Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 15:08, 30 kwi 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witam w dniu dzisiejszym.
Szybko opiszę co i jak.

Na zdjęciu pierwszym (strona północna) widac drogę pod lasem. W planch jest przeniesienie bramy bardziej w prawą stronę, zmiana ogrodzenia i pozbycie się ochydnej starej siatki od sąsiada po prawej stronie. I tu powstaje pytanie co ja mam tam posadzić żeby nie było widać betonowego ogrodzenia???? Od tuj do ogrodzenia jest jakieś 1,5 metra szerokości o długości jakies 65 metrów. Kiedyś była tam dróżka.
Zamierzam też przenieść w przyszłym roku warzywnik na stronę południową działki. Bo w tym miejscu które jest teraz pasuje jak pies do jeża.
Betonu nie będzie i cegieł. Jeszcze tylko czekam aż panowie z wodociągów przekopią mi działkę i podłączą kanalizację.

Odnośnie zdjęcia drugiego (stron południowa). Po prawej postawię "grillownie" obok huśtawki

Zdjęcie trzecie (strona zachodnia).
Stary płot zostanie zastąpiony siatką, po której chyba puszczę pnącze zimozielone.
Marzy mi się taras, drewniany obok którego będzie rosła magnolia. Zamierzam wyciachać papierówkę którą widać na zdjęciu (jak już ma owoce, to bardzo małe kiedyś były duże i pyszne) i posadzić magnolię. Innego miejsca zacisznego na mojej działce nie widzę.
Kupiłam groszek pachnący chyba obsadzę nim nieczynna studnię.
Dzisiaj dostanę od ciotki sadzonki sosny, 10 sztuk. Nie wiem gdzie je wsadzić. Może od południa?
Głowę mam pełną pomysłów i ne wiem który dobry
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 20:54, 01 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 20:55, 01 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Latarenki blask na śliwie
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gosia_S 20:36, 03 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witaj, masz kawał świetnej działki, ujęła mnie ta "ściana lasu" widoczna na jednym ze zdjęć, po prostu WOW!!! Zaglądaj na Ogrodowisko, a z pewnością uda Ci się stworzyć wspaniały ogród Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 21:34, 03 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj Gosiu.
Faktycznie ściana lasu jest super Muszę ładnie wkomponować frontowe ogrodzenie. Zrobię co w mojej mocy i udokumentuję fotograficznie
Na Ogrodowisku znalazłam wiele inspiracji, a z każdym dniem odkrywam kolejne przepiękne ogrody
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 21:41, 03 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)

Witam moją imienniczkę (chyba) Ja też upycham świeczki wszędzie gdzie się da i w domu i w ogrodzie Kasia Twój ogród już ma duszę, a to już bardzo duuuużo Będzie pięknie. Ta ławka i studzienka bardzo urokliwe I nie wycinaj tej starej jabłonki, ja bym coś na nią puściła, może milina? Tak zrobiłam ze swoją starą gruszką, tyle że milinek jeszcze malusi
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 22:03, 03 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witam
Tak ostatnio myślałam siedząc na huśtawce, że jednak nie wytnę papierówki, bo daje ażurowy cień w upalne dni męczące jest jedynie ciągłe zbieranie jabłek, żeby nie gniły, a owadów pełno :/
I w dalszym ciągu nie mam gdzie posadzić magnolii ehhh....
Ale z puszczeniem czegoś na papierówkę to świetny pomysł! Dziękuję Zrobię to
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 22:07, 03 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 22:13, 03 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
A to widok z pokoju, który będzie pokojem dziennym z wyjściem na taras. Papierówka po lewej (tu miała być magnolia), na wprost rośnie mała malinówka (w tym roku ją posadziliśmy, uwielbiam malinówki ), po prawej jabłoń do podcięcia (zaczyna wchodzić na kabel energetyczny) i tegoroczny mały świerk. W tle na środku grusza.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
AlicyaLK 01:03, 04 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Fajne te Twoje drzewa owocowe bardzo klimatycznie jest u Ciebie będę wracać
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies