Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Opinie na temat filtru do oczka Gardena PF-15000

Pokaż wątki Pokaż posty

Opinie na temat filtru do oczka Gardena PF-15000

kruszek1985 22:19, 22 kwi 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 2
Jak w tytule prosze o opinie na temat tego filtr. Potrzebuje go do oczka około 4m3
Ze 4 Rybki i rośliny, lilie, pałki i trawa morska.
Wiem że dużo za duży ale wole mieć dużo za duży niż ciut przymały
Gardenarium 23:22, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najważniejsza w stawie jest równowaga biologiczna czyli właściwa ilość roślin do danej powierzchni, im więcej tym lepsza konkurencja dla glonów.

Właściwa głębokość stawu, jeśli są ryby (130 cm co najmniej).

Wtedy i filtr nie jest potrzebny. Pałki do oczka 4 m3 za duże rośliny, bardziej polecam przęstkę (Hippuris) oraz strzałkę wodną, irysy (kosaćce żółte ewentualnie).

O tym filtrze nic nie wiem, więc pewnie moja odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje. Bardziej polegam na biologii niż na technice.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kruszek1985 23:31, 22 kwi 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 2
Oczko mam już ponad 10 lat. i jest dość płytkie z 70cm maksymalnie może nawet 60. Dotychczas wymieniało się wodę raz do roku i jakoś dawało rade ale szybko zielenieje. Jesienią wpadają i gniją liście.
Gardenarium 23:51, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczko jest za płytkie, Taka woda szybciej się nagrzewa, a to napędza rozwój glonów.

Opadające liście potęgują ilość materii organicznej, będącej pożywką dla glonów. jeśli roślin jest za mało, glony rosną na potęgę. Wody nie powinno się wymieniać. Zrewiduj pogląd na temat usytuowania oczka wodnego, pod drzewami nie powinno być, a jeśli jest to siatkę rozwieszaj żeby liście nie wpadały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:52, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj tutaj, częsciowo info z artykułu się przyda w małym oczku, to co piszę dla stawu kąpielowego

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/390-stawy-kapielowe-oczyszczane-naturalnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies