Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Brzydka zielona woda w stawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzydka zielona woda w stawie

Gardenarium 10:26, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba zbadać skład chemiczny wody przede wszystkim, zanim cokolwiek zrobisz.
Rozumiem, że to reklama? Jeden post i nazwa preparatu? Czy masz badania naukowe, że to działa?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 15:26, 13 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Ekstrakt dobry, ale efekt tez chwilowy. Sloma trzeba wiedziec kiedy ja wyjac najdluzej 3-4 tygodni.
Kazdy musi sam dojsc probujac rozne srodki-sposoby do utrzymania czystego oczka bez glonow. Teraz Nie mam z nimi problemu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Water 16:52, 13 sie 2017

Dołączył: 12 sie 2017
Posty: 7
Myślę podobnie, przez 20 lat przetestowałem chyba wszystkie możliwe metody oczyszczania wody w oczkach i stawach. Stosowałem zarówno naturalne i bezpieczne metody jak i testowałem pomysły różnych forumowiczów lub firm.

Mam już wyrobiony swój pogląd na pewne produkty i wiem jak trudno osiągnąć planowany efekt bez analizy wody, obserwacji danego zbiornika i cierpliwości.

Co do słomy jęczmiennej to są liczne badania potwierdzające jej skuteczność np. stosowano ją do oczyszczania wody z sinic w jeziorze Zdworskim i w zbiorniku w Motławie. Podczas rozkładu wydziela ona do wody substancje organiczne tzw. polifenole, które nawet w niewielkim stężeniu blokują podziały komórek glonów i sinic a uwalniany nadtlenek wodoru zmniejsza pH wody i tym samym ogranicza liczbę glonów.

Wlanie do wody ekstraktu jest jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zatapianie sieczki ze słomy, ponieważ unikamy sytuacji w której może dojść do zapoczątkowania procesów gnilnych a tym samym dostarczenia do wody niepotrzebnej dawki biogenów.

Oczywiście w oczku wodnym w którym pH jest wysokie od samego początku efekt może być mizerny lub nawet żaden i tak jak napisała ElzbietaFranka wszystkie takie zabiegi wymagają ciągłości w stosowaniu bo efekty będą tylko chwilowe.

Potwierdza to konieczność robienia częstych badań wody i łączenia różnych metod walki z glonami.

Jeśli chodzi o ecogermy lub dowolnie inne produkty bakteryjne (stosowałem też biobooster, ecotabs, biokick itp. na 3 własnych oczkach wodnych) to ich efektywność też jest potwierdzona i polega w skrócie na tym, iż mikroorganizmy te dosyć szybko przechwytują zawarty w wodzie fosfór, uniemożliwiając dostęp do niego zielenicom i innym glonom.

Jeśli dołączymy do tego zooplankton, który żywi się fitoplanktonem, ogromną pracę roślin wodnych i uda nam się utrzymać parametry wody w odpowiednich normach to problem zielonej wody powinien być już tylko okazjonalny
ElzbietaFranka 23:50, 13 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wszystkie srodki o ktorych piszesz sa bardzo dobre. Jest tego bardzo duzo.
Zeby nie byc podejrzanym o reklame to wlasnke jeszcze inne stosowalam tez wiodacej firmy na rynku. Jeczmien w plynie jest rewelacyjny.
To fakt zanim doszlam do tego stanu co jest teraz stosowalam slome jeczmienna.
Daje teraz srodki " wiodacej..." i jeszcze torf do worka ktory wrzucam do oczka co miesiac.
Rosliny podwoiły swoja objetosc w oczku tzn, ze jest im dobrze, zwierzat tez przybywa.

Opisy dzialania srodkow sa opisane na stronie "wiodacej..." niemieckiej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Andi 19:58, 07 sie 2019

Dołączył: 07 sie 2019
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim. Jestem nowy ale ze starym problemem. Przeczytałem forum dot. zielonej wody i dzięki Wam postanowiłem działać bo byłem bliski zasypania stawu. Co to jest jęczmień w płynie? (czy nie chodzi tu o PIWO?). Znalazłem w sieci różne oferty na ten temat ale w większości dotyczą one walorów zdrowotnych dla tych co chcą być piękni i młodzi a nie wyobrażam sobie wlewać do stawu kilkadziesiąt butelek tego eliksiru za 50 zł. Proszę o radę i wskazanie ewentualnego źródła zakupu bo sprawę mam dość pilną. Pozdrawiam - Andi
Gardenarium 08:20, 09 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o słomę jęczmienną a nie o piwo.

Stary problem polega na umieszczeniu/posadzeniu w stawie odpowiedniej ilości roślin, aby konkurowały z glonami i wtedy będzie czysta woda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anastazya 19:01, 25 wrz 2019

Dołączył: 25 wrz 2019
Posty: 4
Wykorzystałam te same metody. Nic nie zadziałało niestety, a mam ten sam problem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies