Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

A_gawa 20:57, 17 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Kaśku, niesamowita ta cegła i nie dziwię się, że marzy Ci się coś jeszcze - nawiązanie. Moim zdaniem, to zawsze zdaje egzamin jak i to, że nam kobietom nie wolno rezygnować z tego typu planów. Później zazwyczaj żałujemy i zastępstwo nam się już nie podoba tak jak ta pierwsza myśl. Zatem kobieto - myśl o cegle a się ziści.

Odpowiadam o tarasie. Jak się zorientowałaś wszystko u mnie to robota mojego męża lub nasza wspólna. Taras to był wyczyn, bo na koniec sama jeździłam zagęszczarką:/, bo mój szedł na turniej.

Boki są skonstruowane z murowanych kamieni granitowych oblanych zaprawą dla wzmocnienia - postawione są na solidnej podmurówce, bo spadki u mnie wymuszają, a i idea budowlana tak każe.
W środku jest bardzo dużo piasku, a na nim wszelkiego rodzaju gruzy - co się dało, to się tam wsadzało, no i jakieś druty po budowie itp. Na gruz znów dany jest piasek na jakąś wysokość, żeby kamienie spasować z wysokością obramowania. No i co ważne na piasek pod granit sypie się mieszankę piasku i cementu. Koniecznie wyrównać i ubić go dobrze trzeba, i znów wyrównać. Później żmudne układanie z jednoczesnym dosypywaniem mieszanki piasku z cementem.

Fundamentu lanego pod spodem nie mieliśmy, tylko duża ilość gruzu. Ubijanie, ubijanie i ubijanie.

Taras użytkujemy rok. Trochę tu i ówdzie nie trzyma idealnie poziomu, ale układaliśmy kostki sami pierwszy raz. Da się to zrobić. Przemyśleć - zaplanować - wykonać - świętować.

Jednak relacje fotograficzną z takich budów ma Danusia w ogrodzie z lustrem. Jak zaczniesz oglądać od końca, to na pewno znajdziesz.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 21:07, 17 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Kiedyś znałam Kasię Wiśniewską, ale pojechała za jakimś przystojniakiem pod Piotrków Trybunalski czy coś... No i mi się straciła, sikoreczka moja.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kasia_w 21:20, 17 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
dzięki za wskazówki budowlane my raczej sami się nie podejmiemy ale to plany na przyszły rok. Mam nadzieję że wypalą
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
ana_art 22:57, 17 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
przychodzę z rewizytą, dobrze że masz mało stron to przeczytałam
masz mega piękne berberysy (Maria?)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Benia 14:12, 18 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Też właśnie mam taki plan, wrzosowisko z cebulkami kwitnącymi na wiosnę, nie wiedziałam tylko czy nie będzie im ta kwaśna ziemia jakiej potrzebują wrzosy, przeszkadzać
A ogród Twój mi się podoba, dobrze się zapowiada
____________________
kasia_w 14:06, 19 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
zobaczymy na wiosnę czy kwaśna ziemia jest ok. Dam znać
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:13, 19 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ana mam różne berberysy te żółte to Berberys Thunberga Gold chyba, mam jeszcze kilka innych w tym red chief- taki duży i ciemny, strasznie kłuje- za tym, nie przepadam.Chyba go przesadzę za ogrodzenie tylko jak? w skafandrze kosmonauty?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lojalna_ 15:03, 19 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witaj milutko Kasiu piekna masz fuksje i zieloniutko u Ciebie tez bym chciała miec juz tak ładnie zagospodarowane roslinki wokół domu pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasia_w 23:08, 19 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Jola wymądziłam długi list na twoim wątku i co? wszystko zniknęło! jutro wpadnę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Kasial 09:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj Kasiu
Podobają mi się Twoje wierzby w szpalerze, lubię je bardzo ja niestety mam tylko jedną.
Dobrze, że poszerzyłaś rabatę tą od strony parkanu. Miałam Ci to proponować. Możesz zrobić zdjęcie z balkonu dla porównania? Ciekawa jestem jak teraz wygląda z tej perspektywy.
Kibicuję Twoim poczynaniom i zajrzę czasem
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies