Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

lojalna_ 09:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
kasia_w napisał(a)
Jola wymądziłam długi list na twoim wątku i co? wszystko zniknęło! jutro wpadnę


Znam to brak sił na ponowne pisanie temat swierków juz dla mnie zamkniety jesli o to chodzi
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasia_w 10:39, 27 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Dzień dobry Kasiu.Fajnie że odwiedziłas mój ogródek.
Wstawiam zdjęcia zrobione z balkonu. Ratunku! z cisami pod parkanem coraz gorzej. Nie mam już siły do iglaków na tej rabacie. Jest tu dośc mokro- co ciekawe sąsiad po drugiej stronie parkanu ma jałowce, które chyba lubią mieć sucho. Jego rabata jest podwyższona w stosunku do mojej i jak sadzę cała woda spływa do nas Jeśli cisy padną, posadzę tu trawy jakieś. Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla tych cisów? Strasznie mi ich szkoda. Pomóżcie jeśli wiecie co robić...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 10:59, 27 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Powoli dojrzewam także do planu rozbiórki piaskownicy. Wczoraj w nocy coś tam narysowałam, nie jest to jednak jeszcze to, o co mi chodzi. Mam wrażenie, że trzeba pomysleć nad zmaną całej ściany, nie tylko nad miejscem po piaskownicy. Borówkom amerykańskim,które rosną ppo lewej stronie, przed tujami jest chyba już trochę ciasno. Na nowej rabatce w miejscu piaskownwnicy na razie tylko zamarkowałam nasadzenia, nie jest to konkretny plan. Macie jakieś sugestie?

Tutaj piaskownica


Może tak?
Zdjęcie zniekształca lewy róg działki , muszę to po prostu narysować.


Macie może jakis fajny pomysł na odgrodzenie się od pola za ogrodem? Mamy tam wkopany ogranicznik plastikowy żeby chwaściska nie przechodziły. Ale to jest przy ziemi tylko.

Przy okazji można podziwiać moją walkę z chwastnicą. Te urocze suche placki na trawniku to miejsca, gdzie w desperacji wytrułam całe placki chwastnicy, która rośnie jak szalona. Mam plan na dniach usunąc placki, uzupełnić ziemią i nasiać nowej trawy. Część już zrobiłam.

Będę wdzięczna za pomocne sugestie odnoście całej tej ścianki ogrodu. Piszcie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Iwk4 15:09, 29 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Kasiu, przyszłam do Ciebie od Małgosi. Zdziwiło mnie, że masz tak mało postów, wątek niedługi, więc przeczytałam całość, fajne nasadzenia zrobiłaś, choć zawsze można coś jeszcze dosadzić. Dziewczyny na płotach robią ekrany z maty - widziałam taką np. w Obi, Ana-art też ma taką. Fajne tło dla tuj, jak się chce ktoś osłonić. Podobają mi się twoje cegły na ogrodzeniu, ja stawiałam murki do nasadzeń [przy tarasie, ale z cegły klinkierowej. Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Niestety, trochę więcej stron, ale pismo obrazkowe da się obaczyć.
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 16:41, 29 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Przyjemnie u Ciebie.
A cisy to może mają jakieś szkodniki?
Zajrzyj do wątków tematycznych i zapytaj.
A może za kwaśno?
Bo lubią zasadowo i wilgotno właściwie też.

Narożnik o którym wcześniej pisałaś poszerzyłabym. Tam koło Miłorzęba. A może koło furtki po obu stronach jakieś wyższe, jednakowe drzewka? Chyba że w tym małym półkolu to sam gruz i podsypka kamienna...

Ta łezka, którą teraz stworzyłaś nie przekonuje mnie. Albo poszerz równo rabatę, albo zrób łezkę np wysypaną żwirkiem dla odmiany, ale bardziej w narożniku. Może jakąś wypoczynkową funkcję by spełniała? Czy tam tylko kfiatki mają być?

A kącik dla dzieciaków nie jest już potrzebny?
Może im tam hamak postawić.

W piątek był świetny odcinek na Domo+ Pokochaj swój ogród z kryjówkami i kącikami dla dzieci w ogrodzie. Pewnie na chomikuj pl można go znaleźć.
Pozdrawiam.

Idę sadzić tuje
____________________
Ogród na glinie
Karolinek 20:15, 29 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Kasiu, przeczytałam i obejrzałam wszystko i bardzo mi szkoda Twoich cisów. Może rzeczywiście mają za kwaśną glebę, koniecznie szukaj porady u profesjonalistów, może Danusia znajdzie przyczynę.
Masz śliczne ogrodzenie, połączenie cegły i drewna w szarym kolorze bardzo mi się podoba. Domek ma też szarą elewację?
Rabatka z wierzbami cieszy oczy i fajnie zagospodarowałaś miejsce po uschniętym drzewku. Widzę, że masz już sporo traw i wrzosowisko w rozmiarze xs, całkiem jak moje
Bardzo chciałabym Ci pomóc w projektowaniu nowych nasadzeń, ale u siebie zanim coś wymyślę, to myślę i myślę...sadzę, przesadzam, kombinuję po prostu.
Przede wszystkim to wybierz swoje ulubione rośliny i sprawdź, czy uda Ci się zapewnić im odpowiednie warunki.
Pozdrawiam!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
kasia_w 20:37, 29 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Dziewczyny
dzięki za zainteresowanie i rady
Iwona- tak też myślę o matach, są chyba też w castoramie- mam bliżej. W wolnej chwili wpadnędo twojego ogrodu.

Małgosiu- cisy- mają tam wykopane na metr i nasypane zasadowego przepuszczalnego podłoża. Tak zrobiliśmy po smutnych doświadczeniach z tujami. Szkodników nie widzę. Poszukam jeszcze na forum,dzięki za wsparcie. Tak, ta łezka zdecydowanie nie,trzeba by poszerzyć całą rabatę wgłąb ogrodu, a po prawej jakieś urozmaicenie- załamanie zrobić. Na razie, prawdę mówiąc, jestem wykończona regeneracją trawnika po chwastnicy- mam wrażenie, że to syzyfowa praca...Nad kształtem rabaty pomyślę chyba zimą Co do dzieci- już dość duże są i prawdę mówiąc bardziej niż plac zabaw, przydałoby się boisko do nogi Z tego powodu nie mogę za bardzo poszaleć z nasadzeniami wgłąb ogrodu.
Co do furtki- w tym małym luku nie ma ziemi praktycznie- posadziłam tam trawę red baron i na tym chyba koniec. Co o drzewek- teren jest mały a hakuro dość mocno dominują- wydaje mi się że to i tak nadto drzewek z pzrodu domu. Choć marzę o trzmielinkach na pniu, albo miłorząbku- takim słodkim jak twój. Widziałm takie drzewko ostatnio w sklepie na Brucknera i się w nim zakochałam

Karolina- dzieki za odwiedziny, zajżę do ciebie. Ogrodzenie też bardzo lubię- to szare to metal nie drewno- u nas porzeba rozwiązań trwałych i mało wymagających Elewacja nie jest niestety szara, ale jasnożółta z brązem. Na szczeście już lekko wyblakła, przybrudzona i zużyta i nie daje po oczach - dom kupilismy nie budowaliśmy i trzeba było pewne rzeczy przyjąć takie jak były. Przy wejściu mamy też masywną kolumnę z cegły ręcznie formowanej i całość dość fajnie wygląda.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mazan 20:42, 29 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witaj Kasiu

Teren, na którym mieszkasz, dla mnie znajomy. Zrób kilka fotek cisom, podłożu i podaj trochę informacji na temat, a zaręczam, że będziesz miała dodatkowe zajęcie.
Ogród nabiera wyrazu, a to znaczy, że działasz 'z głową' stąd taki wstęp.
Pochwalam i


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ela_z 06:26, 01 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Mam podobne problemy do Ciebie, glina i M z synkiem, ktorzy musza gdzies kopac pilke U mnie za to 1/4 Twojego terenu Piekna cegla. Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
bql3 07:02, 01 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witaj Kasiu,

Z tymi niechcianymi zielskami za ogrodzeniem z siatką co pisałaś - to jeśli nie masz na całej długości pod siatką jakiegoś murka lub ławy z betonu co wystaje powyżej gleby i odgradza Twój ogródek od tej łąki z chaszczami -no to szykuj się raczej na długą walkę ale wiedz że to będzie walka z przysłowiowymi wiatrakami. Bo ciężko Ci będzie opanować coroczną inwazję z sąsiedztwa, miałem podobny problem i pierwsze co zrobiłem to wkopałem krawężniki betonowe a potem stosowałem różne metody od hakania i wyrywania co większych intruzów.
Fotek z tej mojej walki niestety nie posiadam.

Pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies