Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

kosolka 15:52, 21 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Pozwolisz Iwonko skoro gawędzimy o magnolii, że coś tu wkleję co własnie znalazłam - to może być o mojej.. Cyt."Powinno się ono odznaczać lekko kwaśnym odczynem ( 5- 6 pH). W przypadku zasadowego podłoża, należy podłoże uzupełnić kwaśnym torfem. Jest to konieczne, ponieważ w podłożu o wysokim pH, roślina będzie miała zahamowany wzrost, będzie słabiej kwitła, a przede wszystkim będzie chorować na chlorozę. Bardzo łatwo ją zdiagnozować, ponieważ objawia się żółtymi przebarwieniami na liściach. Postępująca choroba może doprowadzić do zamierania rośliny." Nie dałam jej kwaśniejszej ziemi.. Dołożę jeszcze teraz. I zobaczymy.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 15:53, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzięki Olu, cenne wskazówki. czyli kwaśny torf do ziemi?
____________________
Ogródek Iwony II
beata_kulesza 15:53, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Ola ja jak swoją kupiłam to czekałam dobre 4 lata. Nie wiem dlaczego tak długo za to teraz już kwitnie.
____________________
Beti - Ogród Beaty
kosolka 15:59, 21 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Info stąd http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/magnolie-uprawa-pielegnacja-odmiany-id468.html. Jeszcze wyczytałam że lubi wilgotno, a ja mojej nie podlewałam za bardzo Jeny, codziennie się uczę!

Beatko, no takie informacje też gdzieś znalazłam, ze na niektóre trzeba czekać.. Chciałabym mieć magnolię w tym miejscu, w którym jest. Jak nie ta, to będzie inna tak czy inaczej. A na rabacie pod nią (to rabata okrągła, z przodu domu, blisko wjazdu) ponieważ nic w tym roku nie posadzę wieloletniego, dam dużo cebulowych. Będzie pięknie wiosną.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
beata_kulesza 16:06, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Oj będzie ładnie jak magnolia zakwitnie z cebulowymi. Czego bardzo Ci życzę. A jak nie zakwitnie to trochę pokrzycz na nią może się weźmie do roboty. U mnie poskutkowało od 2 lat cieszę się pięknymi kwiatami na wiosnę
____________________
Beti - Ogród Beaty
kosolka 16:09, 21 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Przekopię lada dzień z kwaśną ziemią wokół niej delikatnie. Wiosną dam obornika. W tym roku już byłam pewna że zakwitnie, takie miała pąki jak na kwiaty.. A to były liście Smutna byłam. Uwielbiam magnolie!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
beata_kulesza 16:14, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Magnolie są piękne jak kwitną szkoda ,że tylko chwilę a później tylko zielony krzew. Ale i tak uważam, że warto ją posadzić .
____________________
Beti - Ogród Beaty
Iwk4 16:40, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_kulesza napisał(a)
Oj będzie ładnie jak magnolia zakwitnie z cebulowymi. Czego bardzo Ci życzę. A jak nie zakwitnie to trochę pokrzycz na nią może się weźmie do roboty. U mnie poskutkowało od 2 lat cieszę się pięknymi kwiatami na wiosnę

Hi, hi
To ja też będę krzuyczeć na nią zawczasu, ale najpierw muszę ją kupić i chciałabym w tym pustym miejscu na tej rabacie:

Ujęcie z drugiej strony:

i muszę tu dodać coś czerwonego jeszcze, może berberysy bagatelle albo admiration? Bo żurawki na słońcu nie wiem, czy wytrzymają.
A obok tej rabaty będzie wyłożony kostką wjazd na podwórko, tak jak kończy się nowa trawka. I wtedy niestety moja wierzba zostanie wycięta. Zamiast niej kawałek dalej będą brzozy i hortensje .


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:48, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Powinien się wtedy trochę przysłonić widok garażu z ławeczki:

Zamiast wierzby będą dalej brzozy:

____________________
Ogródek Iwony II
beata_kulesza 16:50, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Oj będzie pięknie , pięknie. A z tym krzyczeniem zobaczysz ,że poskutkuje hi, hi. Ja swojej powiedziałam nawet, że ją wytnę i zaczęła kwitnąć. To działa !!!
____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies