Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Syla 21:16, 23 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ozz napisał(a)
DZiewczyny - lejecie mi miód na serce

Ale na razie by nie było rozwodu zamieszczam wersję z trawnikiem Oczywiście w zanadrzu jest opcja, że jak nam się trawnik znudzi (czytaj: M. będzie kosić) ścieżka pójdzie pod Amanogawą, a w środku się zrobi piękną rabatę angielska, aj, aj.

Na razie kąty proste, bo z urodzenia jestem bałaganiarzem i na pewno zrobię misz masz na rabatach, więc przynajmniej żeby to było w ramy jakieś ujęte.

M. jest zwolennikiem kółek i esów-floresów, więc nie wiem czy drugiej wersji nie trzeba będzie z tego powodu zrobić

Mam nadzieję, że w miarę czytelne To co szare to ścieżki, kremowo-szare to żwir, brązowe drewno, niebieskie w kwadracie - woda, a zielone - wiadomo co Wymyśliłam, że można by do balkonu sąsiada od dołu się wwiercić i puścić linki na jakieś drobne pnącza w donicy lub bez - zawsze to trochę osłony. Od sąsiada z lewej ramki z takimiż linkami na powojniki. Pod ścianą donica na trawy i skrzynia drewniana na podręczne narzędzia. Trochę jeszcze mało miejsca na warzywnik mam A jako ścieżki może właśnie takie długie płyty z karmnikiem/macierzanką... tylko gdzie ja znajdę takie płyty w normalnej cenie?

Chyba muszę szybko zrealizować, bo mi się znów odwidzi... to chyba już z 6 czy 8 pomysł na ten ogród... lubię zaczynać, ale nie lubię kończyć



No i jak mam się odnieść do takiego projektu ... Nie zgadzam się z tym szewcem ....Ja lubię jak nikt mi nie zagląda ... Może się skusisz na większą ilość drzewek przy ogrodzenie patrząc na wprost z okna balkonowego . Noemi u siebie tak zrobiła i bardzo mi się to podoba . Ma posadzone graby ....
Wrócę jednak do Twojego nowego wątku i pośledzę od początku . Bo trudno się w tym momencie wypowiadać Robiłam opryski i muszę to z siebie spłukać . buziak . Fajnie , że wróciłaś .... Czy możesz mi na priva zostawić adres mailowy ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
nicol21 07:03, 24 maj 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Witam się, kiedyś przejrzałam wątek cz I, ucieszyłam się że doczekałaś się większego skrawka ogrodu a teraz będę dopingować powstawanie ogródka Ja głosowałabym za trawą, bo ot lubię.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ewalm 10:15, 26 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Wiesz Ozz, wydaje mi się, że ta donica z powojnikami bliżej środka tarasu to jednak za bardzo dzieli tę przestrzeń i zamyka. Zostawiłabym tę bliżej ogrodzenia tylko, fajna jest taka częsciowa przesłona. Czy na daszku sasiada nie da się zamontować rynny, żeby trochę "skanalizować" ten spływ wody?
Ja też bym wolała bez trawnika
I rabaty bym troszkę inaczej wydzieliła, ale teraz nie mam jak narysowac.

____________________
Ogródek na trzy lata
Ozz 22:01, 26 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja się nie upieram wcale przy dwóch donicach, w ogóle był pomysł, żeby nie było donic tylko trzy trawy w tym miejscu typu owies wieczniezielony.

Dziękuję wszystkim kibicującym, podglądam inne ogrody i zbieram na razie siły.

Zdaję relację z dziś - walka z mrówkami i mszycami trwa. Ściągam mszyce z pędów ręcznie i leję po wszystkim gnojówą z pokrzyw. Pąki róży chwilowo się zwolniły od absztyfikantów, mniej też ich na hortensji pnącej, gorzej bo przeniosły się na wierzchołek jednej z wiśni japońskich i zrobiły się nie wiadomo czemu z zielonych - brązowe :/

Małżonek już się rwie do pracy, a ja wciąż nie jestem pewna tego układu w ogrodzie... prace na razie stoją w miejscu.
Może chociaż tę nieszczęsną horti pnącą posadzę w gruncie... tylko nie wiem jeszcze czy w prawym rogu czy w lewym

Małżowi podoba się z drzew i grujecznik i świdośliwa... mnie ciut bardziej grujecznik, tylko jakby znaleźć taką zupełnie niedużą odmianę by się nie rrozrósł w olbrzyma.

Na dobre i twórcze sny podsyłam Wam ziółka w przechowalni, czekają też na swoje właściwe miejsce...

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 22:43, 26 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Na bieżąco zagądam, ale nic nie mam do doradzenia, to milczę.

Fajnie, że wybrałaś proste linie.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 23:31, 26 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tess - a małż mi tu głowę suszy o jakieś kółka Może mu nie ulegnę po raz drugi
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
gusiarz 09:29, 27 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ozz... ja kółek w tak małym ogrodzie nie widzę ... mam grujecznik - ten zwykły zielony i polecam.... nic go nie wcina, szybko ma wiosną liście...u mnie chyba jako jedno z pierwszych drzewek jest zielone, a jesienią pięknie się przebarwia. Zimą z kolei ma fajny pokrój gałęzi. Nie rośnie bardzo szybko, więc długo problemu z cięciem nie będzie...
Dziękuję za pochwały u mnie... ale i u was będzie super. Mnie sie podoba pomysł z donicami... A może na przesłonę miskanty?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
beta 09:55, 27 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ulalala...jaki projekcik...śledzę wątek od początku...teraz zaznaczam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ozz 14:37, 27 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Aga - toż ja go pragnę jak kochanka Podoba mi się grujecznik niezmiernie odkąd go zobaczyłam i poczułam - niezależnie od pory roku. Jedno co to obawiam się tylko jego rozmiarów bo naprawdę mam wąsko... świdośliwa też fajna Ciekawe czy znalazłoby się miejsce na oba

A nie wiecie gdzie można kupić rozrośnięty egzemplarz grujecznika?

Beta - projekcik od niechcenia i nie do końca jestem przekonana. Nikt mi go nie chce skrytykować porządnie
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 18:24, 27 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Niestety nie wiem gdzie kupić rozrośniętego grujecznika ale chciałam doradzić w sprawie nasadzeń
Z jednej strony masz posadzony żywopłot grabowy, czy nie chcesz pociągnąć go w innym miejscu? O ile dobrze widzę, to obok ogrodzenia jest chodnik, wydaje mi się, że przytulnie byłoby osłonić się od przechodniów. Podobnie z oknami sąsiadów z naprzeciwka.
Zastanawiam się co oznaczają kropki w lewym górnym rogu na trawniku? Czy gdzieś planujesz miejsce do siedzenia?

Zamiast 2 donic zrobiłabym jedną przegrodę z lewej strony (od grabów). Może z grabów lub innych roślin, które nadają się do strzyżenia.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies