Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 15:40, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Witaj Jolu i dzięki za komplementy zaglądnę do ciebie także.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
jola54 17:17, 10 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Kasieńko! nieopatrznie napisałam do Ciebie u siebie zapraszam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 19:59, 10 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Kasiu! ASP? Widzisz? czułam to! Jesteś nie tylko profesjonalistką w swym zawodzie, masz piękny zadbany ogród i ciągle go udoskonalasz,a inne prace twórcze na pewno nie zaniedbasz. Musimy się kiedyś spotkać, może w przyszłym roku na jednodniowy malarski plener?...Pozdrawiam i cieszę się, że Cię poznałam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
kasia_w 20:09, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
oh ja też się cieszę plener jak najbardziej
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
bql3 21:37, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
kasia_w napisał(a)


Przy okazji- jakiś szalony kret rozrył mi pół ogrodu. Co na krety polecacie, coby nie straszyło ludzi wyglądem ?(hmm...moi sąsiedzi mają takie "urocze" odstraszacze- wiatraczki zrobione z plastikowych butelek).
A dziś rano na środku ogrodu było moje buty i rękawice- rozrzucone i potargane ! czy to pies czy wydra? Nie wiem jakim cudem wlazło do ogrodu.


Kasiu,

Na krety jest wiele sposobów i odstraszaczy ale najważniejsze aby te "wulkany" (jak ja je nazywam) po kretach na ogrodzie nie zostawiać bo nie ładnie to wygląda i należy rozplantować a ziemię usunąć - najlepiej tam gdzie masz "dołki".
Zaś samego kreta można przegonić na różne sposoby - od zakupienia odstraszaczy jak to zrobili Twoi sąsiedzi, ale ja mam dla ciebie zgoła inny sposób tani i skuteczny:
Otóż kupujesz w sklepie rybę surową ( najlepiej śledzia )i tę surową rybę wkładasz głową w dół w otwór który wykonał kret i zasypujesz go tą ziemią z kopca.
A działa to w ten sposób, że rozkładająca ryba a tym przypadku śledż najlepiej się do tego nadaje, gdyż wydziela tak nieznośny fetor przy rozkładzie oraz rozprzestrzenia się po krecich korytarzach tak skutecznie że intruz wyniesie bardzo szybko - gwarantuję Ci to.
Ta metoda to nie żart, sposób tani prosty i skuteczny.

pozdrawiam

Jan

ps,

..aha, no i na nornice też to działa
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
kasia_w 22:33, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
niesamowity sposób! na pewno wykorzystam bo dziś znowu 2 wulkany!dzięki
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 22:44, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Na Brucknera trawki?
Jakieś nowe miejsce?
Nie znam go.
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 22:59, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małgosiu- nie wierzę, nie znasz sklepu na Brucknera? Mówimy o Wrocławiu, prawda? To duże miejsce koło salonu meblowego, naprzeciwko Jysk mniej więcej- po drugiej stronie trasy.Jak jedziesz Brucknera w stronę Kochanowskiego, to po prawej, przed XIV LO. To jest punkt na otwartym powietrzu, tylko jakąś drweniną budkę mają, ale roslin dużo.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 23:11, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
priv
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 18:23, 11 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
znaczy że na priva takie rzeczy "reklamopodobne", tak?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies