Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 22:36, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
Iwonko, jakie trawy masz sprawdzone i polecasz?? ja w tym temacie cieniutkaa widzę,że masz.

Ewa, trawy, to nowa przygoda. Sprawdziłam u ciebie, ze interesują cię wysokie. Te, co mam, są albo od jesieni albo od wiosny. Nie mam jeszcze doświadczenia, ale zaglądający tu na pewno skomentują i doradzą.
Niewiem, czy to dobre tło okrywowe, bo o tej porze jeszcze nie wszystkie są wysokie, niektóre dopiero rosną. Ale ja nie mam doświadczenia, może tak jest u mnie dlatego, ze sadzone wiosną, muszą się przyjąć na nowym miejscu?
To jest Miskant Gracilimus, posadzony jesienią, najładniej przyrósł od wiosny:

Następny, to Miskant Variegatus. Białozielony.

Potem Miskant Klaine Fontanne

Miskant Grosse Fontanne - wyższy, rośnie w plecach róży w połączeniu z perovską i werbeną. Tych jeszcze nie widać.

Następny, dekoracyjny i niższy Miskant Morning Light

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:40, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mnie zachwyca jeszcze trzcinnik. Dostałam wiosną, już kwitnie i nie mogę się napatrzyć na niego:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:55, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tydzień temu Zbyszek pojechał po pokrzywy, aby nastawić przeciw mszycom. Dzwonił do mnie, ze na pokrzywach mszyce siedzą
Wziął te bez mszyc, młodsze, bo okazało się potem, że gnojówkę nastawia się z młodych pokrzyw. Wywar dziś odcedziliśmy przez gazę i rozcieńczyliśmy. Zrobiliśmy oprysk. Nie potrafię opisać "zapachu". Nie śmierdzi jak gnojówka, to zupełnie inny zapach. Okropny, mdlił mnie. Najgorsze, ze pieliłam w pobliżu pryskanych roślin rabatę z tujami i smród wchodził mi do nosa. Wolę jednak zapach obornika.
I jeszcze jedno doświadczenie: czy robił ktoś gnojówkę z bukszpanu? Została mi woda po bukszpanie, który w nim stał jakiś czas. Ręka śmierdziała po tej wodzie, ze domyć nie szło. Polałam tą wodą mrowisko, mrówki osiedliły mi się w żurawkach. Po chwili wyprowadzały się na inną rabatę niosąc na plecach wszelkie zapasy i jaja. Poszły sobie pod kamyczki, z czego wcale się nie cieszę. Smród wody z bukszpanów był pewnie dla nich nie do zniesienia.
____________________
Ogródek Iwony II
Ewa777 23:04, 29 cze 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Pięknie ta rabatka ognista Ci wyszła Nowe zakupy
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
frezja 23:05, 29 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
dzięki...wszystkie pięknie zestawione u Ciebie i decyzja co do wyboru do łatwych nie należy.Mam u siebie Red Baron dopiero od wiosny i drugi wybór to musi paść na miskanta...tylko którego;Morning Light- mimo że pytałam o wysoki-..bardzo na tak.Jak spotkam w jakiejś szkółce to na jednym nie spocznę
pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AgaAga 23:08, 29 cze 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Iwk4 napisał(a)






Iwonko co to za berberys
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Iwk4 23:10, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
Pięknie ta rabatka ognista Ci wyszła Nowe zakupy

Ewuniu, ognista dopiero zaczyna. Niestety, całą zimę chowałam dalie i kanny, które miały iść na ognistą. Wiosną posadziłam i majowe mrozy nocą wszystko załatwiło. Nic nie wzeszło. Na szybko dosadziłam lilie z B, aby zapełnić rabatę, chociaż one są niższe i powinny pójść na przód. Poprawiać będę jesienią.
Dziś się jeszcze zastanawiałam nad perukowcem. I nie wiem, czy kupić
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:14, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
dzięki...wszystkie pięknie zestawione u Ciebie i decyzja co do wyboru do łatwych nie należy.Mam u siebie Red Baron dopiero od wiosny i drugi wybór to musi paść na miskanta...tylko którego;Morning Light- mimo że pytałam o wysoki-..bardzo na tak.Jak spotkam w jakiejś szkółce to na jednym nie spocznę
pozdrawiam

Miskant LM to numer 1
Bardzo go lubię. To była pierwsza trawka w moim ogrodzie. Zobacz, jesienią fajnie odznaczał się na rabacie:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:17, 29 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgaAga napisał(a)


Iwonko co to za berberys

Aga, to berberys kolumnowy. Tylko tyle o nim wiem. Pięknie czerwienieje jesienią. Teraz jest bordowy, a jesienią, jak ogień.
Tak było jesienią:


____________________
Ogródek Iwony II
Mysza 23:25, 29 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Iwonko piękne masz już te trawy pomimo, że młodziutkie
Mi też się podobają ML i Gracilimusy
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies