Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek nad jeziorem

Bogdzia 21:07, 22 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ogródek nad jeziorem nie powinien przyprawiac o stres ale o wielką radośc. Nie patrz na to ze inni mają ogrody dojrzalsze , tez kiedyś zaczynali. U Ciebie juz jest na co popatrzec a okolica piękna więc planuj i sadz i ciesz sie ze masz ten uroczy kawałek ziemi . Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Edyta10 21:10, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Bogdzia napisał(a)
Ogródek nad jeziorem nie powinien przyprawiac o stres ale o wielką radośc. Nie patrz na to ze inni mają ogrody dojrzalsze , tez kiedyś zaczynali. U Ciebie juz jest na co popatrzec a okolica piękna więc planuj i sadz i ciesz sie ze masz ten uroczy kawałek ziemi . Pozdrawiam serdecznie.


już mi lepiej, dziękuję
____________________
Ogródek nad jeziorem
hanka_andrus 21:19, 22 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O,jakie świetne miejsce na wypoczynek.Natura i więcej nic nie trzeba, a tu jeszcze jeziorko z rybkami, i łabądki, i ziabki,
Na inne ogrody spoglądaj, ale nasadzenia dostosowuj do swoich warunków.
Powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Katkak 21:22, 22 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Ogród w takim uroczym miejscu to prawdziwy skarb I jest całkiem ładny, trochę tu pobuszujesz, podrasujesz go jeszcze i zobaczysz jaka będzie perełeczka Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Edyta10 21:40, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Haniu, Kasiu dziękuję, ostro biorę się do pracy, lubię grzebać w ziemii, nieważne że plecy bolą, ale potem jaka satysfakcja
____________________
Ogródek nad jeziorem
hanka_andrus 21:42, 22 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zajrzyj na wątek Kubusiowo.,Tam Gosia ma własnie ogródek nad jeziorem i tez bywa w nim sporadycznie.
Może spodobają się Tobie jej poczynania ogrodowe.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Edyta10 21:46, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
hanka_andrus napisał(a)
Zajrzyj na wątek Kubusiowo.,Tam Gosia ma własnie ogródek nad jeziorem i tez bywa w nim sporadycznie.
Może spodobają się Tobie jej poczynania ogrodowe.


już biegnę
____________________
Ogródek nad jeziorem
Tess 21:54, 22 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witam się i ja
Edytko, jeśli to działka weekendowa (inaczej zwana letniskową), to oczywistym jest, że nie da rady utrzymać jej w takiej doskonałej kondycji, jak ogrody przydomowe.
Wiem coś o tym, bo od kilku lat też mam działkę letniskową, i nawet nieco dalej, bo ponad 120 km od domu.

Rozumiem, że chcesz mieć tam ładnie w ogrodzie, ale przecież posiadasz ją nie tylko dla kawałka ładnej trawy.
Masz kawałek swego świata w pięknym miejscu, w cudnym otoczeniu przyrody.
To jest ważne, i tym się ciesz przede wszystkim.

Ogród - fajna sprawa (wszyscy tu mamy fiksum-dyrdum ogrodowe), ale nie może Cię stresować.
Zatem weź poprawkę na to, że z racji odległości możesz mu poświęcić o wiele mniej czasu, niż inni właściciele ogrodów przydomowych.
I wówczas wszystko będzie OK

Masz zdjęcie tego trawnika z bliska? Bo mnie się zdaje, że mu trzeba herbicydu na chwasty (mniszek, starane).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:58, 22 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Auć, Haniu, Kubusiowo?
Piękne, ale tam to Edyta dopiero może w doła wpaść.

Edyta, Gosia z Kubusiowa w opiece nad tą działką ma pomocników.
A Tobie radze - roślinki i nasadzenia na działce letniskowej trzeba mieć przede wszystkim praktyczne (co nie znaczy brzydkie).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Edyta10 22:05, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj Tereniu, znalazłam takie zdjęcie, akurat nie z mojego ogródka,ale z polany obok, ten chwast jest tu wszechobecny, zielone listki od spodu srebrzyste troszkę włochate,ma mnóstwo rozłogów, kwitnie na żółto, jak zakładaliśmy trawnik, gleba była przekopana, ta darń zerwana, świeża ziemia wysypana, i chyba z tych rozłogów się rozmnożył

znalazłam w necie to "dziadostwo" to jastrzębiec kosmaty !
____________________
Ogródek nad jeziorem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies