Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Katkak 09:11, 22 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)

W tym roku posadziłam jabłoń malinową, bo uwielbiam malinówki i chyba będę musiała ją przesadzić

A mi się tak marzą łubiny Ale ostatnio nie było ani w szkółce, ani na rynku. Kasia to w sumie ile drzew stracisz, a ile ocaleje? Nie łam się, przecież jedną jabłoń już kupiłaś, szybko urośnie. My posadziliśmy 3 sosny (różne) na 2-3 lata przed wprowadzeniem i jak się wprowadzaliśmy to już były duże drzewka. A teraz to smoki, że hej, choć jedna niestety wypadła, ale tak to już bywa A co do hamaka to uśmiechnij się do mężusia żeby wbił (a może bezpieczniej wbetonował) w ziemię takie dwa grube drewniane słupki i już. A jak jeszcze przybijesz do nich jakieś zgrabne drabineczki i puścisz np. powojnik, to już tylko leżeć i patrzeć
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 10:31, 22 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Kasiuuuuuu.... Ale właśnie mnie się wydaje, że będę musiała i tą nowo posadzoną jabłoń przesadzić. Ehhh... Najgorzej jak na działce jest budynek gospodarczy, stary dom i trzeba nowy postawić. A najlepsze miejsce na działce jest to na którym stoi stary no ale coś się wymyśli. Od tygodnia wpatruję się w tą moją działkę jak sroka w kość i wymyślam jak będzie dobrze
Dwa drzewa tniemy na pewno, w porywach do trzech. Plus prawdopodobnie przesadzenie jabłoni mojej małej, wyrżniemy leszczynę, która się rozszalała i napuszczała pędów. Wytniemy bez. Przesadzimy tuje, przesuniemy je o 1,5 - 2 metry do płotu sąsiada w miejsce gdzie jest dróżka, której nie będzie. Tuje mają ze dwa metry jak nie więcej, będzie zabawa. Świerków nie ruszam. Wczoraj robiłam dołek na hortensje i natrafiłam na korzeń dość spory, sąsiad ma modrzew przy naszej granicy, modrzew ma ze 20 metrów wysokości. Jest ogromny. Mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na moje roślinki.
Czeka mnie jeszcze przesadzanie malin, których obsadzania (przez moją babcię) nie rozumiem. Ze 20 krzaczków.
Ufff.... aż się zmęczyłam od samego pisania co muszę zrobić, a to dopiero jakieś 2/3 zaplanowanych przeróbek
Z hamakiem na pewno coś wymyślimy
A mój M jeszcze nie jest mężusiem, póki co narzeczonym ale w niedługim czasie będzie i mężusiem.
Łubin też będę przesadzała, mam fioletowy i różowy. Mogę Ci podesłać, tylko że wysoki jest i nie wiem jak zapakuję. Poszperam na działce, popatrzę co mam.


____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Margaret_ka 13:24, 27 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam,

Tez jestem tu nowa. Obserwuję poczynania mistrzów i marzę o pięknym ogrodzie.
A czy marzenia się spełnią - zobaczymy. Tobie też zyczę pięknego ogrodu. Początki już są, to najważniejsze.

Będę wpadała tutaj, by pobujać się na hamaku i popatrzeć w niebo.
____________________
Ogród Margaret-ki
Kasial 13:35, 27 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Dziękuje Dużo ciężkiej pracy przede mną, ale mimo wszystko to przyjemna praca więc się poświęcę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Iwk4 17:20, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasial napisał(a)

Witaj Kasiu. Wpadłam z rewizytą. Piekne drzewa owocowe. Szkoda ich trochę będzie, ale nowy dom, to nowy i wymarzony. Powodzenia życzę. Będę wpadać do ciebie na hustawkę.
____________________
Ogródek Iwony II
Kasial 11:27, 29 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833


Zakończyłam kreślenie mojej działki, jej obecnego stanu. Poniżej krótki opis.
Planujemy zlikwidować siatkę odgradzającą dróżkę wewnętrzna, która należy do naszej działki. Korzystamy z niej tylko my. Czeka nas przesadzanie dwumetrowych tuj i wielu innych nasadzeń. O tym wspominałam wcześniej. Od wschodu jest betonowy płot. Reszta na około to praktycznie stara siatka.
Brama będzie przesunięta na wschód. Ogólnie front działki jest i będzie od północy, nawet nie ma innej możliwości.
Trzeba zlikwidować siatkę dzielącą działkę na dwie części. Dawno temu mieliśmy kury, króliki i inne zwierza, więc to była część yyy.. hodowlana, że tak to ujmę. Od południa był sad, podobno mieliśmy też ule z pszczołami dawno temu. Mnóstwo owocowych drzew jest już wyciętych.
Ogólnie masa pracy.
Końzce też nowy plan, który za niedługo pokażę.




____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 12:04, 29 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833


A to działka po "remoncie" (za jakieś dwa lata).
Stan podstawowy.
Do przesadzenia i nowego umiejscowienia będzie: piwonia, rabarbar, róże, dwie róże pnące, irysy, łubin, dwie hortensje.
Nie wiem gdzie zrobić warzywnik a warzywnik musi być i świeże zioła.
Nie wiem gdzie postawić altanę z grillem.
Nie wiem czym odgrodzić się od sąsiadów i zasłonić betonowy płot, i siatkę.
I wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Liczę na Waszą fachową pomoc

____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 18:48, 29 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)


A to działka po "remoncie" (za jakieś dwa lata).
Stan podstawowy.
Do przesadzenia i nowego umiejscowienia będzie: piwonia, rabarbar, róże, dwie róże pnące, irysy, łubin, dwie hortensje.
Nie wiem gdzie zrobić warzywnik a warzywnik musi być i świeże zioła.
Nie wiem gdzie postawić altanę z grillem.
Nie wiem czym odgrodzić się od sąsiadów i zasłonić betonowy płot, i siatkę.
I wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Liczę na Waszą fachową pomoc


Kasia wcale się nie dziwię, że tylu rzeczy nie wiesz. Ja mam działeczkę niespełna 4-arową i też nie wiem gdzie altankę postawić Chciałam ją postawić w tym roku, ale plany zawsze są wielkie , więc temat odłożony na za rok
Jak tak sobie patrzę na Twój plan to tak fajnie by mi altanka pasowała do tego kącika między gruszą i leszczyną - tak tam dyskretnie, spokojnie. Ale z drugiej strony taras i altanka blisko siebie.... czy ja wiem?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gosia_S 20:20, 29 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Jak na początek to masz już bardzo dużo- projekt działki po budowie Tak sobie myślę, że teraz rozglądaj się wokół, obserwuj co Ci się podoba i co ew. chciałabyś mieć u siebie, unikniesz takich wpadek jak ja Ja na początku w ogóle nie myślałam o ogrodzie- to błąd, później przyszła faza, że podoba mi się wszystko i bezsensowne zakupy, które nie trzymały się przysłowiowej "kupy". Teraz , oczywiście zdarza mi się, że pojadę do CO, albo na jakąś giełdę kwiatowo-ogrodniczą i przywiozę sobie roślinkę, z którą nie bardzo wiem co zrobić Ale na szczęście ostatnio staram się unikać takich zakupów po wpływem emocji, jestem bardziej dojrzała w tej kwestii, no może przesadziłam, trochę dojrzalsza I myślę sobie jeszcze, wiesz tak z perspektywy czasu, szkoda że nie miał nam kto podpowiedzieć, że budowa domu to nie tylko te ściany, ale cała przestrzeń wokół domu. Świetnie, że na tym etapie masz już plan a budowa szybciutko zleci zobaczysz Trzymam kciuki!
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
madzielena 10:32, 30 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasial napisał(a)


A to działka po "remoncie" (za jakieś dwa lata).
Stan podstawowy.
Do przesadzenia i nowego umiejscowienia będzie: piwonia, rabarbar, róże, dwie róże pnące, irysy, łubin, dwie hortensje.
Nie wiem gdzie zrobić warzywnik a warzywnik musi być i świeże zioła.
Nie wiem gdzie postawić altanę z grillem.
Nie wiem czym odgrodzić się od sąsiadów i zasłonić betonowy płot, i siatkę.
I wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Liczę na Waszą fachową pomoc



Życie podsuwa najlepsze rozwiązania - możesz planować, a potem okaże się to mało funkcjonalne. Lepiej zdać się na praktykę.

Takie podejście panuje obecnie w organizowaniu przestrzeni miejskiej - chodniki buduje się w miejscu wydeptanych ścieżek bo wiadomo, że ludzie tędy będą chodzić.

Przyuważ w którym miejscu jak świeci słońce, gdzie dobrze się czujesz w ogrodzie, a dopiero potem planuj. Na czas budowy i tak nie ma sensu sadzić i planować roślin bo potem będą zawadzać albo całkiem się zniszczą.

Pozdrawiam!

(plan bardzo fajny, pozytywnie zazdroszczę tym, którzy mają dom z ogrodem)
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies