Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 00:02, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam wszystkich serdecznie.
Stało się. Miesiąc temu szukałam w necie informacji o różanecznikach. Znalazłam wtedy Ogrodowisko, "Ogród nie tylko bukszpanowy" i się w nim zakochałam. Potem był "Igiełkowy ogródeczek" i "Any ogród mały". Wpadłam na chwilę, a zostałam na dłuuugo, bardzo długo. Do tego stopnia, ze mój M się na mnie obraził, że komputer ważniejszy od niego. A ja czytałam, czytałam stronę po stronie. W każdej wolnej chwili. To lepsza lektura od książki, choćby najciekawszej.
Więc jestem. Jest też mój ogródek. Tak kiedyś myślałam. A dziś wiem, że wymaga wielu zmian, nakładu pracy i finansów. Jakże się myliłam, kiedy myślałam o małym domku z ogródkiem. Minęło tyle czasu, a ja wciąż nie osiągnęłam celu, nie powiedziałam dość. Ale o tym później. Mój ogródek jest mały, działka wymiarami zbliżona do ogrodu Any, ale inaczej zagospodarowana. Nasz ogród ma 15 lat. Wtedy powstawały pierwsze nasadzenia, powoli, w miarę możliwości. Są miejsca, które kocham i takie, których nie lubię.
Zaczynam więc opowieść.


____________________
Ogródek Iwony II
A_gawa 11:19, 27 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Witam Cię jako pierwsza! Też jestem tu nowa i stawiam pierwsze ogrodnicze kroki z roślinami ozdobnymi. Twój ogród już kilkuletni i tego przyjaźnie zazdaszczam.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Kasial 12:45, 27 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj. Mój ogród też już kilkuletni a nawet kilkudziesięcioletni. W tym roku postanowiłam zacząć pracę nad jego modernizacją i zrobić z niego prawdziwy ogród
Kibicuję i zaznaczam
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Margaret_ka 13:18, 27 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam serdecznie,
Też jestem tutaj od niedawna. Uczę się od mistrzów, czytam, notuję....
A jak to wyjdzie w rzeczywistości - zobaczymy.
Czyżby niebieskie i fioletowe kwiaty królowały w Twoim ogrodzie?
Będę zaglądała, kibicowała w zmianach.
____________________
Ogród Margaret-ki
Iwk4 15:39, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A_gawa napisał(a)
Witam Cię jako pierwsza! Też jestem tu nowa i stawiam pierwsze ogrodnicze kroki z roślinami ozdobnymi. Twój ogród już kilkuletni i tego przyjaźnie zazdaszczam.

Witaj Agnieszko, cieszę się z twoich odwiedzin. Fakt, że mój ogródek ma kilka lat, ale nieogrodowiskowych.
Po przeczytaniu kilku wątków i odwiedzinach w ogrodzie Danusi wiem, ze wiele rzeczy muszę zacząć od nowa. Będziemy uczyć się razem. Dziekuję za odwiedzinki. Zaszłam też do Ciebie. Mieszkasz w pięknym miejscu w środku lasu. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:41, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasial napisał(a)
Witaj. Mój ogród też już kilkuletni a nawet kilkudziesięcioletni. W tym roku postanowiłam zacząć pracę nad jego modernizacją i zrobić z niego prawdziwy ogród
Kibicuję i zaznaczam

Dzień dobry Kasiu, cieszę się z twoich odwiedzin. Będziemy razem zmieniać nasze ogrody. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:58, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Margaret_ka napisał(a)
Witam serdecznie,
Też jestem tutaj od niedawna. Uczę się od mistrzów, czytam, notuję....
A jak to wyjdzie w rzeczywistości - zobaczymy.
Czyżby niebieskie i fioletowe kwiaty królowały w Twoim ogrodzie?
Będę zaglądała, kibicowała w zmianach.

Dzień dobry Margaretko.
Ostatnio też zaczęłam wykorzystywać notatnik w telefonie. Do tej pory roślinki nie miały odmian. Dopiero na grodowisku zaczęłam poznawać ich nazwy i muszę to notować, bo pamięć mam krótką.
Miesiąc temu kupiłam moje pierwsze żurawki. Jedyne w szkólce i stosunkowo tanie. Cieszyłam się, jak dziecko do czasu obsadzania. Okazało się, że słabo odznaczają się od ziemi i są mało widoczne. Teraz będę już mądrzejsza i kupować będę z notatnikiem w ręku. Oto one: "Palace Purple"

Jesli chodzi o kolory w moim ogrodzie, lubię niebieski, czerwony i żółty. Kolory zmieniają się na rabatach razem z kolejnymi miesiącami. Nie wiem, czy to dobrze, trochę nie-ogrodowiskowo. To też będzie do poprawki. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:13, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Właśnie czytam artykuł http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu o doborze roślin. I już wiem, że powinno się łączyć kolory na rabatach, np. biały-różowy-niebieski-fioletowy. Mam tez w ogrodzie rośliny o kolorach żółty-pomarańczowy-czerwony. Muszę rozdzielić te dwa zestawienia kolorystyczne oddzielnie.
W moim ogrodzie popełniłam jeden zasadniczy błąd: brakuje powtarzalności nasadzeń roślin, a jeśli już roślinki się powtarzają, to w różnych miejscach. Muszę to ogarnąć, ale nie wiem jak?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:37, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mam problem z przedogródkiem, którego tak właściwie nie ma. Bo gdzie kończy się strefa wejścia, a zaczyna się ogród? Na początku maja wyglądało tu tak:

Wczoraj przycięłam przekwitłą smagliczkę i wygląda tu tak (rzut z góry) :
Na samym wejściu jest szambo (wejście kierunek wschód), Wjazd na posesję musiał więc być zaplanowany z drugiej strony ulicy (południe). Ta bramka jest więc tylko do ruchu pieszych i ... piesków wiejskich
Może ma ktoś pomysł, jak poprawić widok wejścia? Please ...
____________________
Ogródek Iwony II
Kasial 21:08, 27 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Też używam notatnika w telefonie do ogarnięcia nazw zanim coś kupię najpierw planuję, dobieram kolorystycznie i to dzięki Ogrodowisku. Uczę się czegoś nowego każdego dnia
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies