Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Mini szklarnia - zastosowanie i przykłady

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini szklarnia - zastosowanie i przykłady

lillamy 15:38, 17 kwi 2014

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 1
Witam wszystkich!

Jak co roku mam w planach posadzenie kilku warzyw więc szukałam w internecie czegoś taniego i gotowego co pomoże uchronić je przed różnymi czynnikami zewnętrznymi oraz usprawni uprawę. Przeszukałam kilka stron i kilka minut temu nawinęłam się na coś takiego:

Czy ktoś próbował używać takiej szklarni? Powiem szczerze, że zdjęcia, a przede wszystkim (jak już wcześniej wspomniałam) cena są dla mnie zachęcające. Chyba nawet można w razie potrzeby rozłożyć ją na balkonie dla uprawy kwiatów, tak więc 2 w 1
Bardzo proszę o jakieś opinie i będę za każdą wdzięczna.
hanka_andrus 16:24, 17 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Takie ustrojstwo doskonale nadaje się na założenie inspektu.
Do wyższych roślin nie bardzo. O uprawie w inspektach można znaleźć dużo literatury, nie będę się rozpisywać. Czy na balkon? W celu ochrony przed mrozem, wiatrem tak, ale ogranicza balkonową przestrzeń.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 22:56, 12 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
JanekWarzywo napisał(a)
Witam! Chciałem na począku się przywitać bo jest to mój pierwszy post i od razu przejdę do sprawy.

Otóż chciałem poczkiem kwietnia posadzić w szklarni swoje warzywka, niestety martwię się co będzie z sadzonkami gdy nadejdą gruntowne przymrozki, czy w szklarni nie będzie im nic grozić czy może mam się czym martwić? Dodam że szklarnia będzie mała.

Zastanawiam się jak ogrzać warzywa w nocy, bo na pewno nie będę tam palić ani nic podobnego. Słyszałem gdzieś kiedyś? że niektórzy do ogrzania takiej szklarni dają do niej siano czy inne produkty organiczne żeby zaczęły gnić i kisnąć i to wytwarza gazy czyli też od razu ciepło i nie ma się czym już martwić. Co o czymś takim myślicie? Ewentualnie co innego mógł bym wymyślić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:57, 12 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Mini szklarnia w kwietniu, jak ochronić rośliny przed przymrozkami?

Ja słyszałam ze na noc zapalają znicz i ma dać cieplo ale nie robiłam tak bo nie mam szklarni
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AnkaK 22:57, 12 mar 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Mini szklarnia w kwietniu, jak ochronić rośliny przed przymrozkami?

Rzeczywiście znicze mogę polecić. Sama zaczęłam używać ich za namową sąsiadów. Twierdzą, że zawsze rozsadę pomidorów wynoszą do szklarni z początkiem kwietnia. Ja dogrzewalam w zeszłym roku wkładami zniczowymi - 3 duże sztuki paliły się na raz. Szklarnia/tunel ma 18 m2. Plony ok, ale nie było w zasadzie ujemnych temperatur.
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Anabell 22:57, 12 mar 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Mini szklarnia w kwietniu, jak ochronić rośliny przed przymrozkami?

W małej szklarni tzw. mnożarce na podwyższonym zagonie zrobiłam tunel okryty folią.
Mam przetrzymać tu rozsady.
Teraz temperatura nocą utrzymuje się 6 stopni w dzień 15 st.
Można na noc zarzucić kilka warstw fizeliny.
Wstawiłam pod folię kilka doniczek z rozpikowaną dalią i jeszcze kilka innych roślinek. Stoją zielone.
Słyszałam też o podgrzewaniu zniczami.
Jutro zapalę znicz, sprawdzę jak podniesie się temp. ale pytanie jak zniosą to rośliny, w dzień trzeba by wietrzyć.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 23:00, 12 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Janek Warzywo -Mam jeszcze pytanie, czy to będzie szklarnia czy namiot foliowy??

May takie wątki http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=szklarnia&search_in=topics&commit=Szukaj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 11:47, 03 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Mini szklarnia, czy w takiej jak na zdjęciu pomidory mają szanse na uprawę
[]
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 23:06, 04 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tylko rozsada. Nie wklejaj proszę zrzutów ekranu z reklamą firmy i widocznymi Twoimi prywatnymi tematami przeglądania w kompie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies