Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 09:33, 20 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
czeresniowapomadka napisał(a)
Pewnie ze dasz rade !! jeszcze zima! sily trzeba zbierac i inspiracji szukac a wiosna fruuuuuuuuu do ogrodu bedzie dobrze sily przyjda jak tylko slonko wyjdzie i pierwsze krokusy sie pojawia A wiesz co ? tak sobie pomyslalam ze zeby sobie pracy z tym wyrywaniem darni zaoszczedzic to wez czarna folie i nakryj trawe w tym miejscu gdzie chcesz aby znikla, przycisnij cegłowka czy szpilkami i na wiosne tylko widlami przekopiesz hmm..? a nie bedziesz tracic tej najbardziej zyznej ziemi. Jak myslisz ?


Hmm.... nie zastanawiałam się nad tym. Ale chyba muszę pozbyć się darni bo są też chwasty, czasami na wyznaczonej trasie trafi się korzeń ze starych owocowych drzewek. Zresztą póki co mam zrobione 2/3 rabaty to jeszcze 1/3 dam radę. Już chciałabym obsadzać!!!
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
kosolka 09:42, 20 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Kasia niecierpliwa dusza, jak ja Tylko wymyślenie czegoś sensownego takie trudne! Jeszcze troszkę, dwa miesiace.. I do dzieła, grabie, łopaty i widły w dłoń Miłego dnia
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kasial 10:42, 20 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ola co wymyślę coś co wydaję mi się sensowne, zaraz mam inne pomysły i nie mogę się zdecydować. Po prostu chyba dokończę kształt rabaty, napatrzę się na nią, napatrzę, wyobrażę sobie rzeczywiste rozmiary roślin i dopiero będę je dobierała. Czasem głupieję od nadmiaru informacji i wiem, że nic nie wiem już chciałabym patrzeć jak rośnie. Najtrudniejszy jest dla mnie etap planowania. Chciałabym już wyjść do ogrodu! To jest uzależniające, nawet nie sądziłam, że aż tak bardzo
No i upieram się przy szklarni, małej ale zawsze. Muszę mojego Grzegorza przekonać, kwestia czasu
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 11:57, 20 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)


Kasiu zerkam od czasu do czasu do Kasi z Ogrodu pełnego złudzeń i podziwiam wiem, że 10 lat i będzie mooooże las, ale ja jak wiesz jestem niecierpliwa. Może powinnam sobie znaleźć inne zajęcie

Ja Ci zaraz znajdę inne zajęcie pieronie jeden...
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 12:26, 20 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Kasiu przywołuję się do porządku! od teraz myślę tylko o zielenince hiehie
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 13:09, 20 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)
Kasiu przywołuję się do porządku! od teraz myślę tylko o zielenince hiehie

no i tak trzymać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
BASIA8 14:40, 21 sty 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Kasieńko od machuję od pozdrawiam - wzajemnie najlepszego życzę - i oczywiście czekam na dobre wieści
U Nas duuuużo lepiej, ale mamy kumulację zębów - 8 sztuk wychodzi na raz - Miki łapie stany pogorączkowe i ciężko z jedzeniem
Fajnie że się przywołałaś do porządku - proszę Cię skupiaj myśli na zielenince lada moment będzie wiosna i czas na szaleństwa ogrodowe
Jak pogoda dopisze to może spotkamy się na targach w Kielcach - edycja wiosenna już niedługo 10-12 kwiecień.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Kasial 12:27, 22 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Basiu pisze się na targi! Na pewno tam będę jakoś się znajdziemy
Żeby tylko takiej lipy jak rok temu nie było.

Właśnie rozmyślam nad szklarnią nieduża i nad podniesionymi grządkami i co w ogóle chce na nich posadzić. Boję się, że może być tego dużo. Muszę się opanować i podejść do tego z rozsądkiem
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Nallar 02:46, 24 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Czytam że nasza Dziewczyna z lasu ma lekki zamęt w głowie, wrzuć na luz bo osiwiejesz jak ja. Wiosnę już słychać i czuć ale nie zapominaj o wspomnianym przez siebie rozsądku.
Dasz radę bo chcesz i tego się trzymaj.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kasial 14:53, 25 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ewa fajnie, że wpdłaś w moje skromne progi
Teraz jestem na etapie czytania o sadzeniu warzyw i ziół.
Zrobiłam listę, muszę ją tylko skorygować
Mam nową lekturę "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych" Bronisława Gałczyńskiego. Zaraz zabieram się za czytanie
Szklarnia zaplanowana. Powoli przygotowuję psychicznie mojego chopa do budowy szklarni oby sie udało
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies