Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Porzeczka krwista - Ribes sanguineum

Pokaż wątki Pokaż posty

Porzeczka krwista - Ribes sanguineum

Gardenarium 13:18, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten zapomniany krzew powinien znaleźć godziwe miejsce w naszych ogrodach. Ma piękny kolor kwiatów - bardzo mocna czerwień w odcieniu różowym i jest bardzo widoczna dzięki temu.

Polecam, a nie doceniałam jej urody do tej pory.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:18, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:21, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze jedna fotka

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 15:43, 26 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ale fajnie że powstał ten temat, to piękna i zapomniana roślina, ale wraca do łask i polecam ją jak najbardziej. Gdzieś już fotki wstawiałem, powtórzę jeszcze raz .

Co myślicie o jej przydatności na żywopłot?

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gardenarium 16:18, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Uważam ją za bardzo przydatną na żywopłot, zwłaszcza jako kontrast gdzieś w pobliżu forsycji, będzie zjawiskowo. Można nawet ciąć taki żywopłot, bo porzeczka nie kwitnie na starych pędach, młode będą się tworzyć pod wpływem cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 15:12, 27 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Też mogę się pochwalić, ze jestem jej posiadaczką, mam jeden krzaczek



____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
mw116 17:16, 30 lis 2015

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Wiosną posadziłem Porzeczkę krwistą. Kapitalnie kwitła i pięknie przyrastała, jednak do chwili wystąpienia letniej fali upałów i suszy. Mimo cienistego miejsca i żyznej gleby roślina w przeciągu 3 dni zrzuciła wszystkie liście. Po otarciu skórki tkanka była koloru oliwkowego - nie soczyście zielona lecz oliwkowa. Stąd obawy, że roślina po prostu uschła. Mimo wszystko zostawiłem ją i czekam z nadzieją, że wiosną mimo wszystko odbije. Co ciekawe parę metrów dalej rośnie Leszczynowiec skąpokwiatowy i ten nadzwyczaj dobrze zniósł letnią suszę. Pięknie przebarwił się jesienią, a teraz ma całą masę pąków kwiatowych czekających na wiosnę.

Cóż, piękna roślina, ale miałem pecha, że w pierwszym roku od posadzenia wystąpiła susza, która uniemożliwiła nawet w miarę regularne podlewanie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies