzone brzosy i dąb ładnie się przyjęły i o ile na początku byłam zła, że mąż je posadził to teraz pomysł mi sie podoba








a takie niespodzianki mamy czasami na moskitierach - krzyżak ogrodowy - ulubione pająki mojego synka
takie fantastyczne zainteresowania
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 12:35, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kilka popołudni i doprowadziłam rabatę żwirową do porządku: zdjęcie kamyków, porządne plewienie, położenie włókniny i na to kamyczki. Dosadziłam też kilka roslin,
Kiedyś już była tam włoknina, ale zdjęłąm ją martwiąc się o rosliny - niestety nie mogłam poradzić sobie z chwastami - choć było porządnie wyplewione, rozsiewało się mnóstwo mleczy, skrzypu i całej reszty na kamieniach. Teraz mam juz spokojniej w wokół roślin zostawiłam naprawę spore okręgi nie pokryte włókniną. Włoknina tak napradwę pooiżona jest tylko na środkach - bardzo chciałam tego uniknąć, ale nie dałam rady z chwastami

po zmianach






malutkie konwalniki, które posadziłam

widoki na rabatę





mam nadzieję, że będzie troszkę łatwiej i będę mogła częściej podziwiać z kawą niż grzebać w ziemi

troszkę szkoda, że wszystkie fajne rabaty mam tak daleko za domem
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies