Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Piotr_ 17:18, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj bardzo ciekawie się zapowiada
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
tabliczkazna... 20:28, 13 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Dziękuje
Teraz, kiedy już to narysowalam, to trzeba zacząć etap drugi - czyli wcielanie planu w życie
Widzę u Ciebie wrzosowisko - czy możesz mi podpowiedzieć jak sie nim opiekujesz, czy masz rośliny, które szczególnie polecasz, na co zwrócić szczególna uwagę? Jestem gotowa wchłonąc każda radę - może kiedyś sie będę mogła odwdzięczyć
____________________
Marta
tabliczkazna... 20:37, 13 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
zbigniew_gazda napisał(a)
No to super że jeszcze jedna duszyczka przybyła do naszej rodziny. Pokazuj co macie w planach i samych sukcesów życzę.


Dziękuje
Tez chce taki leżaczek, książek mam do przeczytania wiele... Realnie - taki relaks obiecuje sobie za trzy lata. Haha! Dzieci do szkoły i przedszkola, rośliny urosną na tyle, by oko ucieszyć - zrobię sobie wagary jak nic

Tulipanowe łany masz piękne. U mnie niedługo tez zakwitną na rabacie transferowej )) to w ogóle swojego rodzaju cud - wysadzone byle jak, po dwóch przeprowadzkach, a rosną bez zarzutu Zreszta podobnie jak reszta wola przetrwania zwycięża albo nie chcą mnie denerwowac
W tym roku zaopatrze sie w paletę cebul i jesienią będę wtykać w rabaty ile sie da
____________________
Marta
ModraSowa 22:45, 18 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Cześć Marta, przyszłam z rewizytą ,przeczytałam i... nawet nie wiesz jak ja Cię doskonale rozumiem
To myślenie o ogrodzie podczas karmienia.To myślenie o ogrodzie(tu na spokojnie) podczas usypiania,
I siedzenie po nocach ( nie za długo oczywiście ) przed komputerem na Ogrodowisku )
A dzieci rosną i chłoną od nas tę pasję... za pare lat będziemy leżały na takich leżaczkach jak Zbigniew i nadrobiały zaległości książkowe a dzieciaczki nasze kochane przekopią ,pograbią i o co tam im jeszcze mamusie poproszą
Mam dzieci w podobnym wieku, (3,6 i 0.6), wiem jak trzeba umieć się zorganiaować.
Gratulacje. Lubię Cię
Tymczasem życzę rodzinnych, przyjemnych Swiąt Wielkanocnych,
Ania
____________________
Ania Ogród to życie
tabliczkazna... 20:45, 22 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Przepadlam na chwile, bo oprócz ogrodowych spraw miałam na głowie chrzciny Młodziutkiego i Święta u nas. Ale dziś, od 7.15 ruszyła pełna para machina - chciałoby sie zaśpiewać "tu na razie jest ściernisko..." kilka starych pniaków wyrwanych, ostatnia czeremcha smieciucha usunięta - na jej miejsce czekają już bardziej wartościowe drzewa, trawa wywrócona na grzbiet, zaorana, linie rabat obgadane. Jutro ciąg dalszy. Zbierzemy wierzchnia warstwę, nawieziemy nowej ziemi i przede wszystkim zapewnimy stały dopływ wody na rabatach Jak ja sie cieszę!!!
PS. Plastikowy niemiecki kompostownik kupiłam przed lektura Ogrodowiska, w tym roku taki już będzie. Trudno, musi sie zamortyzowac )))


____________________
Marta
tabliczkazna... 20:51, 22 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
ModraSowa napisał(a)
Cześć Marta, przyszłam z rewizytą ,przeczytałam i... nawet nie wiesz jak ja Cię doskonale rozumiem
To myślenie o ogrodzie podczas karmienia.To myślenie o ogrodzie(tu na spokojnie) podczas usypiania,
I siedzenie po nocach ( nie za długo oczywiście ) przed komputerem na Ogrodowisku )
A dzieci rosną i chłoną od nas tę pasję... za pare lat będziemy leżały na takich leżaczkach jak Zbigniew i nadrobiały zaległości książkowe a dzieciaczki nasze kochane przekopią ,pograbią i o co tam im jeszcze mamusie poproszą
Mam dzieci w podobnym wieku, (3,6 i 0.6), wiem jak trzeba umieć się zorganiaować.
Gratulacje. Lubię Cię
Tymczasem życzę rodzinnych, przyjemnych Swiąt Wielkanocnych,
Ania



Jeju, jak ja sie cieszę, kiedy rozmawiam z mama dwójki małych dzieci tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak i rodzic mający inna różnice wieku lub jedno dziecię nie zrozumie tego, kto ma tak jak my Jest pięknie, ale i często strasznie
Już po Świętach, ale to nieważne - na dobre życzenia zawsze pora jest dobra, wiec dziękuje za Twoje i wysyłam tez dużo pozytywnych myśli. Wszystkiego dobrego!
____________________
Marta
ModraSowa 10:17, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Hej, widzę, że nadzieja aż z Ciebie kipi To chyba jedyny moment w życiu kobiet kiedy takie maszyny cieszą
Super. teraz będziesz miała czyste pole do popisu. Masz już jakiś konkretny pomysł ?
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 10:17, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
tymczasem zmykam, bo moje latorośle śpią, więc trza to wykorzystać
____________________
Ania Ogród to życie
tabliczkazna... 20:13, 23 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Dzisiaj zrozumiałam dlaczego pewne sprawy trzeba jednak oddać w cudze ręce...
Drugi dzień, dwa ciągniki, jedna glebogryzarka, pięciu chłopa z widłami i szpadlami, cztery kursy podwójnej ciężarówki już były, a na działce dalej kilka kupek perzu i dzikiej trawy do wywiezienia. A nie tak dawno przez głowę przelatywała mi myśl, ze może ja z M wspierani rodzina w weekend sami to przekopiemy ))))) Chyba by mi jednak wbił widły w cztery litery na stałe po pierwszych dwóch metrach ))

Dziś gwałtownie została przerwana robota przez burze z gradem. w moim rozoranym polu natychmiast zrobiły sie jeziora... Ale gleba dobra, przepuszczalność potwierdzona doswiadczalnie - śladów ulewy już prawie nie ma.

____________________
Marta
tabliczkazna... 08:31, 02 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Pokażę, co u nas. Działka równa jak stół, trwają zasiana, wstępny zarys rabat jest, teraz tylko podlewać i czekać.

A tu nasze pierwsze nasadzenia - początek wrzosowiska: 2 śliwy dziecięce, magnolia, 3 jałowce, 2 jalowce plożące, jodła koreańska, 2 trzmieliny na pniu i 8 bukszpanow.

Kurczę jak się cieszę!
____________________
Marta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies