Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

tabliczkazna... 10:40, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)
Oj cos namotałam z postem
ale z komórki pisze


Ja tez tylko z komórki i czasem tak mi zmienia wyrazy, ze oczom nie wierze, także - luz
Zabieram sie za czytanie o Trebonie i spróbuje
Tkanks
____________________
Marta
Luki 16:23, 25 maj 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Listki żurawek są poparzone słonkiem, ale w takie upału nawet najwytrwalsze odmiany mogą się przypalić.
Co do Golden Zebra to bardzo słaba odmiana i nikomu jej nie polecam. Niby rośnie u mnie 3 rok, ale efektów żadnych, a szkoda bo jest bardzo ładna.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tabliczkazna... 18:00, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Luki napisał(a)
Listki żurawek są poparzone słonkiem, ale w takie upału nawet najwytrwalsze odmiany mogą się przypalić.
Co do Golden Zebra to bardzo słaba odmiana i nikomu jej nie polecam. Niby rośnie u mnie 3 rok, ale efektów żadnych, a szkoda bo jest bardzo ładna.


Czyli co? Zostawić je w spokoju? Mówię o tych poparzonych.
A zeberki mam dwie, w razie czego je wymienię na papriki lub rio, bo naprawdę są świetne.

Dzięki za post.
____________________
Marta
tabliczkazna... 18:05, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Dzisiaj się zebrałam i cyknęłam trochę zdjęć nieco bardziej wyjściowych niż do tej pory

Zaczynamy zwiedzanie po naszych rabatach. Plan pierwszy - Anabelle i Vanilla Fraise, widać, że nawet chyba zamierzają kwitnąć. A miałam pewne wątpliwości po tym, co z nimi wyrabiałam


Rabatę z hortensjami wyznacza pas żurawek - one dopiero się zadomawiają. Zaraz po wsadzeniu akurat dostały w skórę, bo trafiły na te największe upały, ale zobaczymy - może się przyzwyczają…


Hortki patrzą na wrzosowisko w budowie… Już prawie, prawie, jeszcze tylko jakieś 40 sztuk do wkopania i będziemy ściółkować

____________________
Marta
tabliczkazna... 18:12, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Idąc w lewo i parząc przez cisa i niedokończoną jeszcze rabatę obwódkową widać w oddali warzywniak


No i wygląda na to, że może i coś z tego zjemy…
Na pewno dwie truskawki, a co dalej - to się okaże z czasem


Jedna z większych moich radości to dynia Bambino… Wiem, wiem, żadna to filozofia, ale ja kocham dynie


No i nasza opóźniona jabłonka Ciekawe czy jeszcze w tym roku zawiąże choć jeden owoc…
____________________
Marta
tabliczkazna... 18:26, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
A tutaj spełnione marzenie o tym, by w Święta mieć na zewnątrz piękną "choineczkę"…
Nasza kalifornijka…



Od strony tarasu na razie królują rododendrony. Trochę szybko przekwitają w tym roku, ale i tak dały nam wiele radości i koloru. Wszystkie były piękne, ale Cotawbiense Album i Bolesław Chrobry były najpłodniejsze.



A tu mały konik polny szykuje się do wieczornych koncertów Mamy ich tyle, że w ubiegłym roku podczas koszenia trawy, kiedy siedziały na ścianie domu, to tynk zmieniał kolor


Naprzeciwko rh stoi sobie dąb i na nie patrzy. Ma od niedawna towarzystwo - lawendę, która jednak też zakwitnie i bluszcz - niezbyt uprzejmy, bo wciąż spada na ziemię, zamiast w końcu czepić się tej kory

____________________
Marta
tabliczkazna... 18:40, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
A tu nasza grabina - chciałabym ją podsadzić kosaćcami i hostami, ale wszystko powoli…



W oddali magnolia i dwie śliwy dziecięce z borówką w nogach


i na koniec bratkowe pozdrowienie…

____________________
Marta
MamaMagda 08:28, 26 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
ale apetyczne truskawy
powiedz czy ten biały rh cały taki był? jedna białą kula kwiatów?! cudo!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 09:46, 26 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
On zaczyna kwitnąć na różowo i wtedy ma mniejsze kwiatostany. W miarę wzrostu i rozkwitu przemienił sie właśnie w taka wielka biała kule. Bolesław Chrobry wyglada podobnie z tym, ze jest fioletowy i ma zielone nogi - czyli pokrywa sie kwiatami gęsto, ale w kształcie parasola.
____________________
Marta
ModraSowa 12:24, 26 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Cześć Marta, nie było mnie trochę, odpoczywałam od ogrodu i wogóle
Wszystko już sobie obejrzałam, widzę,że robi się gęściej... wrzosowisko dokończyłaś?
Zakochałam się w jednym Twoim kwiatku, piękny jest, chyba to zawilec, ale nie wiem, fioletowy.
Do ...zobaczenia.
A, jeszcze jedno. Mój wiciokrzew oblepiony kwiatami i mszycami.
____________________
Ania Ogród to życie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies