Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 11:27, 28 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Filomena, musze pomyśleć na wiosnę na tym perukowcem

w tym tygodniu kupiłam kilka nowych roslinek do posadzenia:
(cebulki nadal w wiekszości na mnie czekają )


rozplenica i duuuża żurawka - oczywiscie nazwy nie znam







hortensje i zylistek będą posadzone za oczyszczalnia obok bzów, chce aby postała taka kwitnaca ściana

a wczoraj do południa padało, więc mimo wolnego nie za wiele zrobiłam....


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:57, 28 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
po południu zabrałam się za porządkowanie rabaty za oczyszczalnią:
zdejmowanie kory, porządne plewnienie, poprawienie obrzezy i... reszty nie zdążyłam, bo nastał błogi wieczór, dokończę w nastepnym tygodniu





podcinac na wiosne te trzmeielinki na obwódce???


pomagał mi nasz kotek Szopen - bidulka z gipsem, po spotkaniu z jakims paskudnym psem, noga złożona, ale chyba sprawna w 100% nigdy nie będzie, poza tym Szoenica straciła swoje dwa dzieciaczki, oj ciężko to przezyliśmy. Ale trzyma sie dzielnie !!!


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:06, 29 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
w przyszłym roku wiosną planuję jeszcze podciąć trzmieliny na pniu.
Jesli tej zimy nie padną, bo ubiegła zima sprawiła, że przemarzły, mimo okrycia i wtedy je całe ścięłam, odbiły i teraz wiosną znowu chciałabym je podciąć aby się zagęściły



ładnie urosła mi krzewuszka (prezent od babci przyjaciółki), mam ją już drugi rok i widać jak się rozrosła, ale myślę, że może gdybym ja lekko na wiosnę podcięła to ładniej by się rozkrzewiła???



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
popcorn 13:04, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne zakupy biedny kot!
Trzmieliny tnij nawet 3-4x w sezonie, myślę że nawet teraz by im niezbyt przeszkodziło, choć bezpieczniej poczekać na wiosnę.Im częściej tniesz tym bardziej rosną, robią się gęstsze i nie mają takich wybiegających pojedyńczych pędów.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Dominika11 13:07, 30 wrz 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Bidulek kociak
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
popcorn 15:18, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ta żurawka to chyba Rio. Szkoda że nie kupiłaś więcej, chociaż 3-5 szt, stworzyłyby fajną plamę. W ogóle mnóstwo masz pojedynczych roslin; ja tez sie ucze ze trzeba kupowac duzo jednorodnych, takich samych, bo w "kupie siła"
____________________
Mój nowy ogródek
safikey 11:24, 01 paź 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
popcarol napisał(a)
Ta żurawka to chyba Rio. Szkoda że nie kupiłaś więcej, chociaż 3-5 szt, stworzyłyby fajną plamę. W ogóle mnóstwo masz pojedynczych roslin; ja tez sie ucze ze trzeba kupowac duzo jednorodnych, takich samych, bo w "kupie siła"



popcarol no właśnie uczymy się całe życie. Były 2 ostatnie sztuki w szkółce i ja sierotka wzięłam tylko 1 szt ???

teraz oczywiście żałuję
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:33, 01 paź 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
udało mi się przygotować już część cebulek do posadzenia






pomagała mi moja córeczka taką pomocnicę warto mieć


teraz planowanie gdzie posadzimy...
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Wichura4ad 02:38, 02 paź 2014


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
safikey napisał(a)
Końcowy efekt rabaty przed domem:






tu prace są już zakończone...


dumna jestem z siebie mocno

teraz zabieram się za planowanie rabaty wzdłuż chodnika i podjazdu


Niewiem ale czegoś mi brakuje...
____________________
Piotr
popcorn 09:56, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też mi córcia pomaga, sadzenie cebulek to fajne zajęcie na wspólne spędzenie czasu

Przed domem przeorganizowałabym co nieco Mniej gatunków, więcej tych samych roślin. I coś wyższego by się przydało i więcej zimozielonych, bo zimą będzie płasko, łyso i smutno:/ I tu na pewno sporo cebulowych

Ze 3 stożki bukszpanowe? Ze 3 trzmieliny szczepione na pniu? Kilka miskantów (np morning light - nie bardzo wielki, a cudny większą część roku).

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies