Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 23:02, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiuniaa napisał(a)


Spokojnie Iwonko ja jestem cierpliwa . Chociaż szczerze mówiąc chciałabym już choćby rabatę przygotować, a na razie nie wiem do końca czy ten kształt który wymyśliłam będzie odpowiedni. Mrozy wszystkim komplikują prace. ja nie wiem czy hortki ciąć . Obcięłam jeden krzak w niedzielę a potem się wystraszyłam. Traw też nie ruszałam. Dziś pikowałam stipę. To zajęcie dla cierpliwych , szczerze to średnio mi to szło. Korzenie nie chciały się rozdzielać bo to sianko z kłosów trzymało. sadziłam kępkami. Nie byłam w stanie pojedynczo.

Postaram się zajrzeć, ale na weekend nie licz. Muszę odwiedzić moją siostrę, jest poważnie chora.
Hortensje powoli zaczęłam ciąć, przy okazji porządkowania rabat. Robię tak, by już do danej rabaty nie wracać. Na koniec zostawię sobie różankę i lawendę.
Mówisz, ze stipę się źle pikuje? Hm... chciałam moją popikować, ale czasu zabrakło. Po kilka sztuk może być
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:13, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Iwonko kiedy Ty śpisz,widzę nocny marek jesteś
Iglaki można ciąć do pierwszej dekady kwietnia więc zdążysz,w marcu jak w garncu niestety

Aniu, wczoraj poszłam spać wcześnie, jak dziecko o 22.00 byłam już przygotowana do błogiego snu. A o 1.00 obudziłam się i nie mogłam zasnąć. Czasami tak mam. I tak do 3.30 bezsenne kręcenie się na łóżku... Poodpisywałam na posty, zajrzałam na kilka wątków.
Dziś po pracy byłam padnięta. Wypiłam koktajl i się zaczęłam zastanawiać. Miałam dwa wyjścia: przespać się, albo iść do ogrodu. Poszłam przekopywać kawałek rabaty, nawiozłam obornika, przycięłam trawy, dosypałam resztę kompostu, wygrabiłam rabatę. Przesadziłam 3 bukszpany i 3 żurawki na rabacie ognistej Dosadziłam ID przed Baronem. Będę miała zestawienie, jak u Polinki: Red Baron i ID. Wytyczyłam miejsce pod parking. Tylko nie wiem, kiedy kostkę położymy, ale wytyczenie linii pozwoliło na poszerzenie rabaty

A potem poleciałam na chór. Dziś zeszło nam trochę dłużej, prześpiewaliśmy cały repertuar na Tridum Paschalne .... na 4 głosy. jeszcze we wtorek ostatnia próba. Ładnie już wychodzi nam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:14, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewik napisał(a)


Mam to samo ,tym bardziej że wolne mam tylko weekendy i ewentualnie chwilą z rana przed pracą, jak wracam to ciemno.w niedzielę jednak przesadzałam byliny i rośliny które poszły pod brzozy.w sobotę ciąg dalszy.

Myślę, ze im to przesadzanie już nie zaszkodzi. Są jeszcze w stanie spoczynku. Wegetacja nie ruszyła jeszcze
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:17, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


pocieszę Cię że nie jesteś sama z takimi dylematami
sadzić, ciąć, nie wiadomo, bo co rusz zmrozi nocą

Raźniej mi, jak więcej nas ma wątpliwości Chociaż wcale nie lepiej
Ale Ewa też już przesadzała i kilka dziewczyn ...
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:20, 17 mar 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka ty brałaś w zeszłym roku zebrinusa ?
Iwk4 23:22, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Brałam. Podzieliłam go na dwie karpy.
To jest ten zwykły.
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:25, 17 mar 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Muszę pomyśleć których traw nie brałaś i porobić sadzonki.Molinie chcesz ?
Iwk4 23:28, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Chcę
Ewa, myślałam o Graizelli albo Malepartusie. Masz?
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:31, 17 mar 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Graziella tak, ale malepartus jeszcze mały.Trzcinnika owerdam ?Klosy ma też tak wysoko jak KF, tylko liście ma jasne.
Iwk4 23:36, 17 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
To ten o odcieniu niebieskiego?
Przy legowisku twojego pieska chyba? Ładny jest . Chętnie

Odkopiesz mi trochę Graizelli?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies