Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 15:50, 20 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
hahaha no tak tzn. ja się cieszę, nawet bardzo, ale z drugiej strony smucę, bo będę musiała dłużej czekać na ogród. Z babą nie dojdziesz i tak źle i tak nie dobrze
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gosia_S 19:12, 20 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasial napisał(a)
ehhhh.... szykuje mi się zmiana planów i ogrodu... kupiłam papier milimetrowy, pomierzyłam wszytsko co mam na działce, powymyślałam co gdzie jak i kiedy, prawie ukończyłam projekt i co???? I zmiana wynikająca z tego, że zamiast przerabiac stary dom, chyba będziemy budować nowy. Póki co pomysł kiełkuje. Więc mój cały misterny plan ogrodowy legł w gruzach, na nowy będę musiała poczekać co najmniej dwa lata mam plan obasdzać miejsca, które wiem, że będa "nie ruszane". Drzewa na, których wisi hamak prawdopodobnie pójdą pod piłę ehhhh....


Kasia, 2 lata szybko minie, nowy dom będzie zdecydowanie lepszy niż przebudowa, szybciej go zrealizujecie A jak w tym czasie dobrze sobie wszystko rozplanujesz to masz szansę zostać posiadaczką jednego z piękniejszych ogrodów na Ogrodowisku Tymczasem planuj, zbieraj rośliny, działeczkę masz przecież całkiem sporą, a potem tylko przesadzisz sobie a miejsca docelowe, będzie super zobaczysz
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:25, 20 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasia, właśnie wykopałam, i zapakowałam, mam nadzieję że dojdą bez problemów
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 08:12, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Też mam taką nadzieję Gosiu dam znać jak dojadą
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 10:20, 21 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia to naprawdę dużo lepiej, że będziecie budować nowy dom zamiast przerabiać stary. Wiem co mówię, bo mieszkam w przerabianym. I teraz jak sobie myślę ile rzeczy można było zrobić inaczej, a nie wszystko się dało, bo stary dom ma jednak pewne swoje ograniczenia. A ogródek i tak wypieścisz
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 10:22, 21 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A jak stary dom będziecie rozbierać to nie pozbywaj się ani cegóweczki To wszystko będzie można cudnie wykorzystać w ogrodzie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 10:46, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Znajomy architekt przyjechał popatrzył i oznajmił: "Ja tu widzę ładną działkę, postawcie sobie nowy dom. Z przeróbkami bywa tak, że stara część odbiega zawsze od nowej" itd... no i jesteśmy na etapie wybierania projektu, czuję że będziemy robić indywidualny projekt.
Najlepiej jakby nowy dom stał na miejscu starego, bo mamy spadek terenu i nowy będzie stał niżej. No ale gdzieś przez ten czas musimy mieszkać.
Kasiu obiecuję nie zmarnuję ani jednej cegiełki
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
madzielena 12:27, 21 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Hej Kasiu,

zajrzałam do Ciebie z nadzieją na ciekawe plany ogrodowe i się nie rozczarowałam. Twój ogród nie będzie pierwszym, który powstaje najpierw w głowie, a zrealizowany zostanie za 2-3 lata.

Wiem, że masz straszną ochotę już zabrać się do pracy przy ogrodzie - mnie samej ten etap jeszcze nie przeszedł i mam nadzieję, że prędko nie przejdzie

Wiem jednak (po ubiegłym sezonie), że dobrze, jak ma się również czas na przemyślenie wszystkiego. Ot, przykład papierówki - można wyciąć, ale daje cień. A na podobnej wielkości drzewo czekać będziesz kilka-kilkanaście lat.

Poznaj swój teren, gdzie jest słonecznie, gdzie cień. Poobserwuj swoją ziemię - jest gliniasta/piaszczysta? Może masz już jakieś wartościowe rośliny które warto odratować przed budową?

Ja wkraczając na moją małą działkę najchętniej zaorałabym wszystko. Dziś wiem, że to byłby duży błąd i pozbyłabym się wielu roślin, które teraz cieszą oko.
Widzę, którędy chodzą dzieci i my, gdzie chętnie spędzają czas i mogę dostosować do tego moje dalsze poczynania.
Trochę się rozpisałam więc zamykam się już i czekam na kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam ze słonecznych bezchmurnych Krzemionek!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasial 14:30, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Chyba ze dwa miesiące chodziła po ogrodzie, mierzyłam, liczyłam, wymyślałam i teraz wszystko od nowa. Najgorsze jest to, że chyba będę musiała wyciąć drzewa przy których wisi hamak gdzie ja się będę teraz bujać?
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 17:43, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833

W tym roku posadziłam jabłoń malinową, bo uwielbiam malinówki i chyba będę musiała ją przesadzić
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies