Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

kachat 11:11, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A zakupów w szkółce zazdroszczę A tego fioletowego nie wyniosłaś trochę..? Ja bym się chyba nie powstrzymała
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
safikey 11:19, 26 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kupilam a jakże: goździki fioletowe w cenie mega interesującej 2,6/szt !!!
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
kachat 11:22, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Hehe, a jednak Czyli to goździki tak kwitną! Myślałam, że floksy jakieś Cena rzeczywiście bardzo interesująca, aż się prosi by kupić duuużo
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
BusyBee 13:13, 26 maj 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
safikey napisał(a)


nie mam jeszcze kocepcji co posadzić w zaznaczonych miejscach?
coś niezbyt ekspansywnego, najchetniej kolumnowego, raczej nic kwitnącego w kolorze żółtym ewentualnie bordo, bo zieleni tam sporo jest - pomyślę



Duże zmiany w Twoim ogrodzie i ten deszcz, który ciągle Ci przeszkadza podobnie jak u mnie- nic nie mogę zrobić, bo codziennie pada- a trawnik przygotowany do siania

N tą fotkę patrzę i też mi tu drzewka pasują- nawet nigra byłaby tu fajna- ale ja nie jestem bezstronna- po prostu lubię nigry

Do siebie szukałam drewek- niewysokich i w kolorze- zdecydowałam się na klony brilliantissimum- rosną do 5 m. Korona do 3- raczej zwarta Na tle rzędu szmaragdów będą
to klon brilliantissimum
____________________
U BusyBee w ogródku...
safikey 23:04, 26 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Niestety dzisiaj znowu leje i grzmi, błyska się - koniec świata.
Zdążyłam posadzić 3 kostrzewy, 1 miskanta Flamingo i jedną szałwię omszoną i uciekłam do domu.
Teraz na kilka dni wyjeżdżam słuzbowo i pewnie będzie piękna pogoda, choc teraz ciagle leje

ale sobota, sobota będzie dla nas!!!!

słodkich snów
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Inkam 14:09, 27 maj 2015


Dołączył: 14 maj 2015
Posty: 2
safikey napisał(a)
Wczorajsze popołudnie było pod znakiem - zakupów w szkółce i niestety deszczu. Pogoda jest wredna, jest zimno i na ogrodzie niewiele się dzieje.



a w szkółce raj ( na zdjęciu tylko część z bylinami, była jeszcze część z iglakami, z krzewami oj .....prawdziwy raj na ziemi)

oczywiście zakupiłam troche roślin (trochę na nowa rabatę, trochę na starsze przerzedzone rabaty):
- trawy Miskant Flamingo,
- szałwie omszone,
- goździki alpejskie Light Rose,
- sporo tawuł różnego rodzaju,
- tawułki Amethyst,
- kostrzewy sine,

teraz tylko czekam na piękną pogodę i sadzimy



Witaj,
nie doradzę ale wyrażę swój zachwyt, zapał i konsekwencja w dążeniu do celu, tj. wymarzonego ogrodu naprawdę do pozazdroszczenia Namiętnie ukradkiem podglądam obydwa wątki Pięknie

Chciałabym dopytać czy taką cudowną szkółkę udało Ci się znaleźć po tej stronie Lublina?
safikey 15:35, 27 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Inkam


dziękuję za miłe słowa

szkółkę znalazłam konkretnie w Młynkach pod Puławami

ale robi po prostu takie wrażenie, że chciałoby się kupić wszystko!!!!!

miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Inkam 13:39, 29 maj 2015


Dołączył: 14 maj 2015
Posty: 2
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

A już miałam nadzieję, że takie cudne miejsce gdzieś obok

ewelaa74 15:47, 29 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Witaj,
ale masz areał!
Zaglądam i pozdrawiam.
Ewela
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
safikey 17:46, 02 cze 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ewelaa74 napisał(a)
Witaj,
ale masz areał!
Zaglądam i pozdrawiam.
Ewela



Ewelka rzeczywiscie areał mam, tylko czasu i siła czasami nie starcza
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies