Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

andzia1606 21:55, 13 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Witam serdecznie. Proszę o identyfikacje, wydaje mi się, że już kiedyś pytałam, ale sie nie dowiedziałam. Dostałam jako gratis do zakupów, ale mam wrażenie, że to chwast, albo jakies inwazyjne, jakby krzaczaste. zaryzykowac, zostawić, są dwa, czy wywalić?:

i jeszcze to. Brat przywiózł z Francji takie strąki, wysiałam nasionka i takie coś wyrosło. Chciałam osłonić taras od słońca, bo w południe nie da się siedzieć. Mam nadzieje, że i tą zimę przetrwa, bo ładne. ma ładne wpadające w zielonkowao-żółte drobniutki listki, nie kwitło jeszcze, 3 rok w gruncie, wcześniej 2 lata w domu, chyba z rodziny bobowatych, nie jest to mimoza, bo nie składa liści, albicja, Calliandrę eriophylla ma raczej inne listki, brezylka, też ma gęściejsze:




____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Justyna 19:46, 19 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Druga roślina wygląda na glediczje trójcierniową. Złote przyrosty jak u odmiany Sunburst.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Toszka 12:00, 20 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pierwsza to chyba mahonia...ale głowy nie dam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 09:00, 21 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
andzia1606 napisał(a)




A może to siewka orzecha włoskiego albo jesionu?

Porównaj zdjęcia liści z linku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dagraj 15:16, 25 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 2
Proszę o pomoc co to jest za drzewo bądź krzew liściasty?
Czy jest to może trzmielina pospolita?
Z góry dziękuję za pomoc.




Gardenarium 17:41, 04 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bart_ek92 napisał(a)
Witam,
Proszę o pomoc w identyfikacji hortensji, jaka to odmiana. Nie wiem czy mam ją przycinać, bo dwa lata temu po przycięciu nie zakwitła, natomiast w zeszłym roku bez przycinania była cała w kwiatach, jednak jej pędy były słabe i pokładały się pod ciężarem kwiatów. Jak ją przyciąć aby pędy były mocne i kwitła. Czy hortensje tnie się już teraz czy jeszcze poczekać? Proszę o pomoc. W załączniku zdjęcie. Pozdrawiam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia1606 21:18, 04 mar 2017


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Justyna napisał(a)
Druga roślina wygląda na glediczje trójcierniową. Złote przyrosty jak u odmiany Sunburst.

dzięki, tak to jest możliwe, że to ta roślinka. Zostawić, czy będzie robiła problemy?
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 21:20, 04 mar 2017


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Gardenarium napisał(a)


A może to siewka orzecha włoskiego albo jesionu?

Porównaj zdjęcia liści z linku

Dziękuję Danusiu. Orzech to nie jest na pewno, jesion też wydaje się mieć inne liście. Szukamy dalej.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 21:21, 04 mar 2017


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Toszka napisał(a)
Pierwsza to chyba mahonia...ale głowy nie dam

Dzieki, ale to nie mahonia. Liście cienkie i nie błyszczące.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
chellanger2 18:05, 05 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2017
Posty: 1
Witam proszę o identyfikację tego liścia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies