Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 16:37, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zdjęcia chciałam wgrać w niedzielę, ale po burzy nie miałam neta i musiałam czekać. Za to dziś kilka kwiatków z czerwcowej rabatki: Moje róże zaczynają mieć dopiero pączki.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:41, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zapomniałam dodać, że jak byliśmy w szkólce, wszystkie żurawki w różnych kolorach były po 8 zł. Niestety musiałam obyć się smakiem. Jak wróciliśmy do domu, mój M powiedział, że te kolorowe listki były ładne. (Niby faceci nie dostrzegają takich detali)
Poczekam do następnego razu.
____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 16:42, 11 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Śliczna zmiana . A na wiosnę jak będziesz hortki przycinać zrobisz sobie pełno nowych sadzonek .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 16:43, 11 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ooo, bardzo dobra cena Żurawek . U mnie w szkółce są po 10-12zł.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 16:45, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Katkak napisał(a)
Ooo, bardzo dobra cena Żurawek . U mnie w szkółce są po 10-12zł.

Wiem już, co kupię, jak bedę następnym razem.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:48, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Katkak napisał(a)
Śliczna zmiana . A na wiosnę jak będziesz hortki przycinać zrobisz sobie pełno nowych sadzonek .

Dzięki, tylko muszę jeszcze pokombinować, co przed hortki dać. Na razie posadziłam z przodu kilka begonii. Lubię je i nie są drogie. Ale wolałabym coś trwalszego. Myślę o trzmielinie albo niziutkim berberysie. Tam jest szambo, którejest 2 razy w roku wywożone.
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 16:59, 11 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ale ładnie zrobiłaś rabatkę
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 17:25, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Chciałam jeszcze pokazać zaangażowanie mojego męża: nieświadom zastosował 3 zasady Danusi:
"6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu
9.Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego
10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi"
Otóż ostatnio zajrzałam na rabatkę z iglakami, tą za ławeczką:

Rośnie tam Tuja złota, świerk Conica - ulubieniec mojego M, jakaś inna tuja (wysoka mocno) i dąb samosiejka, który sobie upatrzył miejsce w naszym ogródku i stwierdziliśmy, że nawet dobre miejsce sobie wybrał, więc go zostawiliśmy.
Okazało się, że nasze roślinki mocno się rozrosły. Kiedy je sadziliśmy wyglądało to mniej więcej tak: Rok 1998

potem tak: Rok 2004

W tym roku zaczęły na siebie wchodzić, wcześniej tego nie zauważyłam. Przez moja chorobę 3 lata nie zajmowałam się ogrodem. Przycięłam tuję złotą i wtedy odsłonił mi się łysy z tamtej strony świerk Conica.

Zobaczcie, co zrobił wtedy mój M:

Wyciął Tuję i świerk. Stwierdził, ze posadzimy tam hortensje. To jest bardzo ładne miejsce w półcieniu od strony południowej, ale dąb ma już ładną koronę i daje cień. Myślę, że na to miejsce zasłużą sobie Limki. Mam więc następną rabatkę do rozplanowania. Niestety, ławeczka już tu nie pasuje. Znajdę na nią inne miejsce.
____________________
Ogródek Iwony II
Napia 17:35, 11 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Duże zmiany milo patrzeć, jak ogród dorasta.Podoba mi się rabata z hortensjami , kiedy zakwitną to będzie piękny widok
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Iwk4 18:18, 11 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzięki Agnieszko. Nie mogę się doczekać kwitnięcia. a jak mój M zrobił wolną rabatkę, to pomaaarzył sobie ... Jakbym miał kasiorkę, po hortki bym jechał. Dobrze, że na tym się skończyło, bo do szkółki 50 km, a jak bylismy w sobotę, limek nie mieli, a on w gorącej wodzie kąpany, czyli niecierpliwy. I kazałby mi kupić takie, jakie by były, a nazw innych nie kojarzyłam.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies