Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

ele2001 21:38, 14 lip 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
MaciejK napisał(a)
Byłem jakiś czas temu w arboretum Syców rośnie tam jeden jedyny egzemplarz berberysu o pięknych prawie czarnych liściach bez nazwy- pracownicy również nie więdzą co to za odmiana nikt nie wie. W związku z tym może ktoś z ogrodowiczan sie domyśla?


Podczas kwitnienia w maju





Bardzo podobny do berberysa ottawskiego - berberis ottawensis "superba"
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
igacz3 09:44, 18 lip 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Witam
Bardzo bym prosioła o pomoc w identyfikacji tej roślinki, którą spotkałam w Hiszpani, rośnie szpalerami na chodnikach i ma takie piękne kwiaty kilichy.
____________________
BeeR 17:56, 22 lip 2014

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 1
Witam.

Poszukuję informacji na temat dwóch roślin/drzewek. Jako, że posiadam "zdobyczny" ogród, który nie był pielęgnowany przez około 20 lat, powstał tam swoisty las nieznanego mi gatunku drzewa. Drzewa aktualnie (lipiec) szykują się chyba do kwitnięcia (dwa różne drzewa). Oto zdjęcia:


andzia 18:35, 24 lip 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
BeeR , wpisz w wyszukiwarce Lilak pospolity i Bez czarny, i poczytaj
Gardenarium 16:05, 25 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lilakowi utnij przekwitnięte kwiatostany a bez czarny to możesz wyrzucić, żadna to ozdoba ogrodu, będzie miejsce na ładniejsze rośliny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_klimowicz 16:08, 02 sie 2014

Dołączył: 02 sie 2014
Posty: 1


Bardzo prosze o pomoc w zidentyfikowaniu nazwy tej rosliny, ktora dostalam od znajomej. Mieszkam w NY i nidzie tu nie widze w ogrodach ani w sklepach tego krzewu. Jest piekny , szybko rosnie , zima nie zrzuca lisci, latwo sie ukorzeniaja uciete galazki. Jest bardzo dekoracujna , nadaje sie na zywoploty, ktorych nie trzeba przycinac. Jaka osiaga krzew wielkosc dokladnie nie wiem ale chyba cos wielkosci porzeczki.

ele2001 22:05, 02 sie 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To Aucuba japonica są odmiany bez plamek na liściach i Ty masz właśnie taką
Tylko w naszym klimacie często przemarzają.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
waldek727 06:56, 04 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
igacz3 napisał(a)
Witam
Bardzo bym prosiła o pomoc w identyfikacji tej roślinki, którą spotkałam w Hiszpanii, rośnie szpalerami na chodnikach i ma takie piękne kwiaty kielichy.


Iga.
To drzewo to ,,Sterculia diversifolia".
Nie znam polskiej nazwy. Potocznie określana jest jako ,,kasztan tropikalny".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 13:30, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
igacz3 napisał(a)
Witam
Bardzo bym prosioła o pomoc w identyfikacji tej roślinki, którą spotkałam w Hiszpani, rośnie szpalerami na chodnikach i ma takie piękne kwiaty kilichy.


Marcin rozpoznał je w innym wątku jako:

marcin napisał(a)
Brachychiton populneus


Obie nazwy są prawidłowe. Jeszcze jest trzecia Poecilodermis populnea
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
cygan 16:41, 15 sie 2014

Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 2
A może ktoś wie co to za drzewo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies